Reklama

Běháte na pásu, nebo venku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

honzek86
Kecalka 121 příspěvků 21.08.18 11:35
Běháte na pásu, nebo venku?

Jste klasici a běháte venku, nebo máte pás?
Vždycky jsem pohrdal běžeckým pásem, potom jsem ho pořídil manželce, protože měla problém s kolenem a venku jí to doktor zakázal. Bavilo jí to týden a místo toho jsem na tom začal běhat já. Je to pecka a strašně mé to baví. Líbí se mi na tom dvě věci: Dokopu se k tomu spíš, než jít běhat ven. Nefungují výmluvy typu: venku prší, venku je moc horko, nevím kudy dneska poběžím apod. A žene vás to :D nemůžete zvolnit, pokud si nastavíte program a nepodvádíte. Taky mě začala bavit ta interaktivnost - sečte mi to rychlost, kilometry, kalorie, hlídám tepovou frekvenci. Tohle všechno jde i s mobilem, ale mě u běhání mobil vadí.
Chtěl bych na tu věc zase dostat ženu, třeba mi poradíte, na co ji nalákat a co vás motivuje běhat :nevim: ale asi neporadíte. Každá je v tomhle asi jiná :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

sucuba
Kecalka 141 příspěvků 21.08.18 11:40

@honzek86 tak pořiďte ještě jeden a můžete běhat evedle sebe a u toho si povídat nebo se dívat na film, nebo pořídit ještě rotoped, já raději běhám venku, mám za barákem hluboký les a trasa vede přes potok a tunelem, takže je to i takové rozmanitejsi, hlavně tam šumí les a zpívají ptáci a nikdo tam nechodí, ve měste bych nebrala nemám ráda pozornost ještě když jsem spocena a ufunena nepotřebuji aby se na mě někdo díval :lol: :lol:… Nebo to můžeš udělat něco ve stylu… Každý si teď dáme 20 minut a pak si zajdem na pivo, nebo na víno večer, rozumíš :oops: ale víc než běhání mám ráda kolečkové brusle, na které chodíme vždy jen ve 2 :)

Lenka_Hal
Závislačka 4557 příspěvků 21.08.18 11:45

Tak ja teda davam prednost behani venku, behani na pase mi prijde strasna nuda (i kdyz mam pusteny film) a odhodlam se jen, kdyz neni zbyti..venku padaji trakare, trochu me boli v krku a venku je sychravo atd. Na pase je ta nevyhoda, ac se teda asi s doktorem neshodnem, ze si po case odrovnas kolena (teda predpokladam, ze na nem behas vic nez treba nejakych 15min, to by snad ani nvadilo :think: ). Pokud ma nekdo problemy s koleny, ma behat venku nekde v lese, mimo asfalt, ne na pase. Tot ma zkusenost po vice nez 15letech behani :mavam:

TMana
Kecalka 500 příspěvků 21.08.18 11:53

Raději venku, ale pás je super se sluchátky. A také nepotkávám idioty, kteří neumí běhat po pravé straně a uhýbat doprava.

honzek86
Kecalka 121 příspěvků 21.08.18 11:57
@TMana píše:
Raději venku, ale pás je super se sluchátky. A také nepotkávám idioty, kteří neumí běhat po pravé straně a uhýbat doprava.
:mrgreen: :palec:

Xsvel
Kecalka 398 příspěvků 21.08.18 11:58

Mě pás strašně nebaví, takže beham venku. Já beham nejenom kvůli kondičce, ale i kvůli tomu, že si chci po práci pobýt a odpočinout chvilku v přírodě. Beham bez ohledu na počasí, může pršet, muže byt klidně mráz -15°C. Jediný, co mě odradí, je bouřka.

honzek86
Kecalka 121 příspěvků 21.08.18 12:02

@Lenka_Hal To je zajímavý, moje žena má od 2 sportovních ortopedů opačné informace. Dovolili jí jen kvalitní pás. Venku dopadáš na tvrdý povrch, na kolena je to horší zátěž. Zdravá kolena tvrdý povrch zase zpevní (trénink), tomu bych věřil a na páse je naopak rozmazlíš, tomu bych taky věřil, takže jim potom běh venku uškodí, páč si zvykly na jinčí. V tom by mohla být založena tvoje zkušenost. Ale člověku, co už problém s koleny má, bych venek nedoporučil, asi by je měl nejdřív zpevnit …
Jinak já jsem jí koupil nehorázně drahý pás se speciální odpružovací technologií pro terapii kloubů, takže na tom našem by snad další pośkození nehrozilo :nevim:

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 21.08.18 12:03

Optimální je jaro, léto, podzim venku a v zimě na pás. Ono při sledování filmu, nebo poslouchání ať už hudby, nebo audioknih, je i ten pás super.

Nicméně na dobytí energie na mě určitě víc působí běhání věku, holt jsem asi kochací typ a ráda u toho běhání sleduji krajinu.

Lenka_Hal
Závislačka 4557 příspěvků 21.08.18 12:13
@honzek86 píše:
@Lenka_Hal To je zajímavý, moje žena má od 2 sportovních ortopedů opačné informace. Dovolili jí jen kvalitní pás. Venku dopadáš na tvrdý povrch, na kolena je to horší zátěž. Zdravá kolena tvrdý povrch zase zpevní (trénink), tomu bych věřil a na páse je naopak rozmazlíš, tomu bych taky věřil, takže jim potom běh venku uškodí, páč si zvykly na jinčí. V tom by mohla být založena tvoje zkušenost. Ale člověku, co už problém s koleny má, bych venek nedoporučil, asi by je měl nejdřív zpevnit …
Jinak já jsem jí koupil nehorázně drahý pás se speciální odpružovací technologií pro terapii kloubů, takže na tom našem by snad další pośkození nehrozilo :nevim:

Nene, rozdil je to venku. Ja beham na stezkach lese, na asfalt nepachnu. Od zacatku to tak delam, protoze moje klouby dostaly zabrat po 8letech zavodniho volejbalu. Kdyz beham na pase trochu pravidelneji(staci fakt parkrat, na "rozmazleni' to fakt nestaci:)), ozvou se kolena…je to proste tvrdsi povrch, nez v tom lese…i kdyz je fakt, kdyz vlezu na pas, jsem tam hodinu a vetsinou to zkonci necim jako intervalem, takze stylem behani tomu taky trochu prispeju.
Se specialnim pasem na klouby teda zkusenost nema, to je fakt…mam obyc za par set dolaru. :think: To si musim vygooglit, ani nevim, ze neco takoveho delaji…

Lenka_Hal
Závislačka 4557 příspěvků 21.08.18 12:14
@Nmdl píše:
Optimální je jaro, léto, podzim venku a v zimě na pás. Ono při sledování filmu, nebo poslouchání ať už hudby, nebo audioknih, je i ten pás super.Nicméně na dobytí energie na mě určitě víc působí běhání věku, holt jsem asi kochací typ a ráda u toho běhání sleduji krajinu.

On i ten cas pak utika jinak, kdyz je okolo krasne…
Ja teda beham venku i v zime. Bile ticho v lese, to je neco :srdce:

Uživatel je onlineTaače
Kecalka 211 příspěvků 21.08.18 12:14

Rozhodně na páse - vždycky jsem běhala do vyčerpání - a potkávat pejskaře a cyklisty když jsem rudá jak rak a ze zad mi kape pot, nahlas dýchám…doma nikdo nesoudí :D (pochybuju že jsem venku někoho zajímala, ale jsem paranoik :D ) Hlavně jsem k tomu pustila seriál, mohla mít ve vedlejší místnosti zapnutou troubu…prostě jen výhody :D

Uživatel je onlinesmurfka
Nadpozemská drbna 29412 příspěvků 21.08.18 12:30

baví mě více pás..jenom je to drahá záležitost v posilce no..takže kolenovrt běhá raději venku no..to je zadara:-)
Na páse mě baví že si pustím hudbu a běhám do rytmu, nemusím sebou tahat žádnou vodu nic, vše mám doma, ani klíče ani prostě žádnou zátěž navíc, nebo si pustím film, nejlepší jsou takové ty obrazovky, kde si nastavíš obraz že třeba běžíš v lese, nebo po horách, nebo na pláži..to je super..ale to jsem viděla jen v posilkách..doma by to asi byla trošku pálka něco takového pořídit :think:

honzek86
Kecalka 121 příspěvků 21.08.18 12:31

Lenka Hal: tak v kvalitě pásu to bude asi taky. Já mám NordicTrack 1750, má speciální systém odpružení. Ten tvrdší než asfalt není, za to dám ruku do ohně. A jinak to běhání v zimě, to souhlas, to je super. Zjistil jsem, že je to mnohem rychlejší povrch :) běžel jsem po lese v cca 20cm tvárného sněhu a bylo to jako v sedmimílových botách.
Taače: Ty to máš asi jako já. Když jsem celý den v práci mezi lidma, tak na tom pásu od nich odpočívám. Můžu někam do pole nebo lesa, kde je pusto, ale už to, že tam musím doběhnout přes vesnici, mě smolí :D ledaže bych si popojel autem a vběhl rovnou do lesa.

TMana
Kecalka 500 příspěvků 21.08.18 12:34
@Lenka_Hal píše:
On i ten cas pak utika jinak, kdyz je okolo krasne…
Ja teda beham venku i v zime. Bile ticho v lese, to je neco :srdce:

Yes, bílé ticho v lese je nejvíc.

Uživatel je onlineTaače
Kecalka 211 příspěvků 21.08.18 12:42

@honzek86 U rodičů jsem bydlela téměř v lese a stejně jsem běhala na páse, prostě když jsem z dálky někoho viděla, tak jsem zpomalila a prošla kolem něj jakoby nic - trošku neefektivní no :D Teď na bytě jsem občas šla běhat, ale bydlíme ve městě, takže až po kilometru v průmyslové zóně bylo večer vylidněno, ale zas mě přemohl strach :roll: Jenže do patra nemůžu ten pás dát, děsně na něm dupu, takže jsem si sem pořídila eliptický trenažér, a to je teda taky paráda, a daleko tišší! :palec: Až se dostaví dům na vesnici, tak se snad naučím odhodit stud a hlavně běhání začlenit do venčení mimina - když to půjde :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama