Nabourala jsem auto - během chvíle se mi úplně změnil život

Anonymní
30.10.19 21:49

Během chvíle se mi úplně změnil život

Hezký večer všem. Chtěla bych se s vámi podělit o můj problém, bohužel nemám s kým o tom popovídat, tak se obracím sem. Třeba se někdo ocitl v podobné situaci. Už jsem tu psala, že jsem měla autonehodu a auto je bohužel na odpis. Bylo půjčený od rodičů. Myslela jsem si, že ačkoliv už je “nepoužitelné”, budu ho moci po měsíčních splátkách řádně doplatit. Je tomu ale jinak. Leasingová společnost chce doplatit zbytek ihned, jinak se s autem nedá nic dělat (ani se nedají rozprodat díly, nic). Takže mi nezbývá nic jiného než si vzít u banky půjčku, u které ještě není jistota, že mi ji vůbec dají (pracuji 7 měsíců). Na splátky bych měla, platila bych okolo 5 tisíc měsíčně a měla to za 3 roky i s úrokama splacené. Vidim to jako jediné východisko. Nemluvě o tom, že jeden z rodičů si bude muset vzít též úvěr na nové auto. Je to prekérka. Nikdy bych neřekla, že se v tomhle někdy ocitnu.
Je tu někdo, kdo se jako hodně mladý brzy zadlužil?
Anonym z pochopitelných důvodů. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30965
30.10.19 21:52

To auto na leasing nebylo havarijne pojištěné??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
30.10.19 21:52

Mě je 27 a už mám 2 roky na krku hypotéku, kterou budu platit do 60

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7893
30.10.19 21:53

Znám holku, co jela v zimě na „tankistu“ a na přechodu zabila chodkyni. Soud jí uložil milion jako odškodné příbuzným.
Ještě pořád si chceš stěžovat na zpackaný život?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10512
30.10.19 21:56
@veria píše:
To auto na leasing nebylo havarijne pojištěné??

To by mě taky zajímalo.
Asi jsem srab, ale v životě jsem neměla nepojištěné auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1704
30.10.19 21:56

Dodnes jsem žila v domnění, že když máš leasing, musíš mít havarijní pojištění? Tak i když to odrovnas ty tak by tam měla být max nějaká spoluúčast ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
30.10.19 21:59
@Netopýr1 píše:
Dodnes jsem žila v domnění, že když máš leasing, musíš mít havarijní pojištění? Tak i když to odrovnas ty tak by tam měla být max nějaká spoluúčast ne?

Nemusíš. Taky jsem měla auto na leasing a havarijko jsem si mohla připlatit dobrovolně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
30.10.19 21:59

@PaníBovaryová Souhlas. zakladatelka muže být rada, že to prežila a že to všetci prežily. Asi sa ešte neocitla v situácii, kedy sa človeku skutečne zmení život. Zakladatelko toto o čem píšeš nejsou žádne problémy. Ale absolutne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
30.10.19 22:00

Zakladatelko, stejně asi nemáš moc na výběr, než to zaplatit půjčkou z banky. Pokud by ti ji nedali, tak jedině to zaplatí rodiče a ty to budeš splácet jim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 22:00

No ono to bylo nějak na úvěr od banky, ale na leasing. Sama v tom mám guláš, jak to přesně bylo. Ale havarijko tam nebylo, vše hradíme sami.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 22:01

Nechci to zlehčovat, ale vždyť to nejsou až takové peníze. Nemáte v rodině někoho, kdo by ti aspoň část půjčil bezúročně? Nějaká babička/teta? :nevim: Hlavně se na to nevybodni. Ať pak nemáš celý život na krku mlýnský kámen v podobě narůstajícího dluhu. :roll: Zatíží to, ale bylo by ti líp, kdyby se ti v tom autě zabila máma/brácha/přítel? Nebo ty někoho? Nebo ti sdělili u lékaře rakovinu? Vždyť je to jenom kus plechu. Přiber si brigádu a za pár let nad tím mávneš rukou. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
3279
30.10.19 22:01
@Tina69 píše:
@PaníBovaryová Souhlas. zakladatelka muže být rada, že to prežila a že to všetci prežily. Asi sa ešte neocitla v situácii, kedy sa človeku skutečne zmení život. Zakladatelko toto o čem píšeš nejsou žádne problémy. Ale absolutne.

Souhlasím, stávají se horší, mnohem horší věci, které tě nestojí jen peníze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
30.10.19 22:02

Ja cekala - teda kdyz jsem postupne cetla - ze po autonehode mas treba vazne nasledky nebo jsi na voziku nebo tak… toto neni vazne. Mas dve zdrave ruce, penize vydelas. Bud rada, ze se nikomu nic nestalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
30.10.19 22:04

Bez havarijní pojistky ti nedají auto na leasing. Nejdřív to řeš s pojišťovnou, koukni co je smlouvě. Jak už někdo psal, měla by jsi zaplatit jen spoluúčast

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15253
30.10.19 22:05

Jen plechy a peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu