Během kojení se mi vytratila chuť na sex..

891
21.1.20 07:59

Během kojení se mi vytratila chuť na sex..

Holky, máte to taky některá tak? Kojím teda už starší dítě, chci s kojením už přestat, ale dodává mi to takový příjemný pocit, to že se člověk může maximálně zblížit s dítětem a dát mu něco ze sebe. Tudiž chuť na sex s chlapem je výrazně menší. Jsem divná?
Ještě dodám, že máme děti kteří ze mě vysají během dne tolik energie, že i tak chuť večer výrazně klesá. Navíc se děti během noci budí, ráno se brzo vstává a večer usínají hodně pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.1.20 08:03

Měla jsem to úplně stejně. Vubec se mi nechtělo. Ted měsíc už nekojim a nemůžu rict, ze by se to nějak extra změnilo, i když nepatrně zmenu citim, ale myslim, ze je to tak přirozený, i když pro chlapa samozřejmě pěkně na prd :D

• Nahlásit
  • Citovat
21.1.20 08:05

@pocker bohužel, asi nezbývá nic jiného než přestat kojit. Mám přesně ten stejný problém a také uvažuji, že kojit přestanu. Ale je mi to líto k vůli dítěti. Takže, kdy se nakonec rozhoupu je otázka. No a doufám, že až se tak stane, vše se vrátí do starých kolejí. Starší děti mi také dávají zabrat, noci probdělé… Bůh ví, jestli to tedy pomůže, když je člověk pořád v neustálém běhu. Já osobně jsem večer ko..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26217
21.1.20 08:14

Naprosto. Vymizela mi i schopnost dosáhnout orgasmu. Dokonce jsem přestala i masturbovat.

Hormony… Pak se to zase upravilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
21.1.20 08:24

Je to účinek hormonů, které se vyplavují při kojení, tudíž je to naprosto normální a jediný lék je přestat kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
21.1.20 09:41

Taky jsem to tak měla, ale valnou měrou za to mohla únava. U druhého dítěte jsem taky plně kojila a chuť byla úplně někde jinde (v dobrém slova smyslu) :-). Na tohle téma se mi moc líbila knížka „Miminko nebo manžel“, která má dost úděsnou obálku, ale obsah je pěkný.
Nevím, jak staré je dítko a jak často jej kojíš (kupř. dvouletý 1× za 24 hodin na večerní spánek), ale opravdu hodně moc dělá ta únava. Často se vytratí i intimnosti typu objímání, pusy na dobrou noc, což samozřejmě tvoří vklady do pomyslné citové banky, která chuť na sex umocňuje. Začala bych tedy těmito rituály, víc času sama na sebe, snažit se odpočívat, co to jde, s manželem si občas vyrazit do kina nebo sami na večeři, ono se to pomalu a jistě vrátí, aniž by člověk ze dne na den musel ihned utnout kojení ;-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 13:35

@pocker Mám to stejně, mám plně kojené čtyřměsíční dítě a potřebu sexu zatím nulovou. První dítě jsem tenkrát kojila víc jak rok a půl a nepamatuju se, že by chuť nebyla. Tak uvidím, co přinese čas, snad se to aspoň trochu zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
891
21.1.20 16:57

Ono kojení, vstávání v noci a brzo ráno, pozdní spaní, lítání kolem dětí udělá své..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
21.1.20 17:01

Pri kojeni se vylucuje prolaktin, hormon, který snižuje chuť na sex. Dava tělu signál, že máte mimi, tak abyste znovu neotěhotněla. Je to proste přírodou zařízené ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama