Benefit Investment, máte někdo zkušenost?

1416
17.4.18 23:24

Benefit investment máte někdo zkušenost?

Znáte nědko tuto firmu? Máte u nich nějaké pojistky atp.? Moc jsem toho nenašla a chtěla bych si někde zařídit úrazové pojištění a oni děljaí několik pojišťoven…

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
997
18.4.18 10:12

@Eule Několik pojišťoven dělá x firem. Některé mají menší výběr, některé třeba kompletní výběr z celého trhu, někdo může mít dokonce i vlastní produkt. Rozdílný bude i způsob práce, pokud se pamatuji, je to multilevelová firma, což třeba já osobně nevidím ve většině případů jako přínos pro klienta. Je to o vnitřním uspořádání. Jakmile existuje jakýkoli tlak na produkci, (třeba i kvůli postupovým bodům) nemusí to být z pohledu klienta ok, protože když obchodníkovi hoří koudel pod zadkem, tak kvůli bodům prodá i to, co by za jiných okolností neprodal. Další záležitostí je servis. Asi se nepletu, když napíšu, že většina životních pojistek a investic jede v předplaceném provizním modelu, takže servis se nekoná. Nebo se koná, ale s motivací uzavřít něco dalšího, aby tam člověk nejel zadarmo.
Jinak je vcelku jedno, kde to uzavřete, protože až na výjimky, prodávají všichni stejné produkty, jde tedy více o kvalitu poradce a jeho motiv. Jsou-li jeho jediným a prvotním motivem peníze, je to špatně. Vyberte si takového, který s Vámi bude chtít udržovat trvalý kontakt, bude Vám brát telefony a bude Vám nápomocen při Vašich problémech s pojištěním nebo financemi.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
6005
18.4.18 22:34
@Eule píše:… a chtěla bych si někde zařídit úrazové pojištění …

Jinak- čistě úrazové pojištění má daleko menší smysl, než si lidé myslí. Životní pojištění je už přeci jen něco jiného.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1416
19.4.18 21:40

@Ivan PPZ ano, děkuji. jedná se o životní + doplňkově další věci… @romankolar také děkuji mockrát.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1
23.5.18 10:40

BI

Dobrý den. Zaujal mě Váš dotaz na společnost Benefit Investmnet. Mám zkušenosti s touto společností ve Frýdku - Místku a jsem s nimi velmi spokojen. Co se týče jednání a dalšího servisu jsou spolehliví a nekontaktujou mě jen kvůli vidiny dalších penez, jak píše pan Kolář. Vždy mi hned pomohli vyřídit pojistnou událost a zadarmo! Důležité je si uvědomit, že takový poradce sice může pracovat pod nějakou společností, nicméně samotný pracovník prodává hlavně sebe a svou práci. Bohužel jsem se setkal s velmi nekvalitní prací u lidí přímo pod svojí pojišťovnou, tzn. u těch kteří nepatří pod MLM firmy, ale zároveň i u konkurenčních makléřských firem.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
997
23.5.18 23:12

@Dan8866 Teď jsem si vymazal příspěvek… :mrgreen: Tak ještě jednou obecně…
Dříve nebo později, se každý zprostředkovatel, který je „živen“ předplacenou provizí zahltí a plnohodnotný servis není schopen u klientů vykonávat. Likvidace pojistných událostí, změny na všech smlouvách, zjišťování informací, reklamace a odvolání, výroční schůzky… když to budete u určitého počtu klientů chtít poctivě absolvovat, tak, už Vám na nový obchod nezbude čas a to, na co Vám zbude čas, by mělo jít do servisní provize, abyste ukončil ten krysí závod, což ale znamená, že si na sebe nevyděláte. Můžu si dovolit to napsat, protože historicky mám těchto klientů x z doby, kdy jiná možnost ani neexistovala. A teď ten krysí závod běžím. Snažím se to převrátit v servisní provize a přitom zachovat službu letitým klientům a stihnout se to nedá.
Takže logickým důsledkem předplacené provize, kde chybí dostatečně vysoká provize servisní je prostě to, že servis se po určité době nemůže konat nebo se koná jen když je nový obchod.
Pracovník jistě prodává svou práci, vždy ale v nějakém rozhraní, které mu dá firma. Takže Vy, jako klient zaplatíte úplně klidně nesmyslně nastavené poplatky za podílové fondy, aniž byste jako laik věděl, že to jde jinak. A budete spokojen. To se Vám pochopitelně může stát u jakékoli firmy, ale u firmy multilevelové je to pravděpodobnější, díky nutnému hromadění bodů na postup ve struktuře.
Klidně to doložím v číslech. Tento systém je pro klienta slepá ulička. Je to podobné rozhraní jako je mezi lovcem, profitujícím z okamžitého úlovku nebo farmářem, který profituje z dlouhodobé práce, kdy se o něco stará a něco mu vzniká pod rukama (zorá, zaseje, sklidí, uloží…) Lovec, který už jeden rybník vylovil do něj opakovaně lovit nepůjde, dokud v něm nebude opět co lovit. ;)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama