Beránek do silikonové formy rady

1484
9.4.20 10:17

Beránek do silikonové formy rady

Ahoj holky. Prosím o radu. Budu pect beránka a jediná forma kterou mam je ta silikonova. Tak se chci zeptat jestli ji něčím vymazáváte. Loni jsem ji pekla a bohuzel zůstala půlka hlavy beránka ve formě :roll: a jeste vyklapite jeste teple nebo až to vychladne? Náhodou nějaký šikovný recept který zvládne u dřevo jako ja by nebyl? Děkuji moc. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7212
9.4.20 10:29

Já teda vždy čekám na vychladnutí, jinak se to přesně trhá atd. Silikonovou formu nemám tak s vymazáním neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20132
9.4.20 10:32

Já se k diskusi „přichytím“

vždy jsem pekla v keramické po babičce, ale je poškozená, a tak letos budu péct poprvé v silikonové a sama netuším, jak se to povede :think: tipy a triky uvítám ;)

intuitivně vymazat, vysypat a vyklopit až vychladlé - snad se nepletu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24797
9.4.20 10:37

Pokud je nová, postříkat olejem ve spreji. Nevyklápět hned po upečení. U beránka hrozí, že si zlomí hlavu. Počkala bych, až forma zchladne. Mám bábovku a tu stahuju, když se jde dotknout holou rukou formy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13909
9.4.20 10:42

Silikon vymazu a vysypu, u bábovky to nedělám, ale u berana ano. A az vystydne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1484
9.4.20 10:56

@jizvíková prosím vymazavate máslem a vysypavate hrubou moukou? A hned jak to vytáhnou z trouby mam ho otočit nebo nechat tak a až to vychladne vyklopit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2047
9.4.20 11:12

Silikonovou formu nevymazávám, vždy se krásně vyklopí, až po prochladnutí. Používám těsto jako na biskupský chlebíček, nejvíc nám chutná.

Je to podle receptu od domácí pekárny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16087
9.4.20 11:49

Ja mam teda zajice, ale nevymazavam, cekam az vychladne a pak ho opatrne vyloupnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13909
10.4.20 20:41
@-Sára píše:
@jizvíková prosím vymazavate máslem a vysypavate hrubou moukou? A hned jak to vytáhnou z trouby mam ho otočit nebo nechat tak a až to vychladne vyklopit?

Máslem a kokosem:) a az vystydne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama