Reklama

Bere nám naše životní okamžiky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 10:27
Bere nám naše životní okamžiky?

Naše rodina (rodiče, prarodiče) má rodinnou známou a já mám často pocit, že nám bere naše životní chvíle. Když měl manžel narozeniny udělala jsem mu dort. Ona však bez předchozí domluvy také… Musely se podávat oba. Každý byl z dvou dortů,, nadšený,,. Když jsme měli svatbu upekla sladkosti (koláčky, dorty) o které jsme ani nestáli. Měli jsme objednané své a hlavně nechtěli, aby kdokoli něco zařizoval. Jen, aby si to každý s námi užil. Tušili jsme, že to bude logisticky zase komplikace. I přes slušné upozornění, aby nic nechystala a jen si s námi okamžik užívala to nerespektovala a zařídila se podle sebe. Než je upekla volala, že se jí nepovedlo těsto a že je nestihne dovést atp. Mě to stresovalo. Na svatbě pak se hosté ptali od koho je to druhé sladké jídlo a to byla její chvíle, kdy se se všemi bavila o tom jak moc nám pomohla a upekla sladké jídlo. Jako by se chtěla stále ukazovat v lepším světle. Věci, se kterýma mě stresovala však nezmínila… Když se nám narodil syn. Koupila pro něj celou výbavu i když já už nakoupenou měla. Opět nerespektovala, aby nám tolik věcí nekupovala. Pak trvala na tom, abychom syna oblékali také do její výbavy. Ale když syn ze všeho tak rychle vyrostl. Syn měl první narozeniny a já pro něj upekla dort, ale ona opět bez předchozí domluvy také a chtěla abych mu ho také dala. Když se blížili synovi narozeniny, koupila mu kolo, které jsme s manželem chtěli pro syna koupit sami. Když byl menší často ho chtěla vozit fotit se s ním a foto pak dávat na Facebook a ukazovat všem jejím známým (pro nás cizí lidé) Vrchol nastal, když jsem vyprávěla, že se těšíme až bude syn větší a vezmeme ho do zoo. Chodili jsme i dříve, ale to byl ještě miminko a neměl z toho rozum. No, ona opět trvala, že si ho chce vzít ven na procházku. Samotné jsem jí syna nikdy nesvěřila. Tentokrát s ní byl synův dědeček. A ona byla tak hodná, že je vzala oba do zoo… Pak se znovu chlubí jaké to bylo skvělé, když poprvé viděl žirafu a jak si to moc užili… Já mám pocit, že mi to dělá schválně. Že chce žít můj život… Rodina je rozdělená na dvě strany. Jedna se jí zastává, že to vše myslí dobře a nezjištně a druhá mi rozumí a je na mé straně (tato část rodiny se s ní od jisté doby stýská jen výjimečně.) Po finanční stránce se máme dobře. Tuto,, charitu,, nepotřebujeme. Její chování jsem trpěla pouze pro zachování dobrých vztahů…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Serpentini
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 20.04.18 10:30

Je to minimálně zvláštní. Ona nemá svůj život?

smurfka
Nadpozemská drbna 29410 příspěvků 20.04.18 10:31

Tak je to rodina, nebo jen známá…
pokud známá, přestala bych ji na oslavy zvát.. případně jí řekla co si myslím..dort s díky odmítla a nechala v lednici a pak někomu darovala..případně vyhodila. :nevim:

Káťa19
Kelišová 6775 příspěvků 37 inzerátů 20.04.18 10:32
@Anonymní píše:
Naše rodina (rodiče, prarodiče) má rodinnou známou a já mám často pocit, že nám bere naše životní chvíle. Když měl manžel narozeniny udělala jsem mu dort. Ona však bez předchozí domluvy také… Musely se podávat oba. Každý byl z dvou dortů,, nadšený,,. Když jsme měli svatbu upekla sladkosti (koláčky, dorty) o které jsme ani nestáli. Měli jsme objednané své a hlavně nechtěli, aby kdokoli něco zařizoval. Jen, aby si to každý s námi užil. Tušili jsme, že to bude logisticky zase komplikace. I přes slušné upozornění, aby nic nechystala a jen si s námi okamžik užívala to nerespektovala a zařídila se podle sebe. Než je upekla volala, že se jí nepovedlo těsto a že je nestihne dovést atp. Mě to stresovalo. Na svatbě pak se hosté ptali od koho je to druhé sladké jídlo a to byla její chvíle, kdy se se všemi bavila o tom jak moc nám pomohla a upekla sladké jídlo. Jako by se chtěla stále ukazovat v lepším světle. Věci, se kterýma mě stresovala však nezmínila… Když se nám narodil syn. Koupila pro něj celou výbavu i když já už nakoupenou měla. Opět nerespektovala, aby nám tolik věcí nekupovala. Pak trvala na tom, abychom syna oblékali také do její výbavy. Ale když syn ze všeho tak rychle vyrostl. Syn měl první narozeniny a já pro něj upekla dort, ale ona opět bez předchozí domluvy také a chtěla abych mu ho také dala. Když se blížili synovi narozeniny, koupila mu kolo, které jsme s manželem chtěli pro syna koupit sami. Když byl menší často ho chtěla vozit fotit se s ním a foto pak dávat na Facebook a ukazovat všem jejím známým (pro nás cizí lidé) Vrchol nastal, když jsem vyprávěla, že se těšíme až bude syn větší a vezmeme ho do zoo. Chodili jsme i dříve, ale to byl ještě miminko a neměl z toho rozum. No, ona opět trvala, že si ho chce vzít ven na procházku. Samotné jsem jí syna nikdy nesvěřila. Tentokrát s ní byl synův dědeček. A ona byla tak hodná, že je vzala oba do zoo… Pak se znovu chlubí jaké to bylo skvělé, když poprvé viděl žirafu a jak si to moc užili… Já mám pocit, že mi to dělá schválně. Že chce žít můj život… Rodina je rozdělená na dvě strany. Jedna se jí zastává, že to vše myslí dobře a nezjištně a druhá mi rozumí a je na mé straně (tato část rodiny se s ní od jisté doby stýská jen výjimečně.) Po finanční stránce se máme dobře. Tuto,, charitu,, nepotřebujeme. Její chování jsem trpěla pouze pro zachování dobrých vztahů…

A ona nema svuj zivot? Deti? Kolik ji je… Me by to hodne vadilo :think:

Alkata
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 20.04.18 10:35

Jestli je to jen známa, tak bych jakýkoli kontakt utala a at si najde jiné oběti. To co popisuješ mi přijde znepokojujici a urcite to neni normální. Pokud nerespektuje prani tak nebude mit nic.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 20.04.18 10:36

Až na tu Zoo, kdy bych chtěla vědět kam a na jak dlouho odchází, to bereš nějak moc osobně.

unuděná
Kelišová 5383 příspěvků 1 inzerát 20.04.18 10:38

No zezacatku jsem se ji chtela zastat, dort nebo kolacky na svatbu bych neodmitala, naopak bych to brala jako projev prizne, pekne podekovala a neresila (prvni syn dostal parkarat i tri dorty :mrgreen: ) Ale jak se chova k synovi a nerespektuje vase prani, to by mi vadilo hodne.Je to tedy pribuzna, nebo jen znama?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 10:45
@Serpentini píše:
Je to minimálně zvláštní. Ona nemá svůj život?

Ale má svůj život. Není však zdaleka tak šťastný jako ten náš. Ona v životě udělala a stále dělá spoustu chyb, které na sebe vážou další a další problémy. Pokud bychom se v životě chovali jako ona, nikdy bychom život neměli tak šťastný jak máme. Ale nic jsme neměli zadarmo. A stálo nás to úsilí. Vzdát se něčeho, udělat těžké rozhodnutí, proto abychom v budoucnu předešli dalším problémům. To ona neumí a možná si myslí, že nám vše spadlo do klína. Z jejich rozhovorů s rodinou mám pocit, že dává všem kolem za vinu jak dopadla a jaké těžké chvíle jí život připravil. Mám pocit, že s lidmi jen manipuluje.

smurfka
Nadpozemská drbna 29410 příspěvků 20.04.18 10:45

S oblečením to dělám stejně..když někdo koupí něco nevyžádaného - co se mi třeba nelíbí nebo to je nepraktické..o­bleču, vyfotím, pošlu dárci a věc skovám na dno skříně a posléze prodám..to vypadá jako by to byla sousedka, to ji tam snad máte pořád? pokud by chtěla aby chodil v oblečení, řekla bych že chodil a šmitec..nemusí vědět že nechodil..případně obléct dítě do jejího jen když je na návštěvě ona..tak ji prostě neříkejte o plánech co máte..co chcete koupit, kam chcete jít..minimum informací a pak vás nevypeče.. :nevim:

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 20.04.18 10:46

Zezačátku jsem si říkala, co řešíš, vždyť je to v pohodě, ale teda pak jsem pochopila, že teda fakt ne. Co znamená rodinná známá? Ona nemá svou rodinu, tak se vyžívá v té vaší? Nebo proč ji musíš zvát a poslouchat?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 10:48

@unuděná @Alkata Je to životní rodinná známá. Můžeme říct, že už je téměř jako součást rodiny. Něco jako teta.

krajta
Kecalka 127 příspěvků 20.04.18 10:49

Takového člověka mám v rodině, naštěstí jsem ji odstřihli, posledních deset let se nestýkáme. Utni s ní veškeré kontakty, takový to lidé jsou psychicky nemocný a raději řeší a dávají rady do života jiným a sami nejsou schopny mít normální práci nebo rodinu :zed:.

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 20.04.18 10:50

Jinak řečeno - nesneseš se s tchyní (nebo s někým podobně blízkým).

Jí chybí odhad a cit pro to, kam až může ve své potřebě „být důležitá“, zajít - a Tobě zase tolerance a laskavý nadhled.

Holt… v dnešní době bohužel standard.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 10:54

Já mam taky takovou…ale rodinou příbuznou…
Já mela kone, ona kone, já psa ona psa a takhle to bylo se vším…porad se me snažila necim dohánět. Pak jsem se od ni dozvěděla ze jsem ji nas***a tím ze jsem mela dítě dřív nez ona. Přitom ona ted bude mít svatbu a já zas čekám druhé dítě…tak jsem zvědavá s cim prijde tentokrat :nevim:.
Prosim anonym. P.

problemova
Kecalka 182 příspěvků 20.04.18 10:58

A s mužem jste za jedno v tom, že nemáte zájem, aby se takto angažovala? Pokud jste se shodli vzala bych si ji někdy stranou a v klidu nicméně důrazně bych jí řekla, že se vám její chování nelíbí. Pokud je to tak, že je téměř rodina asi bych ji vyloženě neodstřihávala, protože to udělá zle v celé rodině, ale dala bych jí jasně najevo do jaké míry jste ochotní její „pomoc“ přijímat a co je pouze vaše „políčko“ kam nepatří - třeba dárky a plánované výlety se synem.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama