Bereme psa ze zahrady do bytu

Tereza624
28.7.21 12:59

Bereme psa ze zahrady do bytu

Po x letech nám odešla do psího nebíčka naše parťáčka a rozhodli jsme se, že bez pejska žít nechceme. :)
K věci… Máme možnost vzít rok a půl starého pejska ze zahrady, který byl prý občas v chodbě v predcini atd. A venčit ví, že se má venku. Důvod proč dávají psa pryč je ten, že pořád na zahradě štěká ( na auta, kolemjdoucí lidi a sousedi si začaly stěžovat)
Pejsek je jinak prý přátelský, milý, hravý k dětem a nekonfliktní k ostatním zvířatům
Jedna se o border kolii.
Myslíte, že si v bytě bude štěkat stejně?
Majitel pejska se přiznal k tomu, že nemá na psa čas, tak při trochu věnování v tomhle směru mám určitou naději.
Ale mám obavy, že hafana štěkání nepřejde máte někdo nějakou zkušenost?
Pejska jsme ještě neviděli máme teprve domluvenou schůzku 😂 ale nejde mi nad tím nepremyslet

Příspěvek upraven 28.07.21 v 13:13

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2142
28.7.21 13:02

To budou sousedi nadseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
28.7.21 13:03

Border kolie potrebuje zamestnat, zamestnat a pak jeste zamestnat. Jinak ti ten byt zdemoluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tereza624
28.7.21 13:07

@větvička1 my jsme kolii doma měly sic od štěňátka a doma vydržela úplně v pohodě a nikdy mi nic nezdomolovala 🙄 🙄

• Citovat
  • Nahlásit
Tereza624
28.7.21 13:08

@VitaminC
Tohle nebyla odpověď na mou otázku

• Citovat
  • Nahlásit
734
28.7.21 13:08

Borderky jsou hodně kontaktní, potřebují velkou pozornost. Pokud nebudeš mít čas se jí denně věnovat několik hodin asi bych si ji nebrala. Zvlášť pokud je zvyklá spíš venku než uvnitř…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2893
28.7.21 13:09

:roll: Ne, v bytě nebude pes stekat vůbec, bude cely blahem bez sebe, ležet na gauci a čekat, až si s nim po práci na chvilku pohrajes :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19086
28.7.21 13:10

Trocha venovani? Je to borderka a ta potrebuje makat a makat, zamestnat hlavu, dve hodinovy prochazky a par hozenych klacku, ji nevytrhne. Nesla bych do toho ani omylem.

Příspěvek upraven 28.07.21 v 13:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tereza624
28.7.21 13:10

@Vladusxx ano tohle vím, já se zaměřují na to štěkání

• Citovat
  • Nahlásit
Tereza624
28.7.21 13:12

@Semtex tak to asi vůbec já vím co to obnáší, mě se jedná pouze o to štěkání… Jak jsem psala kolii jsem měla a bylo vše bez problémů

• Citovat
  • Nahlásit
1095
28.7.21 13:12
@Semtex píše: :roll: Ne, v bytě nebude pes stekat vůbec, bude cely blahem bez sebe, ležet na gauci a čekat, až si s nim po práci na chvilku pohrajes :lol:

To zní jak kdyby zákonitě psi, kteří jsou v bytě vždy štěkali. Naši sousedi kdyby nás se psem neviděli, tak ani neví, že nějakého máme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2131
28.7.21 13:13

Tohle plemeno potřebuje hodně pozornosti a hodně pohybu, napřed si o tom něco načtěte a pak se rozhodněte, jestli máte možnosti to tomu psovi dopřát, jinak štěká í bude ten nejmenší pro lém oproti zdemolovanýmu bytu. Jinak štěkat bude, jakmile uslyší pohyb za dveřma, nebo venku + ze začátku bude vyvádět když nebudete doma, většinou to bývá než si zvykne, ale taky si nikdy úplně zvyknout nemusí. Pro dobro věci bych to probrala i se sousedy.
Jinak odnaučit štěkat fakt moc nejde, maximálně elektrickým obojkem, ale toho nejsem úplně zastánce, radši bych koukla po plemeni, který se do bytu hodí víc. Náš pes třeba štěká jen na povel - a kolikrát se tomu štěkot ani nedá říkat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tereza624
28.7.21 13:16

@Nickjmeno prosím čtěte komentáře… Já už jsem kolii měla a ZNOVA PISU, ŽE VÍM CO TO OBNÁŠÍ, mě jde pouze opravdu jen o to štěkání… Cokoliv se šustne je mi jasné že se hned vzrusi a vyletí, má otázka zní zda se to dá odnaučit viz. Když je hafan ze zahrady

• Citovat
  • Nahlásit
1282
28.7.21 13:21

Pokud je pes tvrdohlavý, tak se to neodnaučí. No a jelikož víš jaké povahy je kolie, tak nechápu, že se na něco takového vůbec ptáš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14804
28.7.21 13:24
@Tereza624 píše:
@Nickjmeno prosím čtěte komentáře… Já už jsem kolii měla a ZNOVA PISU, ŽE VÍM CO TO OBNÁŠÍ, mě jde pouze opravdu jen o to štěkání… Cokoliv se šustne je mi jasné že se hned vzrusi a vyletí, má otázka zní zda se to dá odnaučit viz. Když je hafan ze zahrady

Mela jsi kolii nebo borderkolii?
To je ZASADNI rozdil.

Borderkolie je pes, ktery potrebuje makat, cvicit, zamestnat. Nestaci ji vylety a prochazky.
Pokud nebude zamestnana a opravdu vyradena, BUDE stekat i v byte.
Jen se presmeruje na zvuky (ted asi steka na to, co vidi, v byte zacne stekat na to, co slysi).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat