Berete si na dovolenou půjčku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
robinka
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 23.07.19 19:30
Berete si na dovolenou půjčku?

Pry je to dnes běžne. Neodsuzuju, sama bych z rodicaku dejme tomu na dražší dovolenou momentálně neušetřila. Jen mě to zajímá, protože půjčka na dovolenou (nebo Vánoce) je údajně více než běžná, ale já osobně nikoho neznám, nebo resp. o nikom nevím. Vy, co to takhle děláte, jde o drahou dovolenou, nebo máte jiný důvod? Jak dlouho pak splacite? Klidne anonymně a prosim bez morálního odsuzování těch, co napíší, že takhle žijí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
NinaU.
Kecalka 403 příspěvků 23.07.19 19:32

Ani omylem bych si na dovolenou ani na Vánoce půjčku nevzala teda. Pokud můžeš nějakou částku splácet, pak ji můžeš i dávat bokem.

Kriss Tina
Extra třída :D 11732 příspěvků 23.07.19 19:34

Ne neberu ani bych si nikdy nevzala, když na to nemám, nikam nejedu.

Betyssek
Kecalka 225 příspěvků 23.07.19 19:34

Vubec. Strasne zbytecny zadlužení.

35ja
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 23.07.19 19:35

Nebereme si žádné půjčky na vše nasetrime. Zrovna na dovolenou a na vánoce kdo by si bral půjčku ani nikoho neznám, mám ale známou která má dost věcí na splatky:auto, tv, lednice, pračka atd a je furt bez peněz :nevim:

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1619 příspěvků 23.07.19 19:38

Nikdy jsme neměli žádnou půjčku a odsuzuju takové lidi, jsou to pitomci… stejně jako ti, co si berou půjčky na televize, mobily apod.

NinaU.
Kecalka 403 příspěvků 23.07.19 19:40

@Kaileee
Myslíte tím i lidi co mají na úvěr například auto nebo bydlení?

ahhotep
Kecalka 399 příspěvků 23.07.19 19:40

Ne, na nic a na tohle uz vubec ne, i kdyz chapu, ze ma nekdo treba sen a s rodinou na nej treba nenasetri, pokud ale nic jineho nesplaci a mesicni vydeje na splatku jsou takove, ze se to nedotkne rozpoctu, ale i tak je to za me zbytecnost. Nikoho takoveho v okoli nemam. Mam kamarada, je pravnik a kdysi delal dobrovolbe v jednom sdruzeni poradnu a rikal, ze hrozne domacnosti je zadluzenych prave proto, ze ziji nad pomery, pujcky na dovolene, vanoce, nejen jedna, bez schopnosti to splacet, nechapu..

robinka
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 23.07.19 19:40

Abych to uvedla na pravou míru, taky jsem byla vychovana v duchu „na co nemam, to nepotřebuju“, krom bydlení tedy. Ale je asi opravdu dost lidí, kteří takto žijí…

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 34709 příspěvků 23.07.19 19:40

NIKDY. Když nemáš na to si na dovolenou našetřit, rozhodně nebudeš mít na to ji půjčkou přeplatit

robinka
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 23.07.19 19:42

@ahhotep To máme možná stejného kamaráda. :mavam:

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 23.07.19 19:43

@robinka
Máme půjčku na bydlení a na auto (tam už skřípu zuby, ale za necelý rok budeme mít pokoj). Obecně když už půjčka ta na věci, které ti vydrží déle než je budeš splácet.

Půjčovat si na Vánoce, dovolené, nejnovější mobil atp. považuji za zhovadilost.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1619 příspěvků 23.07.19 19:44
@NinaU. píše:
@Kaileee
Myslíte tím i lidi co mají na úvěr například auto nebo bydlení?

ne, myslím tím takové ty věci, které nepotřebují nutně k životu (4k telku, iphone apod)

libuvlk
Nováček 7 příspěvků 23.07.19 19:44

Taky jsem teď na mateřský. Půjčku bych si vzala, ale jen kdybych věděla že ji budu mít z čeho splácet. Nevím jestli máš přítele nebo někoho? Já jsem samozivitelka a mám mateřskou 7000 tisíc a 2 děti +peníze na děti (na jedno dítě mi manžel posílá 1000 na měsíc má dluhy takže víc není schopen dát, a na druhé 3000).Musim z nějakých 11000 měsíčně zaplatit bydlení, jídlo, mobil (kredit), a nějaký to oblečení, hračky… Takže s penězi vyjdu jen tak tak, takže kdybychom chtěli jet někde na dovolenou bych si musela půjčit, ale neměla bych na splácení, tak si nepůjčím radci ať se nedostanu do dluhu. Az nebudu na mateřské najdu si práci, tak si třeba půjčím, jestli mě vyjdou peníze.

SlečnaDahlia
Závislačka 2741 příspěvků 23.07.19 19:45

Ne. Když nemáme peníze na dovolenou, nejedeme na dovolenou, popřípadě volíme ekonomičtější variantu.

Pokud mám na to, abych splácela půjčku na dovolenou, logicky mám i na to, abych si na ni stejný obnos odkládala předem.

Chápu půjčky leda tak na bydlení (po dobu, co splácím hypotéku na své, nemusím cpát XY tisíc cizímu člověku za nájem), auto (je-li nutností) a drahou experimentální léčbu vážného onemocnění.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama