Berete v úvahu dědičné zatížení při seznamování?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 19:31
Berete v úvahu dědičné zatížení při seznamování

Prosím anonymně, je to pro mě citlivé téma o zdravotním stavu. Nastíním svůj dotaz, jsem ve vztahu s klukem, zn. ideál. Dodělává VS, pracovitý, pozorný, hodný. Co mě trápí je to, že mají v rodině psychickou poruchu u otce, konkrétně bipolárni poruchu v kombinaci s alkoholem. Vím, že konkrétně tato diagnóza se dědí až z 80%. Vím, že takhle hodný kluk nemůže za svůj genetický potenciál, ale jednou bych nechtěla zažít peklo na zemi. Koukaly jste při výběru partnera na jeho rodové zatížení, ať
už psychického rázu, alkohol, gambler, drogy? Nebo jste doufaly, že zvítězí to „lepší já“ v něm?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14872 příspěvků 24.04.19 19:35

Ne. Většinu těhle věcí jsem se dozvěděla až v průběhu manželství :) stejně jako on u mé rodiny

Kriss Tina
Extra třída :D 10825 příspěvků 24.04.19 19:35

Ne, přítelovo rodiče jsem poznala až potom, co sme spolu začli žít a o jejich problémech sem nepatrala. Stejně jako přítel u mě. Můj otec byl alkoholik a já naopak alkohol úplně nesnáším, takže si myslím že je to o tom člověku a ne jeho rodině :nevim:

Andymo
Kecalka 230 příspěvků 24.04.19 19:44

Ja treba spis doufam, ze moje deti, ani deti mych deti nepodedi nic z me strany (alkoholismus, psych. nemoc, blba povaha) a vse prebiji ty „dobre“ geny z partnerovy rodiny :lol: Teda, doufame oba…

Mala.ještěrka
Kecalka 419 příspěvků 24.04.19 19:45

Trochu mimo mísu, ale připomněla jsi mi představení mé osoby manželově rodině. Když jsem byla poprvé představena jeho babičce a dědovi, tak si počkali až manžel půjde na záchod a vyptali se mě ÚPLNĚ na všechno 8o. Psychické choroby, rozvody, neplodnost v rodině,… prostě VŠECHNO :lol:.

Jinak k tématu, bipolární porucha se myslím většinou projevuje v mladém věku. Kolem 20-30 roku? Tak nevím, kolik je přítelovi, ale možná už má to riziko nižší?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 19:53

@Mala.ještěrka přítelovi je 25, a netuším kdy a jak se to u jeho otce projevilo, je to pro něj tabu o tom mluvit. Spouštěčem jsou krizove situace a stres a tak si ho chovám jak v bavlnce, ale to asi nepůjde věčně a nějaké jobovky určitě v životě přijdou 8o

Kokolina29
Kecalka 169 příspěvků 24.04.19 19:53

Ano brala jsem to v úvahu a do tohohle bych nešla. Genetika jde často pres koleno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 20:00
@Kokolina29 píše:
Ano brala jsem to v úvahu a do tohohle bych nešla. Genetika jde často pres koleno.
jenže v současné době je tolik diagnóz, že by se půlka populace nevdala a neoženila :zed: taky jsem myslela i na případné děti a např. sklony k sebevraždám třeba kvúli první lásce. :,(
SlečnaDahlia
Závislačka 2598 příspěvků 24.04.19 20:00

Ne. A nestresuj sebe i přítele, nějaké „tato diagnóza se dědí až z 80%“ je u psychických nemocí vyložený nesmysl. (navíc i pokud by měl bipolárku, už bys o tom s největší pravděpodobností věděla )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 20:11

Já sama trpím spychickou chorobou a za sebe musím říct, že bych to v úvahu brala. V době narození dětí a sňatku jsem to nevěděla, takže se manžel nemusel rozhodovat.
Teď už je to v dobrém i zlém a zatím to kočíruju, ale jak dlouho to bude zvladatelné. to nevím.
Jde o deprese, trpí tím už minimálně 3 generace dozadu.

Mirčulka
Kecalka 342 příspěvků 24.04.19 20:12
@Mala.ještěrka píše:
Trochu mimo mísu, ale připomněla jsi mi představení mé osoby manželově rodině. Když jsem byla poprvé představena jeho babičce a dědovi, tak si počkali až manžel půjde na záchod a vyptali se mě ÚPLNĚ na všechno 8o. Psychické choroby, rozvody, neplodnost v rodině,… prostě VŠECHNO :lol:.

Takže jsi dělala takovou vstupní prohlídku, ještě že nechtěli krev a moč

Ms.Ragdoll
Závislačka 3177 příspěvků 24.04.19 20:16

Priznam se, ze jsem to nikdy neresila. :think: A celkove si myslim, ze dokonalej genofond nema nikdo. I u rodin, u kterych se zdanlive nikdy nic „zavadneho“ neobjevilo, nemas stoprocentni jistotu, ze tam opravdu nikdy nic nebylo a nebude. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 20:16

Manželova strana má Alzheimer, parkinson, alkoholismus, lupénka, pylové alergie, krevní sraženiny (z toho mrtvice a plicní embolie), dožití přes 90 no a moje strana nic a navíc se umírá max do 70… Když tak nad tím přemýšlím, proč já si ho vlastně brala a máme dítě 8o :lol:

Minki
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 24.04.19 20:18

Nikdy jsem toto nezjistovala a nedovedu si predstavit jak. Kdyz to neni nijak poznat a vidis rodinu vyjimecne, tak tezko zjistis. Spise to pluje na povrch az po letech, ale to stejne by muz mohl brat z moji strany.
Pro odlehceni mi to pripomenulo vypraveni pana Mensika, jak kdyz prisel zenich na namluvy, tak se museli blazni zavrit do sklepa, aby rodina zenicha videla jen zdrave jedince.
V Kamerunu zase rodina rika od kolika kilometru od domu se hleda zenich, nevesta, dle toho jaky tatinek byl skokan.

7.straka
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 24.04.19 20:19

Já bych to naopak brala pozitivně, že se o tom ví. Můžeš si o tom načíst a jestli je kluk rozumnej, tak jestli začnou nějaký trable, nebude strkat hlavu do písku. Jak píšou holky nahoře, v každé rodině je něco, u nás rak, cukrovka, infarkt, sklony k alkoholismu & u mýho chlapa problémy s imunitou a kůží, rak a stařecká demence, která se začíná v ženský linii provalovat tak asi kolem třicítky. To by sis fakt nevybrala.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama