Bernský salašnický pes

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.11 14:16
Bernský salašnický pes

Chtěla bych se zeptat vás, co máte doma toto plemeno, jakými granulemi vaše pejsky krmíte? Sonduju totiž kvalitu za rozumnou cenu :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Anabellka
Závislačka 4778 příspěvků 11.06.11 14:51

Myslím, že nezáleží na tom, jaké plemeno máš, ale záleží na tom, jaké granule koupíš. My máme německého ovčáka a kupovali jsme obyčejné granule ze supermarketu za cca 200Kč pytel a pak nám jeden známý „vynadal“, že v takovýchto granulích nejsou žádné živiny pro psa a že máme kupovat pořádné, čím dražší tím lepší. Teď momentálně kupujeme granule Happy dog, 15kg za 700Kč a je to poznat.

PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 11.06.11 15:12

Jám mám teda retrívra a střídám mu propesko a friskies, kupupju ty 10kg balení, není to drahý..

Irusza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.11 15:14

Berňaci jsou citliví na klouby. Takže jak byl náš berňák štěně dávali jsme mu K9 a teďka v dospělosti dostává pedigree. A je spokojený :-)

PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 11.06.11 15:16
Irusza píše:
Berňaci jsou citliví na klouby. Takže jak byl náš berňák štěně dávali jsme mu K9 a teďka v dospělosti dostává pedigree. A je spokojený :-)

Jj, to jsou retrívří taky, když byl štěně tak měl taky nějaký speciální granule, hodně drahý, ale teď je mu 5let a dáváme to co jsem říkala a snad mi nikdo nevynadá, že je to nekvalitní :-)

AnastazieB
Echt Kelišová 8421 příspěvků 11.06.11 16:24

Já bych teda psovi Friskies, Pedigree a podobný hnusy nedala, zvlášť ne bernskému, který je velký a potřebuje kvalitní živiny. Což ty barevné granule rozhodně nejsou :roll:

Vhodné je třeba K9, Proplan, Acana, Eukanuba a podobné. Rozhodně aspoň 1000Kč za 15kg…

AnastazieB
Echt Kelišová 8421 příspěvků 11.06.11 16:28

Když srovnám složení granulí např.
Friskies (15kg - 682Kč) - obiloviny, vedlejší výrobky rostlinného původu, maso a produkty živočišného původu (min. 4% kuřecího masa), rostlinné oleje a živočišné tuky, zelenina, minerální látky

a Acana (18kg - 1275Kč)- Dehydrované kuřecí maso (40%), oves, čerstvé kuřecí maso, hrách, hnědá rýže, kuřecí tuk (přírodně konzervován směsí tokoferolů a rozmarýnu), čerstvý losos, kuřecí játra, čerstvá celá vejce, vojtěška setá, lososí olej, tykev, kuřecí chrupavky (přírodní zdroj glukosaminu), červená jablka, mrkev, mladé lístky tuřínu, brusinky, bobule oskeruše, ekologicky pěstované mořské rostliny (chaluha, řasa měchýřnatá, mořská řasa dulse), kořen lopuchu, kořen ibišku, bobule jalovce obecného, pískavice řecké seno, fenykl sladký, kořen anděliky lékařské, rakytník úzkolistý, kořen čekanky, kopřiva dvoudomá, listy maliníku obecného, ostropestřec mariánský, lístky máty peprné, květy měsíčku lékařského, květy heřmánku lékařského, enterococcus faecium, lactobacillus acidophilus + vitamíny a minerály

tak je snad každému jasné, že pes je masožravec a neživí se obilovinami… a Friskies 4% masa mu určitě nestačí. To samé jsou jejich (a podobné) konzervy a kapsičky :twisted:

Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 11.06.11 16:45
AnastazieB

Souhlasim, napsala jsi to uplne presne…
Bohuzel je v dnesni dobe more lidi, co daj pouze na reklamu a na slozeni granuli se nepodivaji :-?
Pedigree a Friskies povazuji opravdu za sunty mezi krmivem…a to samozrejme nemluvim o krmivu „bez znacky“ prodavane v supermarketech. Ale jsou i taci, co takove granule davaji :-(

Baslerinda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.11 16:48

Kapi a ty už sis BSP pořídila? A čím krmíš teď? My máme tři psy, fenu NO, fenu BSP a chovného plemeníka ČCHP.
Velkým fenám barfujeme.
A co považuješ za rozumné v poměru kvalita/cena ?
V první řadě to chce prostudovat a vědět co a jak psi tráví,znát alespoň základy jejich fyziologie. Pes není slepice,takže granule kde se na prvních místech objevují obiloviny asi nebudou to pravé ořechové že? Dál koukni kolik je tam v procentech masa a na kterém je místě, jako poslední tě bude zajímat moučka a popeloviny,vit a minerály. Šrot jako je Pedigree,Propes­ko,Friskies,Chap­pi a x dalších marketovek 10kg za 200,– bych psům nikdy nedala,mrki na složení,je to samé barvivo,moučka a sůl.
BSP potřebuje mít pořádnou kloubní výživu,klidně přidávej různá chondra,to ti takhle na dálku neporadím ale nic tim nezkazíš.

Spíš se koukni po superprémiích nebo alespoň prémiovkách,držím palce při výběru. :-)

Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.11 16:54

My máme dva BSP, tříletou fenku a 9měsíčního pejska. A kupuju jim Proplan pro robustní plemena. Krmivo jako Friskies, Chappi apod. jsem na mysli moc neměla, spíš z těch kvalitnějších co dáváte. Dva psi už toho snědí více, tak mě jen napadlo, jestli je neco levnejsího než ten Proplan (kupuju 14kg za cca 1050,–).

Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.11 16:55
Baslerinda píše:

Velkým fenám barfujeme.

Co to slovo znamená?? 8-)

Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.11 16:56
Baslerinda píše:

Velkým fenám barfujeme.

Co to slovo znamená?? 8-)

Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.11 17:00
AnastazieB píše:
Friskies (15kg - 682Kč) - obiloviny, vedlejší výrobky rostlinného původu, maso a produkty živočišného původu (min. 4% kuřecího masa), rostlinné oleje a živočišné tuky, zelenina, minerální látkya Acana (18kg - 1275Kč)- **

Můžu se zeptat, kde jsi vzala Acanu za tuto cenu? To je celkem slušná částka k poměru balení..já ji našla o dost dražší..

Baslerinda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.11 17:02

Kapi , BARFovat znamená krmit syrovou stravou.

AnastazieB
Echt Kelišová 8421 příspěvků 11.06.11 17:16
Kapi píše:
AnastazieB píše:
Friskies (15kg - 682Kč) - obiloviny, vedlejší výrobky rostlinného původu, maso a produkty živočišného původu (min. 4% kuřecího masa), rostlinné oleje a živočišné tuky, zelenina, minerální látkya Acana (18kg - 1275Kč)- **
Můžu se zeptat, kde jsi vzala Acanu za tuto cenu? To je celkem slušná částka k poměru balení..já ji našla o dost dražší..

Tady
A jak jsem tak na této stránce koukala na složení, tak ani ten Proplan teda nic moc… To už mi ta Acana přijde lepší…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >