Berou doktoři někdy věci na lehkou váhu?

• Fotoalbum (3)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.1.22 16:22

Berou doktoři někdy věci na lehkou váhu?

Ahoj. Z pochopitelných důvodu nechat prosím anonym.
Jsem už delší dobu nemocná a nevím, co to je.
Udělala se mi boule na krku - struma prý.
Bylo to velke, asi jako 4× můj ohryzek a nemohla jsem pomalu ani ležet.
Samozřejmě jsem letěla k doktorce, na sono, magnetickou rezonanci, testy krve. Prvně jsem měla výsledky sona, NIC., mr též NIC.
Tak jsem se začínala zajímat více o štítnou žlázu, protože to údajně dělá. Zacala jsem držet dietu, nejake alternativní produkty a čekala, co bude.
Zlepšilo se to, téměř tam boule neni, znatelně se zmenšila a dlouho o sobě ani nedala znat.
Najednou se poslední tak 2 měsíce cítím unavená a boule me bolí.
Doktoři se na mě koukaji, jak na blazna. Začínám z toho trochu silet a uz nevim, kam si zajít. Čekala jsem, že výsledky krve ukážou na štítnou žlázu a opet NIC :,(… Já si nepřeji mit rakovinu, nebo tak. Ale depta ne, ze nevim s cim mam tu cest a nevím absolutně, co dělat. :(

Kdybyste měl nekdo zkušenosti i negativní, budu ráda za nějaká varování / rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
215
17.1.22 16:28

Stává se to, jsou to jenom lidi, a když něco neumí diagnostikovat ( nemyslím tím neschopnost ale stupeň poznání), tak neví co s tím a rádi by se toho případu zbavily, aby je to neotravovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.22 16:29
@Mariambiska píše:
Stává se to, jsou to jenom lidi, a když něco neumí diagnostikovat ( nemyslím tím neschopnost ale stupeň poznání), tak neví co s tím a rádi by se toho případu zbavily, aby je to neotravovalo.

No, ale to co popisujes je v podstatě neschopnost 😁

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.22 16:34

Zkus jiné doktory. Nepodařilo se diagnostikovat, něco ta boule je, musí se přijít na to co. Mě se třeba stalo, že jsem měla něco jako naprosto děsnou vyrážku, tmavě rudé fleky, které přecházely do bílých. Stále se to rozlézalo. Nic to nedělalo, nebolelo, ale dost mě to děsilo. Obvodní se zhrozila, poslala mě na alergologii, testy negativní, tak na imunologii, tam taktéž, krčení ramen, bezradnost. Dala mi mast na plísňová onemocnění, ale vůbec nezabrala, tak plíseň vyloučila. Až úplně nakonec, asi po půl roce, když jsem to už měla po krku, hrudníku a celém břiše, mě poslali na kožní. Ta se jen usmála a divila proč jsem nepřišla dávno, že to byl specifický druh kvasinky, na který zabírá jen jedna konkrétní mast, protože stejnou účinnou látku ty ostatní nemají, dala mi při tom rozsahu rovnou několik balení, a do dvou týdnů to bylo pryč.

• Citovat
  • Nahlásit
573
17.1.22 16:34

Vyhladat ineho lekara, aky je jeho nazor. Hladat, pytat sa. Nenechat sa odradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
17.1.22 16:35

Jo, stává se to. Bývalá dětská doktorka ignorovala v podstatě všechno, co jsem ji říkala o synovi. U nové jsme hned při první návštěvě dostali tunu zadanek na vyšetření se slovy, že se to mělo řešit už dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12227
17.1.22 16:36
@Anonymní píše:

Ne, není to neschopnost, lidské tělo je tak strašně složité a náročné, že je někdy strašně těžké najít, kde je problém. Všechno může být ovlivněné vším možným. Obrať se na jiné odborníky, třeba někdo má zkušenost s něčím podobným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
17.1.22 16:36
@Anonymní píše:

Ano, mozno ich neschopnost, ale tvoj zivot. Preto vyhladat ineho lekara.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.22 16:37

Byla si na endrorinologii?

• Citovat
  • Nahlásit
215
17.1.22 16:38

No víš jak, naše zdravotnictví je na velmi vysoké úrovni, do tý doby, než sám něco potřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.22 16:39

Bohužel toto taky znám. U nás je to dětská doktorka. Na jednu stranu je velmi pečlivá. Odhalila u syna srdeční vadu, kde se i v Motole ptali, kdo na to přišel, že to není skoro poznat, že to chytla doktorka velmi brzo a díky tomu to bylo dobře odstranitelné.
Při problému s koleny, kdy mi kluk brečel doma bolestí, že nemůže chodit, viditelně měl nohy do X tvrdila, že je to růstové a že v tomto věku je běžné mít nohy do X. S pomocí rodiny jsme vyběhali vyšetření u jiného doktora a 5 let jsme poté cvičili, abysme kluka srovnali. Byla to porucha pohybového aparátu. Nejhorší bylo, že doktor ihned řekl několik věcí co syn měl a že je to vše k tomu. Během 3 měsíců cvičení ty nejhorší problémy (bolesti kolen, strach z výšek, neschopnost jezdit na odrážedle atd.) zmizeli. Stačilo jen začít správně cvičit.

@Anonymní píše:

Já to beru, že obvoďák nemůže umět všechno, ale soudný něco zkusí a když neuspěje přehraje pacienta na někoho, kdo by měl vědět víc. To jsme měli my obvoďáka, vždy zkusil a když to do týdne nezabralo napsal doporučení jinam.

• Citovat
  • Nahlásit
30135
17.1.22 16:56

Ten popis nedava smysl. Jestli ma nekdo odbery a vysledky UZ i MR negativni, tak je jeho problem asi jinde nez v krku. Neni mozne, aby ani v jedne metode nebylo videt, o co se jedna. Nejspis ji rekli, co ji je, ale zakladatelce se to nelibi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72591
17.1.22 17:02

Dle popisu to smysl nedava. Problem se stitnou zlazou by se na techto vysetrenich uz prokazal. Otazkou je, co hmatas. A alternativni medicinou se stitna zlaza nezmensi. Na MR by se hmatatelny nador ukazal. Takze mam nazor jako @mroe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.22 17:03
@mroe píše:
Ten popis nedava smysl. Jestli ma nekdo odbery a vysledky UZ i MR negativni, tak je jeho problem asi jinde nez v krku. Neni mozne, aby ani v jedne metode nebylo videt, o co se jedna. Nejspis ji rekli, co ji je, ale zakladatelce se to nelibi.

To už i u takového tématu musí být někdo takový?
Ne, řekli, že je to v pořádku. Což znamená, že to mohli brát jako něco běžného. Kamaradka chodila 2!! Roky po doktorech a vyšetřeních, kde nic nenašli, tvrdili jak simuluje a když si vydupala biopsii, přišli na rakovinu i s metastázy.
A já nechci, aby to tak dopadlo. Je to běžné a opravdu mi tohle nepomůže. Sama jsem dost na práškyz toho, ze nic nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.22 17:05

Tak mi prosím povězte, jde ten problém je, když ne v krku… Který me momentálně 3 dny bolí a boule přímo též… Celkově je to celé divné a sama jsem z toho nesvá.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat