Berou mě jen jako levnou pracovní sílu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cullenova
Kecalka 370 příspěvků 34 inzerátů 23.07.19 14:55
Berou mě jen jako levnou pracovní sílu?

Od května pracuji brigádně v jedné rodinné firmě. Dělám za 85,–/h, ale naštěstí to není můj jediný zdroj peněz, takže to beru pouze jako přivýdělek. Co se týče práce, mou náplní je balení balíčků, které dojdou objednávkou přes web, popř. vydat balíček lidem, co si pro něj osobně přijdou :) Není to nic hrozného, baví mě to, s kolegyní jsme si i padly do noty, nicméně za těch 85 Kč dělám ještě faktury, uklízím, vybaluji zboží, posílám šéfce soukromé dopisy… prostě věci, které nemám uvedené ve smlouvě. Jelikož jsem ale taková, že neumím říct lidem ne, všechny tyto rozkazy plním :D

Například v pátek. Kolegyně si šla v pracovní době ke kadeřníkovi a tak mě požádala, jestli bych nepočkala místo ní na poštu, která měla odvézt balíčky. Neměla jsem nic urgentního a tak jsem počkala. Jelikož jsme ale hned poté chtěli jet s přítelem nakoupit a kolegyně či šéfka tam běžně s sebou mívají své psy, zeptala jsem se kolegyňky, jestli nebude šéfce vadit, když přijde na pár minut přítel a bude mi dělat společnost, ať nejsem v celé budově sama, a ať mi to čekání uteče. Prý, že určitě ne, že ať klidně dojde. Tak přítel došel, sedl si na židli, byl tam se vším všudy max. 10 minut, protože hned přijela pošta. Spolu s poštou se tam objevil i manžel šéfky, který si ještě dělal srandu, že tam mám bodyguarda (přítele) a nic nenamítal.

Dnes mě však šéfová „zprdla“, že pokud mi přijde návštěva, má čekat venku. Neměla jsem náladu se s ní hádat, nebylo mi úplně dobře (jsem nemocná), ale pořád mi to vrtá hlavou… Kolegyně si tam může vozit psa, který štěká a vrčí na zákazníky, kteří si přijdou vyzvednout zboží. Chlupy po něm stejně uklízím jen já a najednou se tam objeví přítel a už je oheň na střeše? :D Mám největší chuť za šéfkou zítra zajít a zeptat se, kde je problém, ale přítel mi říká, ať to neřeším a nedělám si zbytečně problémy… Já si ale zase říkám, že tam dělám za pár šlupů daleko víc práce než mám, zaplaceno mi to stejně není a kolegyně může a já ne? Oni potřebují mě a ne já je :think: Co byste dělaly na mém místě? Připadám si tak jak levná pracovní síla :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
klamonožka
Závislačka 2549 příspěvků 23.07.19 15:00

Ozvala bych se. Jak píšeš, oni tě potřebují, ty by sis pravděpodobně našla brzy stejnou, spíše lepší práci. Takže si nenechej ehm, kakat na hlavu a urči si svoje mantinely. Jestli to dobře chápu, tak ten čas, co tam s tebou přítel byl, jsi ani neměla zaplacený?

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 23.07.19 15:05

V zivote se mi nestalo, aby se na me v praci nekdo krive podival, kdyz se za mnou na par minut zastavil manzel.. Jestli je nutne k zivotu nepotrebujes, tak se na to vyprdni. A rekni jim to, co tady nam. Ze si tam pripadas jak onuce.

Cullenova
Kecalka 370 příspěvků 34 inzerátů 23.07.19 15:06

@klamonožka Tak napůl. Čekala jsem tam do 15:15, ale jelikož se čtvrt hodiny špatně počítají, započítají mi to jen do tří.

Cullenova
Kecalka 370 příspěvků 34 inzerátů 23.07.19 15:11

@Maminanamatersky Už si chystám proslov pro šéfovou s tím, že pokud jí to vadí, můžu se sebrat a jít :D Ale v podvědomí mám takový strach; nejsem zvyklá být na lidi takhle „drzá“ zvlášť, když jsou nade mnou.

ahhotep
Kecalka 399 příspěvků 23.07.19 15:26
@Cullenova píše:
@Maminanamatersky Už si chystám proslov pro šéfovou s tím, že pokud jí to vadí, můžu se sebrat a jít :D Ale v podvědomí mám takový strach; nejsem zvyklá být na lidi takhle „drzá“ zvlášť, když jsou nade mnou.

Ty ale nejsi drza, ale asertivni, nikdo prece nerika, ze si mas na ni otevrit pusu, byt vecna, slusna, ale asertivni.

alun-ka
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 23.07.19 15:26

Víš co to máš těžké,,,chystám se na proslov",proč jsi jí to patřičně neodsekla hned, že se snad tolik nestalo. Čím víc to budeš probírat, tím víc to bude řešit i ona a prostě jako šéf má navrch, bezohledu na to co všechno jim tam děláš a za kolik.

Cullenova
Kecalka 370 příspěvků 34 inzerátů 23.07.19 15:27

@ahhotep To ano, ale aby si to paní šéfová nepřebrala jinak :think: I když… to už by asi nemusel být můj problém.

Cullenova
Kecalka 370 příspěvků 34 inzerátů 23.07.19 15:29

@alun-ka Jak jsem psala výš, nebylo mi dobře. Mám zánět močáku, takže jsem byla ráda, že už jsem mohla jít domů. A právě proto, že je šéf a má navrch, tak mám k ní i respekt vůči tomu, co jí (ne)řeknu.

alun-ka
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 23.07.19 15:37

Ona může vstup jakékoliv návštěvy na pracoviště zakázat, pochopitelně jeden den se tvářit jak je to v poho, co by ne a druhý ti vynadat, to je jednání co se týká spíš slušnosti, než toho jestli je šéfová, má mít vymezená nějaká pravidla.

Cullenova
Kecalka 370 příspěvků 34 inzerátů 23.07.19 15:38

@alun-ka Já neřeknu, kdybych se nezeptala. Kolegyně tam dělá déle než já, mívá tam psa, běžně tam chodí od šéfové rodina za ní, tak proto mi to přijde uhozené. Asi s ní zítra fakt promluvím s tím, že jsem se zeptala kolegyně, ta mi řekla, že v pohodě, tak ať si to vyřídí popř. s ní.

klamonožka
Závislačka 2549 příspěvků 23.07.19 15:42

@alun-ka Jasně, může mít vymezená pravidla, ale z příspěvku zakladatelky se zdá, že jim v mnohém vychází vstříc, nad rámec pracovní smlouvy, dělá věci navíc a podobně, navíc tam měla „návštěvu“ v době, kdy dělala dobrovolný neplacený přesčas (těch 15 minut). Nepřijde mi lidsky v pořádku, že ji za to šéfová bude prudit. :nevim:

Azeretereza
Závislačka 2952 příspěvků 23.07.19 15:43
@Cullenova píše:
@alun-ka Já neřeknu, kdybych se nezeptala. Kolegyně tam dělá déle než já, mívá tam psa, běžně tam chodí od šéfové rodina za ní, tak proto mi to přijde uhozené. Asi s ní zítra fakt promluvím s tím, že jsem se zeptala kolegyně, ta mi řekla, že v pohodě, tak ať si to vyřídí popř. s ní.

To nedělej, nehazej to na ní. Zeptej se normálně, jestli je to problém, s tím že pokud jo, že už se to nebude opakovat. Asi bych se neohanela tím, že „ona může“, „ona mi to dovolila“. Měla ses zeptat sefky rovnou. Maximálně bych řekla, že ses ptala kolegyně, která ti řekla, že to nevadí, žes to nevěděla. Ta kolegyně je tam taky na brigádě?

Cullenova
Kecalka 370 příspěvků 34 inzerátů 23.07.19 15:45

@Azeretereza Tak to myslím, že řeknu, že jsem se ptala kolegyně, jestli to bude problém a ona řekla, že nebude. Kdybych to na ní chtěla hodit, tak to udělám hned po tom, co se mě zeptala :) A co jsem pochopila, tak tam je taky na brigádě, jen už tam je od nového roku.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 23.07.19 15:51

Potřebuji sekretářku, nabízím 90Kč/hod :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama