Betablokator Concor na zrychlený tep?

Anonymní
28.8.20 19:48

Betablokator Concor na zrychleny tep?

Zdravim, berete nekdo Concor 2,5mg? Mam dle holtra sin. Tachykardii, tep pres den v klidu od 63 do 100, prevazne 85. Ale pri pohybu se zvysuje pri chuzi kolem 120 az 140. Zacnu citit horko a to me zuskostnuje.. Mam ruzne priznaky a prekolapsove stavy, ktere se ale kryji s priznaky mych uzkosti. Protoze tu tachykardii jsem mela asi uz od 20. Takze nevim jestli brat toto nebo napr. Antidepresiva. Tlak mam vetsinu dne kolem 115/75 ale nekdy zas vyssi vse je ovlivneno stresem z blbosti i ten tep mam v praci kolem 120 v sede, kdyz tam s nekym jednam tak i 145. Jsem hrozna a nedokazu se uklidnit i kdyz se predem nestresuju tak to pak stejne prijde. Nemam byt z ceho nervozni ale stale jsem. K psycholozce chodim, vyraznejsi problemy jsme nenasli…jen takove vsedni obycejne stresory ktere nedokazu ovlivnit ale ty ma kazdy…
Doktor mi chce zkusit napsat ten Concor ale ja se toho moc bojim, ze to prilis snizi tlak i ten tep ktery mam bez stresu nebo o vikendech aj 63 a ten klidovy teda snizit nepotrebuju. Berete to nekdo nebo se mam dal zkouset zklidnit treba bylinkama, guajacuran nebo?? Beru horcik, letrox na sníženou zl. a vsechna vysetreni mam ok.
Dekuji za radu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19827
28.8.20 20:06

Beru ho právě taky na snížení tepu, jinak to samý co ty horčík, letrox

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2848
28.8.20 20:07

Zkusit to můžeš, můžeš zkusit brát zpočátku concor cor 2,5mg 1/2 tbl a uvidíš co to udělá, zvyšovat postupně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.20 22:17

@ka2ka
A nesnizuje ti tep prilis nebo ten tlak? Nevim jestli jit do toho je to pak nafurt a mam hruzu ze si zapomenu nekdy vzit, stava se mi to s letroxem ale tam to nevadi nicemu mam minimum.
Jina doktorka me rekla ze tep kolem stovky je v klidu a to ze se zveda se zatezi je normalni. Takze ja nevim jesrsli brat nebo ne nechci zatezovat srdce kdyz to tak bude dlouhodobe. Nevim zda spis neresit to sve neustale napeti. Ten betablokator na psychiku nepomuze co? A antidepresiva zas zaroven nesnizi tep?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.20 22:19

@Lucka1111
Ta pulka je to uplne minimum ze? Nejde brat stale? Ja myslim ze by mi prave stacilo uplne troska toho

• Citovat
  • Nahlásit
19827
28.8.20 23:07
@Anonymní píše:
@ka2ka
A nesnizuje ti tep prilis nebo ten tlak? Nevim jestli jit do toho je to pak nafurt a mam hruzu ze si zapomenu nekdy vzit, stava se mi to s letroxem ale tam to nevadi nicemu mam minimum.
Jina doktorka me rekla ze tep kolem stovky je v klidu a to ze se zveda se zatezi je normalni. Takze ja nevim jesrsli brat nebo ne nechci zatezovat srdce kdyz to tak bude dlouhodobe. Nevim zda spis neresit to sve neustale napeti. Ten betablokator na psychiku nepomuze co? A antidepresiva zas zaroven nestak nizi tsep?

tak pokud se hýbeš nebo něco děláš tak je v celku logický že se ti zvedne tep, :nevim: ty máš tep v klidu normální takže mi uniká proč to chceš řešit, hele moc se pozoruješ jako zkus to minimum ale nevím jestli si ten tep nehoníš stresem
jinak zapomínat letrox je na hov.no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2848
28.8.20 23:28
@Anonymní píše:
@Lucka1111
Ta pulka je to uplne minimum ze? Nejde brat stale? Ja myslim ze by mi prave stacilo uplne troska toho

určitě jde, v tvém případě je ideální dávka, která tě zbaví potíží a nebude ti dělat nežádoucí účinky. Pokud to bude 1,25mg, tak klidně. Jsou situace, kdy se doporučuje co nejvyšší tolerovatelná dávka, ale to je u chronického srdečního selhání, což není tvůj případ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.9.20 09:32

Ahoj, je mi 31let, mám dve děti, 10lrt a dvě roky.Po každém porodu, jsem měla bušení srdce, převážně jen v noci, před usnutim,.pokaždé mi byla zjištěna snížená funkce štítné žlázy,..Dostala jsem letrox 50 a brat jen půlku denne,..na nějaký čas mé obtíže zmizeli,…Po nějaké době jsem pociťovala bušení srdce ne jenom v noci ale i před den, ale pořád v normě, někdy 80tepu za min, někdy 90..což není hodně, ale bylo mi u toho špatně, změřila jsem tedy tlak, který jsem měla vždy nízký, no a teď po naměření, jsem měla 138 na 85..což mě překvapilo..Ale nějak jsem to neřešila..Pak už mi začalo být zle i v době, kdy jsem se probudila ve 3 ráno, a začalo mi budit srdce jako blázen 160tepu za min, třes rukou a opoceni ruce i nohy..vždy během pár minut vše odeznělo,..no a takhle mě to provází už tak měsíc..Absolutně mě to odrovnalo,.jelikož moje kardiolozka mi řekla, že mám „,Jen“tachykardii s kardiální projekcí, že mě nic neohrožuje na životě, tak ať se uklidnim,..dělala mi zátěžový test, echokardiografii, EKG,..a nikdy mi na nic vážného nepřišla,..na krvy také nic,.chodila jsem i na rehabilitace, že mám zablokována žebra, tam mi je rovnali,..sestra mi tam řekla, že bych potřebovala fyzioterapeutku která dělá Mojžíšovou,..že mám vše zablokované, a od toho i bušení srdce..tak nevím,,..srdcarka mi napsala lék, Concor Cor 2,5milig. Což není velká dávka,.ujistil mě, že mi to odstraní ty noční běsy které mám,.ať se toho nebojím,..Včera jsem si ho tedy vzala,.tlak jsem měla velmi nízký,94/70 a tep jsem měla 54..musím říct že mi bylo dobře,.v noci jsem neměla žádné bušení, ani v noci, ani když jsem se probrala ve 2rano,…dnes, jsem si ho ještě nevzala, jelikož jsem si měřila tlak, a měla jsem 110 /75. A tep 77..když si ten lék vezmu, tak se mi to celé tak sníží, že se bojím abych spíše neomdlela,..Nevím co s tím..Popravdě si myslím, že ty tachykardie mohou mít příčinu jinde než že srdce,..třeba právě ty záda, žebra,..Nechci hned brát Concor Cor..ale esi mi to má pomoct??Co by jste dělaly na mém místě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19827
25.9.20 09:44

Může to mít od štítný žlázy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.9.20 09:57

Ano také jsem si myslela, byla jsem za lékařkou, která léčí štítnou žlázu, ale prej, ty problémy které mám, nesouvisí se štítnou žlázou 🤷 proto jsem to řešila s kardioložkou,..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 10:21

Snížená funkce štítné žlázy by měla tep spíše snižovat než zvyšovat.

Nicméně podobnými problémy jsem taky trpěla a občas ještě trpím - vyšetření u kardiologa vždy naprosto v pořádku. Jeden čas jsem brala malou dávku betablokátoru, ale shodli jsme se, že problém bude spíše psychického rázu než že by na mě bylo něco zdravotně špatně a že je zbytečné do sebe cpát léky. Noční záchvaty tachykardie mívám občas taky - tep většinou taky kolem 160, ale za chvíli se to uklidní. Ale jeden čas jsem se bála i jít usnout, protože se mi to dělo opravdu často.

Pomohl mi právě kardiolog, kterému důvěřuji a má pro moje problémy pochopení. Jednou za rok si mě pozve na kontrolu, abychom se ujistili, že je vše v pořádku, shodneme se, že moje problémy způsobuje spíš hlava a je mi zase fajn :). Ale uvěřit tomu chvíli trvalo, protože jsem si pořád říkala, že co když ty moje problémy způsobuje něco jiného, ale nakonec to šlo. Řešila jsem i s psychology a to mi taky pomohlo.

Příspěvek upraven 25.09.20 v 11:07

• Citovat
  • Nahlásit
94
25.9.20 11:04

Měla jsi holter? jestli ti občas neproběhne arytmie. Ae u tebe bych si tipla stres. Úzkost. Vzala sis lék, který ti zabral a tím tě i uklidnil, další den už ani lék nepotřebuješ. Klidně je možné, že tvoji tachykardii by spíš vyřešily antidepresiva než betablokátor. Snížená fnkce štítné žlázy ti tachykardii nezpůsobí, přesně naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.9.20 18:19

Ke kardioložce chodím už pár let,.nikdy nenašla žádný vážný problém,..jen tu tachykardii, prej život neohrožující,..proto nechápu, proč mi tedy nasadila Concor Cor..Ano je mi líp, to nemůžu říct,..je fakt, že za poslední dobu, mi bylo zle i přes den,.v noci, nebo že jsem se vzbudila ve tři ráno, a zase mi bylo zle, a rychlí tep,..Můj obvodní lékař, mi včera právě řekl,.ať to zkusím,..řekla jsem mu proč když ty problémy nemám od srdce,.A on mi řekl, že to od srdce je, když chvíli bije v normě a jindy jak splašený,..tím mě tedy překvapil, protože kdykoliv jsem měla tenhle problém, vždy za tím byly blokovány žebra, nebo stavy úzkosti,..a hlavně než jsem otěhotněla před dvěma roky, tak jsem už tyhle problémy neměla,..teď je Andilkovi dva roky, a mě se to zhoršilo,..nechci tohle brát, ale co s tím? mám pocit, že je na mě už i můj doktor nepřijemnej,..chodím tam docela často 🤦 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 14:51

@Kissmichaela
Ahoj a mas ty leky brat kazdy den?
Ja je zatim neberu, taky mi byly ale napsany. Doma mam tep 85-90. Tlak v pohode. Mam tep vyssi pri stresu ale i tak denodenne venku pri chuzi vzdy 130 a aji 150 podle fitness naramku. Jaky mas tep behem dne kdyz jsi v pohybu? Ja si rikam ze by bych leky ani nepotrebovala ale jakmile mam nějakou zátěž hlavne kdyz je jeste teple pocasi mivam 115 jen pri valeni na slunicku a staci mi pomala chuze a jsem v haji na 140. Nechcu do sebe cpat prasky tak si zatim tep hlídám tim naramkem. Zacne me vibrovat jak prekrocim 150 a ja zpomalim. V noci teda problemy nemam. Ale furt nevim jestli kdyz mam prirozene vyssi tak pak jak se zacnu hybat a jsem na 160 tak me to desi jestli je to jeste ok. Zajimalo by me kolik bych mela pri behu, nemam na to ale odvahu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 14:54

@Kissmichaela
Jinak bolest zad mam taky a uzkosti taky. Pricinu mi doktor nerikal ale pry by me mohly ty leky i mirne zklidnit. Mozna je zkusim. Delaj me problémy dlouhy prochazky mam nekdy pocit ze uz nedojdu tezknou me nohy ale mozna uz dopredu tou uzkosti nebo tepem nevim uz sama

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama