Betaloc zok a těhotenství

2
1.2.21 09:41

Betaloc zok a tehotenstvi

Ahoj,
Jsem tu cerstva a rada bych zjistila par informaci. Je mi pres 30 a letos chceme vysadit HA a nechat to prirode.
Muj dotaz zni, zda je tu nekdo se zkusenosti, ze dlouhodobe uzival Betaloc zok 25mg (nemam arytmii ani funkcni poruchu srdce, jen mi preskakuje nepravidelne srdce a ten lek mi pomaha „tepat pravidelne“) a tehotnel? Muj gyndr mi rekl, ze se vysetreni provede az pak v tehotenstvi a budu sledovana, ale predem se to neresi. Tak se ptam, zda bylo tehotenstvi s timto lekem v poho nebo jestli se neco zmenilo pri ci po? Proste zkusenost…
Mam v planu kontaktovat praktika a urcite budu mit kontrolu u internisty, ale zajima me osobni zkusenost.
Predem dekuji a mejte fajn den :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20443
1.2.21 10:30

Dojdi si ke svému kardiologovi, mě ho měnili za dopegyt který se může v těhotenství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
1.2.21 11:04

@Owlet2021 Neznám nikoho, kdo by měl v těhotenství betablokátor, obecně není doporučovaný v těhotenství. Dopegyt viz výše je na léčbu tlaku, což není tvůj případ. Řekla bych, že bude záležet hodně, co jsi měla za arytmii, píšeš funkční poruchu, čili asi extrasystoly, záleží kolik, zda síňové nebo komorové…zda nález není tak hrozný a šlo by lék vysadit, ev. výměnu za nějaký jiný, třeba Verapamil, tam nejsou žádné údaje o negativním vlivu na plod. No prostě je to určitě na konzultaci u tvého kardiologa/ internisty- prostě kdo má předchozí výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
1.2.21 11:20

@Venceslavka U me se jedna o palpitace. Je jedno v jakem jsem rozpolozeni, cyklu, nezavisle na pocasi a prostredi…pred Betalocem jsem citila silne nepravidelnosti, nedalo se s tim fungovat, spat, bylo to desne otravny a vykolejujici. Nejde o zadnou poruchu prave a casem to muze samo ustoupit, stejne tak jako to zacalo. Ekg mam cisty, holter nic nezachytil (3× jsem mela na den) a jediny zatezovy test ukazal, pri zatezi pak tepe pravidelne (od cca 120+). Zdravi mi to neohrozuje a asi ani nebude. Ale diky Betalocu nevim o tom, ze mam srdce, mam klid od toho. Jinak jsem zdravotne ok. S internistou to urcite resit budu, ale uprimne si nedovedu predstavit fungovat bez leku (tohoto nebo jineho), uz kdysi to bylo na palici :roll:
ale dekuju za rady :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
1.2.21 12:36

@Owlet2021 možná by bylo variantou to vyměnit za verapamil nebo jiný lék…určitě dej vědět internistovi. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat