BEZ ANESTEZIE NEEEEEEEEEEE!!! varovani

172
12.3.06 23:48

BEZ ANESTEZIE NEEEEEEEEEEE!!! varovani

Ahoj vsem, jelikoz se mi prihodilo dle meho nazoru neco nestastneho, chci se s vami o mou spatnou zkusenost podelit a tim vas HLAVNE upozornit co se muze stat vam i vasim prckum (ale! nikomu to nepreju), jde o uraz, ktery se prihodil behem vteriny, byla jsem u toho, a nedokazala jsem tomu zabranit…den zacal uplne normalne, se synem jsme si hrali, ucili se nova slovicka atd atd. Byli jsme v nasem ob.pokoji coz je hlavni utociste, a byl tam take (po urazu uz neni) konferencni stolek, ktery byl memu synovi, tak zhruba do pasu. Jelikoz mel ostrejsi hrany a rohy, tak jsme ho posunuli pod tv skrinku tak, ze vlastne byl pristup jen na delsi stranu, coz jsem myslela, ze nebude az tak nebezpecne, ne vic nez treba krb…hlavne me predem neukamenujte…malej je silene sidlo, je desne zivej, leze vsude, splha, no je hoooodne aktivni, samozrejme! stale pod dozorem, nikde ho nenechavam samotneho, ani na minutu, no nic, naopak, jsem jeho stin. A prece se to stalo…malej mel na tom stolku kostky, stavel si tam vez, no a pak nejak pobihal po pokoji, tesne pred obedem jeste (ja blba!!!) jsem ho nechala, aby si dosel ke stolku postavit vez, a pak jsem mela v umyslu ho vzit a jit papat obed, odpoledne mela dorazit kamaradka s prckem. Jenze malej k tomu stolku nedosel..asi cca.30-40cm pred nim zakopl (netusim o co, nic tam nebylo, rovina) a ja stala krok za nim, a dopadl na oblicej :( na tu hranu stolku, rana, byla jsem par cm za nim!!!! popadla jsem ho otocila celem a vidim ja bledne, byl cely bily, trasl se, nemohl se nadechnout a v puse plno krve, nebylo videt nic, zuby, jazyk, nic…myslela jsem ze to nepreziju ten pohled na meho milacka, nevedela jsem co driv, blednul, modral, ani neplakal, v pusince zalite krvi jsem videla, ze ma neco divneho s jazykem a to uz me napadali ty nejhorsi veci, okamzite jsem volala sanitku, bydlim, 55km od Prahy, kde mame pediatra, a ostatni lekare, trvale tady jeste nemame, bydlime tady par mesicu, sanitku okamzite poslali, jeste mi dali instrukce, kdyby nedychal atd…no hrozne chvile, malej mi zacal jakoby kolabovat…omdlevat, nevim jak to popsat, zkratka mi bylo jasne. ze takhle ho nikam nedovezu sama. Mezitim jsem rychle volala dvoum clenum rodiny, aby vyrazili a jeli za nami. Sanitka dorazila behem chvile, maleho jsem mela stale v naruci, okna dokoran kvuli vzduchu, nastali zmatky, mam celkem velkeho psa, tak jsme nevedela jestli ho osetri doma nebo kde, nakonec ho vzali do sanitky, byla jsem s nim, samozrejme pusu nechtel otevrit, vysvetlovat neco tak malemu smudlovi nejde, takze pan doktor (velmi prijemny) to nakonec zvladnul a zkonstatoval, ze to je na siti, rozsekly jazyk podelne, a ze to vidi i na rtg hlavy, zuby se zdaly byt ok. Tak malej zustal v sanitce, ja honem domu pro doklady, v tom stresu jsem nekam pohodila klice a mobil, takze jsem barak prolitla asi 5×, mobil jsem nasla, klice ne. Vyrazili jsme sanitkou do nemocnice ve strednich cechach…jizda ok, cela po:,–(ka prijemna, same dotazy na maleho atd. kdyz jsme dorazili, odvedli nas na ORL (?) malej plakal bylo videt, ze uz toho je na nej moc, cesta, prostredi nove atd. No a zacalo to, pani dr. nejak nechapave koukala jako co se tedy stalo, takze jsem ji rychle sdelila o co jde, pak nasledoval opravdu „profesionalni“ pristup, tazave se koukal proc to ma resit ona na orl, jak to ma seseit, kdyz nema cim, tak tam shaneli sal, s tel.rozhovoru jsem vytusila, ze „onen“ dr. je na obede, tak tam ne, tam jo a tak podobne, zkratka jsem mela pocit a nejen pocit, ze nevedi co maji delat, nakonec tedy, ze vyrazime na sal na chirurgii, to uz mi dojela rodinna posila, odpadla mi starost o kabelku bundu atd. a drzela jsme v n aruci jen syna. Na chirurgii nas vzali na cosi jako sal, bylo tam uprostred lehatko, musela jsem si zout boty, ovsem dr+sestra z orl zustala ve stejne obuvi, v ktere se pohybovala po stejne trase v nemocnici, maleho chteli polozit na lehatko, sestava byla: ja, malej, dve sestry a jedna dr.z orl, malej brecel, hrozne, ani nevim kde ale dr mela v ruce sici jehlu s tim, ze jazyk jde sesit… (???), asi 3× jsem se ptala jestli se to skutecne sije „zaziva“…3× odpovedela ze ano, jak jinak…me jakozto laikovi to prislo hodne divne, ale naivne jsem myslela, ze by meli poskytovat pomoc. A nastali potize, malej lezel na zadech, krvacel z jazyku, pusinku otevrut nechtel, tak mu ji nasilim oteviraly sestry, podotykam, ze bez RUKAVIC!!! v te chvili mi to nedoslo, malej nelidsky plakal, rvalo mi to srdce, a to myslim, ze hodne vydrzim, plakal. davil se krvi, byl to sileny pohled, do toho mu rvaly vselijak pusu, doktorka tam sermovala jehlou a dost naslepo se snazila strefit do jazyka, nekolikrat jehlu zabodla a jazyk propichla, ale k sobe ty pulky dat neumela (to chapu, jak taky) to uz mi dochazely nervy jelikoz to na me pusobilo dost amatersky, malej stridave kousal sestry do rukou, takze si vzaly napomoc drevene spachtle, a rvaly mu za dasne, se slovy: snad mu nevylameme zuby :?: to uz jsem nevedela co delat, doktorka zapasila s jehlou a kdyz jsem se ji zeptala, jestli ji nemuze spolknout jen se usklibla a malej zavrel silou pusu I S JEHLOU ZAPICHNUTOU V JAZYKU, najednou zacaly zmatkovat a jak drzela tu nit tak zatahla a jehlu vyrvala silou!!!!!!!!!!!!!!!soucasne sestry otevrely pusu samozrejme, nekolikrat si mezi sebou sdelily, ze doufaji, ze krev NEVDECHNE!!!!kdyz jsem se ptala jestli nemaji odsavacku jako u zubare tak se usklibly a tvarily se jak kdyby to neznaly, opakovaly ze nemaji rozverak na pusu a bez toho to neudelaji, malej byl tak utrapenej, vystresovanej, absolutne bezradnej, OTRESNY ZAZITEK, kdyz dr videla, ze takhle to nepujde..optala se jestli mam odvoz, at jedu do dalsi nemocnice par km, ze tam snad ten rozverak pusy maji…jinak, tot vse, sokovana jsme si vzala zpravu ze sanitky a vybehla ven, tam jsem ZAVELELA smer PRAHA, jeli jsme po dalnici, ja maleho v naruci, bledy jak stena, nehybny, bala jsme se aby neupadl do nejakeho soku, nebo neco, po pul hod jsme dorazily do prazske nemocnice, rychle na prijem, na stomatologicke odd, tam byla nesmirne mila pani doktorka, ktera nemohla uverit, ze maleho sili bez umrtveni, malej uz byl vyrizenej, merili mu tlak, prohledli ho, volali na sal, takze honem o par pater niz, tam nam bylo vysvetleno dalsim, velmi profesionalnim lekarem, co budou se synem delat, jak dlouho to bude trvat atd, opet lekar neveril, ze to nekdo delal bez umrtveni!!!!!! vzali mi milacka na sal, brecela jsem uz jak zelva, pak mi doktor sdelil, ze malej ma jazycek sesity k sobe, asi 7 stehu podelna rana a ze vzadu ma dalsi poraneni od te DOKTORKY REZNICE z predchozi nem. a pak jak ji tam zustala ta jehla a ona skubla tak mu ranu roztrhla jeste vic do TECKA.....dasne mu poranili tak, ze nam bylo receno, ze to jeste nevideli, vsichni co mou story vyslechli zprvu neverili, ze je neco takoveho mozne, malej strasne trpel, vycitam si to, ale kdybych jen vedela nedopustila bych to trapeni, rozhodovali se dokonce v praze ze daji celkovou anestezii jenze malej je rizikovej , driv narozenej atd. tak nakonec rozhodli castecnou, malej byl statecnej, ale vycerpani bylo znat, ted ji a pije jen po lzickach, modlime se aby vypil stanovene mnozstvi jinak by musel na infuze, je to milacek statecnej, a ma obdiv za to, ze to vsechno prezil, i kdyz myslim, ze nejake trauma mit bude. Nikdy jsme neslysela nikoho tak narikat…Doktori v praz.nemocnici maji muj obdiv a dekuju za to, ze maleho konecne „zachranili“, bylo za 5min dvanact, protoze rana se musi sit co nejdriv pak uz je to komplikovanejsi, Chodime na kontroly stehu a mame temer 24hod straz aby si tam malej nesahl rucickou nebo nestrcil hracku atd…poplakava ale drzi se. Takze mile maminky, kdyby se vam NEDEJBOZE stalo neco obdobneho, jen a pouze s ANESTEZII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nenechte trapit sve deti, a jak vidite ne vzdy se vam dostane adekvatni pomoci. To je muj nazor, jo a asi jsem nenapsal jak upadl, zrejme s otevrenou pusinkou primo na jazyk, z horni casti rozseknuty o stolek a ze spodni o zoubky…byla to vterina. opatrnosti neni nikdy dost, preji vam krasne chvilky bez urazu!!!!!!!!!!!!!!!! omlouvam se za delku prispevku
m+m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
12.3.06 23:58

Ježíši, to je děsný :( Mám husí kůži, když to čtu, hošíček chudáček, co si musel vytrpět :((((((((( A ty s ním :((((

Jenom mě tak v průběhu čtení napadlo - budeš to nějak s tou doktorkou - řeznicí (resp. s jejími nadřízenými) řešit? Určitě bych to nenechala být, takovýhle přístup si zaslouží prošetření a vyvození nějakých důsledků!!!!

Hošíčkovi přeju brzské uzdravení!!!!!!!!!!

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29645
13.3.06 00:06

To je teda priserny!!!! Ty si urcite nic nevycitej, byla to jenom obrovska smula…zabranit takovym vecem se fakt neda! Jedine snad vystehovat nabytek a vypolstrovat steny. Boze normalne bych zvazovala zalobu!!!! To je neco neskutecnyho :( Drzim palce, at se to rychle zahoji a brzo na to zapomene!
My jsme meli v lete MALEM podobnej uraz. Maty padnul na roh linky…ne desky ale proste na bok skrinky. Byla tam precnivajici dyha, rozseknul si pusu od nosu pres rty. Nastesti to nebylo skrz, ale uz jsem to videla cerne. Jizvu ma videt porad.

Ufff, drzte se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
652
13.3.06 00:06

MUM ježiškriste, mě úplně rozbolelo bříško…po porodu vyklízím celý byt a nechám jen to měkké…mám z toho úplnou hrůzu, vím že se může stát…já bych tu doktorku šla ještě tak seřvat , že by se z toho posr.....? MUM zvládla si to statečné, já bych sebou sekla hrůzou a strachy, a tvůj malinkej je šikula hrdina, snad z toho trauma nebude…mohl by se bát doktorů.....ale doufám , že mu to jednou budeš jenom vyprávět. :wink: ať se prcek rychle vyléčí přeji od srdíčka :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
13.3.06 00:07

teprve ted to rozdychavame…samozrejme ze to budeme resit…i kdyz uprime…neverim uz nikomu a bojim se, ze v dnesnim state se clovek prava nedovola, ale to neznamena, ze musime my a hlavne nase deti trpet. Takze vymyslim co by bylo nejlepsi udelat, ale predstava, ze by tak trpel nekdo dalsi, je desiva, to nee. ta reznice pokud nevi co ma delat nema se do toho poustet, trapila ho, kdyby nas rovnou poslali jinam, malej by byl driv ok a nemel by to tak desive, je paradox, ze mu v nemocnici jeste vic ublizili…co dodat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6153
13.3.06 00:10

Normálně brečím s tebou a s tvým miláčkem! Ten zážitek už mu bohužel nikdo nevezme, ale s tou příšernou doktorkou by se něco udělat mělo :evil: ! Aby nedopadl někdo mnohem hůř…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
862
13.3.06 00:10

Chudinka brouček malý, úplně mám slzy v očích, jak mi ho bylo líto, co si musel vytrpět. A jak psala Baghira taky bych tam na tu „doktorku“ podala alespoň stížnost a žádala vysvětlení takovéto „lékařské péče“. Tak ať se vše brzy zahojí a už je jen dobře.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
13.3.06 00:13

no musim priznat, ze ac silna povaha, mela jsem co delat, to chrceni krve, bala jsme se ze se zadavi, ted ta zasekla jehla v jeho jezycku a zavrene pusince, spinave ruce bez rukavic (obe sestry), no chut k jidlu nemam jeste dnes, stalo se to ve stredu.....nejhorsi je, ze malej ma problemy s jidlem normalne, moc nepapa, ale hodne vypije, ted je to sila, boji se otevrit pusinku, takze 99% dne sedim se lzickou a prosim ho aby neco vypil, samozrejme mnozstvi hlidam, aby nebyl dehydrovanej, udelam max.samozrejme, ale trpi uz tim, ze ma byt v klidu zadne chozeni, coz je pro nej problem, nosit nechce nic, je moc smutnej smudla, a ja se nedivim, tohle si nezaslouzil… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
13.3.06 00:17

Panebože, to snad není ani možný. Já bych tu doktorku asi přizabila.
Asi bych jim kluka vyrvala z ruky. Nechápu jak něco takového můžou vůbec zkusit. To mi hlava nebere. To by snad nenapadlo ani totálního debila, aby sešíval jazyk při plném vědomí a u dítětě!!!
Ale vážně. Nevím,jak se v tomto případě člověk může bránit, jestli stížností nebo žalobou za ohrožení na zdraví? S tím nemám zkušenost. Každopádně ta doktorka do nemocnice nepatří!!!

Chlapečka je mi hrozně líto, ještě, že ho dali v Praze dohromady. Takové trauma v batolecím věku je nepředstavitelné.
Držím pěsti, ať se to brzo zhojí!
Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
13.3.06 01:08

Mum, to je OTŘESNÝ!!!!!!!! Sedim tu, brečim a mám husí kůži. Kulíšek malej, tolik neskutečnýho utrpení a bolesti!!! Doufám, že vzpomínky na tu akci strašej „doktorku“ z klidnýho spaní. To by totiž žádnej normálně myslící lékař nemohl udělat. Tu ženskou by měli vyhodit a nechat ji maximálně uklízet veřejný záchodky, proboha. A nebo zavřít za týrání, protože tohle zvěrstvo je daleko i za neprofesionální péčí. Být tebou, podám stížnost, nemocnici zažaluju o vysoký bolestný a vůbec bych se nebránila to pořádně mediálně rozmáznout. Posíláme s Lu tvojemu broučkovi obrovskou pusu!

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.3.06 04:10

Tak to je opravdu dost drsné.
Já mám taky malého akčního hrdinu, jen o asi pů roku staršího, o co mi doma provádí mě přivádí naprosto k šílenství. Ú razů jsme měli už nespočet, ale jsem taková „praktická“ matka, že si většinou poradím sama. Samozřejmě to doteď byly jen drobnosti, jako třeba rozřezaná ruka, kdy mi syn s klidem přišel sdělit, že má krev ale nožík už uklidil, rozražený ret, či překousnutý jazyk už neřeším, to je na dením pořádku.
Co jsem měla největší strach bylo, když mi v půl roce vyskočil z nákupního vozíku a dopadl na hlavičku. Po konzultaci s lékařkou a léčitelkou jsme do nemocnice nejeli, ale sledovala jsem ho dalších několik dní, kvůli příznakům. Řekla bych, že pokud bych byla úzkostlivá matka tak jsme v nemocnici aspoň třikrát týdně.
Jsem ráda za toto upozornění, myslím, že konkrétně nám se bude do budoucna hodit. ( bylo by super kdyby tomu tak nebylo)
Přeju tvému prckovi brzké uzdravení a už žádné úrazy.
Janča

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.3.06 05:01

hrůza

no to je story!!!!!!! a jelikož bydlím také ve středních čechách a dost je tady také, prosím tě, která ORL to byla, aby sme se jí vyhnuli? Neumím si dost dobře představit, jak bych asi reagovala já, ale nějak by se to o té dr. mělo vědět…

Přeji brzké uzdravení malému…

Vera

• Nahlásit
  • Citovat
7708
13.3.06 07:10

To n:,–( ani není možný že se něco takovýho v nemocnici může stát :evil: Nejen malej ale i ty jsi statečná.já vůbec nevím jak bych reagovala.Muselo to být strašný. Měla jsme co dělat abych se nerozbrečela když jsem to četla :cry: Chudáček malej.....přeju vám ať je co nejdřív všechno v pořádku, ať na to malej časem zapomene a ať už NIKDY aani NIKDO jiný nemusíte /me takovou situaci zažít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1027
13.3.06 07:12

Mum to je prostě hrůza, řekneš mi v které nemocnici to bylo?
Bosorka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
13.3.06 07:52

Ahoj Mum, tak to je strašné, co si chudinka malý musel prožít :-((. Mám slzy na krajíčku. Ať se brzy uzdraví a snad na to časem zapomene! Na tu doktorku bych podala stížnost. Na chirurgii se jazyk nešije. Úrazy v dutině ústní patří na stomatologii. Ona se do toho neměla vůbec pouštět a měla vás poslat hned tam. A šít jazýček malému broučkovi bez anestezie je šílené. Musela to být hrozná kráva. Určitě podej stížnost na tu dr. Sice už to broučkovi nepomůže, ale alespoň se to snad už nebude opakovat. A jste oba moc a moc stateční. Přeju brzké uzdravnení malému a posíláme pusinku :-).
Simone a Lukášek 15 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama