Necítím dost mateřského citu ke svému dítěti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 12:19
Bez citu ke svemu diteti?

Ahoj holky, strasne se stydim, proto anonymne. Nez zacnu, je nutne rict, ze me detstvi nebylo pohodove. Kvuli tomu.jsem se narekla, ze ja budu nejlepsi mama na svete. Ale nekde se stala chyba. Mam 4 mesicni miminko, ktere jsem si vyprosila od Boha. Skveleho pritele, psa, vlastni byt. Co vic si prat. Jenze- jsem na pokraji zbrouceni. Vsechno se mi sype jak domecek z karet. Jsem jak v nejalem zacarovanem kruhu, ze kteryho nemuzu vyjit. Citim, jako bych to nebyla ja. A duvod? Me dite zjistilo, ze umi rvat, kricet, vriskat, piskat. To by nebylo az tak k zamysleni, ale tohle posloucham od rana do te doby, nez jej ukladam ke spanku. Strasne mi to drasa nervy. Kdyz vim, ze krici jen proto, ze ho to bavi, necham ho tak, ale to se pak stupnuje, ze pak uz krici brekem. Prijdu vezmu ho na ruce, snazim se konejsit ale nepomaha. Nepomaha vubec nic. Ale nenechte se zmast. Nic jej neboli, moje blozkost mu. mechybi. Varim a vse delam vecer kdyz usne abych se mu mohla plne venovat. Polozim ho ma deku, za chcili rve, polozim na brisko, zachvat breku, vezmu na ruce, breci, dam mlicko, vzteka se, pustim pohadku chvili kouka pak rev, dam ho spinkat spi 45 min, vzbudi se chvilku klid a pak zase na novo. Pritom byl tak hodne miminko, tohle je posleeni tyden asi. Ockovani nas teprve ceka, zoubky nikde, nic ho neboli. Proste rad rve, a kdyz si ho chvilku nevsimam stupnuje to. Pritel prijde z prace domu, a jsem hnusna na nej. Pak se hadame, ja brecim ve sprse. On se mnou nemluvi, vylevam si zlost na psovi, ze ho biju, prptoze stekanim mi budi maleho.Ja jsem jinak strasne hodny clovek. A pritel taky. Je mi to vsechno lito, prptpze jsme se strasne milovali. Dnes si nedame pusu, kdyz dojde z prace. Vycita mi, ze jsem zla na malheo a na vsechny kolem. Nekdy zvysim uz hlas, hadame se pred nim. Vim, ze tohle je vsechno spatne, ale v ten moment jako bych to nebyla ja. Mam za cely den s malym znicenou naladu. Nici mi nervy, a ja pak klzvedam hlas i na nej, nebo mu dam flasku do pusy, ulozim do ppstele()spinka s nami v kojicim polstari) uplne bez citu, ani pusu na dobrou noc jsem mu vcera nedala, prpste jsem nexhtela. Vnitrne mu vycitam to, co se stalo z naseho vztahu. Protoze kdyz ke hodny, mam skvelou naladu. S pritelem se vecer milujeme dame si vino kouknem na film. Ale ted to nejde. Nase laska je pryc. Kdyz nekam jde, do teska pro cibuki je tam 2 hodiny, kdekoli jde, je tam straaaasne dlouho. Neni to ten typ, co by podvadel. Mecgce me ani maleho ztratit. Ale rozum mi rika a hloda mi v hlave, tak kde kur.va je? Vymlouva se na rady atd. Pak prijde a mam zkazenou naladu z nej a z maleho jak rve. Pptrebovala bych se asi odreagovat. Ale jak kdyz me nechce nikam pustit? Ma spatnou zkusenost z minuleeho vztahu. Holka ho podvadela kdyz ji ppustel kam chtela a pak se kvuli tomu zabila…Takze i kdyz se s bim hadam, tak rika tak si bez, ale ja vim, ze bude nastvany a ja bych si to neuzila. Pritom maly mo usne v 20 a budi se az v 7 rano na prvni mlicko…Nevim co s tim. Jsem hnusna, ale nejsem to ja. Piji i trezalku ale nepomaha. Nejim nepiju jen se nervuji a brecim

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kopejka
Echt Kelišová 9716 příspěvků 12.11.14 12:24

Co psycholog?

dendule4
Závislačka 4660 příspěvků 12.11.14 12:27

Asi bych být navštívila psychologa a hlavně! tatínkovi bych občas dala malého ven na procházku a dala si v klidu kafe ;)..jinak si myslím, že máš úžasné dítě pokud Ti ve 4měsících vydrží spát téměř 12hodin v noci v kuse :potlesk: jen pro předtsvau jak to bylo u nás…naše miminko usínalo kolem 22h o půlnoci byla vzhůru a pak usínala kolem 3 ráno to pak spala až do 6 :cert: nyní jí jsou bez měsíce dva roky a stále vstáváme ráno nejdéle v 5.30 :mrgreen: musíš si ve všem udělat systém, když malý večer usne, udělej to nejnutnější a jdi spát taky. Chod s ním často ven, povídej si s ním, ve 4měsících ho pohádkou v tv fakt nezaujmeš :roll: zkus pořídit hrací deku, motivuj ho, hrej si s ním, zpívej mu atd…uvidíš jak se zklidní

Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 12.11.14 12:28

Kojis nebo je malej na UM? napada me zda nema hlad, proste neni najedenej poradne a proto place…nemyslim si, ze place pac ho to bavi…neco se mu nelibi, neco mu vadi :think:

Evelyyna
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.11.14 12:31

Určitě bych zkusila promluvit s přítelem, ať Ti pomůže s malým, jděte ven. Ale hlavně Ty si dojdi za psychologem, nebo alespoň do poradny. Pokud se zhroutíš, bude mít zřejmě problém i Tvůj partner, takže je to i jeho starost. Jak víš, že malý nemá žádnou bolístku, dojdi s ním k pediatrovi, třeba něco najde a pomůže Ti:-)

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 12.11.14 12:33

Hm, no jo, uřvané dítě jako tisíce jiných. Třeba jako to moje. S tím rozdílem, že ve 4 měsících jsme na rukou uspávali do devíti do večera a v noci se budil po dvou hodinách. Lahoda. Že mu zub nekouká, to neznamená, že se mu nemůže tlačit ven. Může ho bolet bříško,…cokoliv. On ti to neřekne.
Večer bych chodila brzy spát, občas ho strčila tatínkovi, aby šel vozit a šla bych spát. Nebo běž na prochzku s ním, jestli ti to pomůže. Že si nemůžeš s přítelem dát víno a film…ono se to poddá. I na to tohle dojde.
Uznávám, že mít dítě řvoucích od rána do večera, je zátěž. Momentálně jsem na palici z něčeho podobnýho s tím rozdílem, že je mu 14m, ječí o pár decibelů hlasitěji a vím s jistotou, že vymrzuje.
Chceš radu? Ven malýho ven…on venku ten řev není tak slyšet :mrgreen:

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 12.11.14 12:33

Možná ječí právě proto, protože na tišší signály nereaguješ, tak se naučil rovnou ječet jak siréna..
na to pití zkus spíš meduňku
jinak jak píšou holky, dítě dej mužovi, nebo babičkám a třeba si dej v klidu vanu, nebo se kouni na film..

Philippe
Závislačka 4599 příspěvků 12.11.14 12:34

Zkušenost s tímto nemám, já malou miluju opravdu od toho, co mi ji položili na břicho a láskou bych ji někdy snědla. Ale když se vzteká, tak mi to taky někdy drásá nervy. To je podle mě normální u každého. Celkově ti nejsem schopna poradit, ale určitě tu budou holky, co budou vědět, nchám to na nich :kytka:

K tomu, s čím mám zkušenost osobně.
Takže jen útržkovitě - když mi malá jedno období hodně brečela, tak mi pak pediatr vynadal, že jsem mu to neřekla, že to nebývá jen tak a že by mi pomohl (třeba jen dobrou radou). U nás to byl růstový spurt. Zkus se MUDr. zeptat.

Vztah se nám taky změnil, už si pusu nedáváme, ale to proto, že pusami oba zahrnujeme to naše dítko :oops: Taky se nám tedy změnil vztah, něha šla u obou jiným směrem, ale v globálu jsme oba spokojení.

Taky se občas pohádáme, když mi rupnou nervy, když malá zlobí - to se stává. Ale je to zřídka.

Osobně mi hodně pomohly rady kamarádek s dětma, pokecaly jsme, poradily mi, co a jak, co ještě třeba vyzkoušet a taky hlavně babičky, co pohlídaly. To je balzám na duši ;) Nemáš někoho?

Drž se, bude líp :hug:

veberun
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.11.14 12:34

Bez citu urcite nejsi… to by jsi to tu neresila. Ja doporucuji upaluj ven s kamarádkou navecer, vecer bez prcka… nebo jen na nakup místo chlapa, at pohlida. Potrebujes vypnout. No a doma zacni delat, co potrebujes v prubehu dne, protože nároky dítěte rostou takze je třeba si vytvořit rezim a ne dohánět cely den, když spi, však si prdola zvykne a snad i trochu odvykne brečet. Ja u prcka delam skoro porad a vždycky, nez to rozjede tak na nej juknu, zazpivam mu, něco mu podstrcim (hracku, kuchyňskou věc)… a když potrebuji něco dodělat a uz jeci a ja musim tak mu to proste reknu a musí vydrzet. Taky chod vic ven s kocarkem tam je to takovy ruzovejsi, nez byt zavrena doma…a hlavne zkus byt pozitivni, protože bude lip :kytka: :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 12:36

Myslím, že v hlavně potřebuješ i čas sama na sebe :nevim: každodenní stereotyp hraje na nervy a je jedno kolik dětí člověk má :roll: pomáha ti přítel s miminkem? přece tě nemůže držet doma, taky máš nějaké přátele snad ne? tohle období mívam i já, když jsou dítka hodné mam super náladu vše jde jak po másle, ale jak je náročnější den jsem, taky hnusná přesně jak píšeš. Co kdyby jste si i jen společně někam zašli.. máš nějaké hlídáni babičky? třeba aspon na hodinku-dvě dítě nechat hlídat ať si odpočineš. Tohle prožíva každá druhá mamina na mateřské hlavně se snaž být v klidu a nenech se vyprovokovat mrnouskem to vše přejde ;) Přeju hodně sil :kytka:

Philippe
Závislačka 4599 příspěvků 12.11.14 12:36

Souhlasím s holkama, vyřvávat bych ho nenechala, ať si nezvyká, že takhle musí ječet, abys došla. A když přes den spinká, tak si schrupni taky, uvidíš, že se ti uleví. A holky mají pravdu, malé je 9 měsíců - skoro - a v noci jede pěkně co hodinku a půl, co dvě. Vstává teda až v 9 a přes den 3× spí, ale taky už by mi bodla jedna nepřerušovaná noc :mrgreen:

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 12.11.14 12:36

Ano, potřebuješ se odreagovat.
Jak tě nechce nikam pustit? Nechej mu prcka a zajeď na nákup třeba… Asi bych hned nevyrážela na dámskou jízdu do stripbaru, dávkovat to postupně.
Jako tady vidím velký zádrhel.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 12.11.14 12:41

Ty poustis tak malemu prteti tv? Vis ze to muze podporovat drazdivost? Coz bymohlo vysvetlovat tu urvanost. Pokud nepomaha dat do kocaru a jit ven a jses si jista, ze nekvici hlady, tak doporucuju na tu dobu, kdy jeste kvici jen tak pro zabavu, dat do usi sluchatka s oblibenou muzikou.
Domaci prace delej pres den, vecer si hod nohy na stul, pust film nebo otevri knizku a pak jdi brzo spat, necospana matka snasi projevy svych potomku mnohem hur.

Ráchelia
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 12.11.14 12:42

Když jsem byla s nemocným dítětem týden sama doma, štěkala jsem po každém a kdykoliv… A to neznamenalo, že je nemám ráda. Malého i muže zbožňuju, ale doma to prostě „leze na mozek“. Pomohl i hodinový nákup v potravinách, prostě na chvilku zmizet, jak píšou holky. Pak se vrátí úplně jiná maminka :hug: Jinak se z toho zblázníš. Musíš někde ven.

A taky si nemyslím, že by to bylo jen tak-ten křik… Možná hlad, zuby, bříško…
Ještě by mě zajímalo jak je mimčo spokojené v kočárku nebo nosítku/šátku?

Kaculina2
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 12.11.14 12:44

Ahoj, když budeš chtít napiš zprávu. Měla jsem to podobné

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >