Bez internetu to bývávalo lepší

Anonymní
5.8.15 12:53

Bez internetu to bývávalo lepší

Předem říkám, že ještě nemám děti. Přišlo mi, že trávím spoustu času na internetu a tak jsem ho zkusila pár dní nepoužívat. Ale ouha. Měla jsem takového volného času, že jsem nevěděla co s ním a zase se k internetu vrátila. Přitom zde nedělám nic užitečného. Koníčky samozřejmě mám. Čtení (to ale člověk nedovede číst celý den), pes a procházky s ním (to je tak na hodinku, víc toho chudák nevydrží), sport (to je cca 1h 3× týdně). Vzhledem k mé introvertní povaze odpadají kamarádky a nějaké dýchánky či večerní posezení, takže občas s manželem do kina, o víkendu na výlet, k vodě. Dodělávám si prezenčně školu u které nezvládám brigádu a teď na léto se mi žádnou najít nepodařilo takže to taky hraje velkou roli. Když jsem ale byla „malá“, i na SŠ a bydlela u rodičů, kde jsme neměli internet tak to bylo takový lepší. Člověk se vždycky uměl zabavit, tvořil, byl kreativní, běhal venku a měl z toho dobrej pocit. Teď nečině čučí do obrazorky, nepřináší mu to nijakou radost a připadá mu nějak nemožný zase vrátit ty staré. Asi se do mě pustíte ale zajímali by mě názory či nějaké podobné zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
5.8.15 12:56

A co ti brání lítat venku? Nikdo tě nenutí sedět u počítače. Já jsem v týdnu na netu pořád, o víkendu zahodím mobil, vypnu počítač a jedeme do přírody :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1376
5.8.15 12:57

Nejspíš bude zakopaný pes v tom, že nepracuješ a zabíjíš tak čas. Ono se to časem spraví a taky to časem omrzí ten net..už nebudeš vědět, co tam furt hledat :mrgreen: Já jsem na netu už jen v pracovní době :oops: :mrgreen:. Doma mě to už nějak neba, ale dřív jsem tam také trávila spoustu času..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 12:59

Vidim to podobně jako ty ;)
U pc teda nevysedávám, spíš jen, když potřebuju něco zjistit nebo mám volnou chvíli a nechce se mi nic jiného.
Jinak trávíme hodně času na výletech, na koloběžkách, s dcerou podnikáme vše možné a ani jí nenechávám sedět u tabletu.
Mě to prostě příde jako totální ztráta času :nevim:
Vidim to tady na hřištivedle domu. Dříve tu bylo tolik dětí a dnes? Hřiště je stále prázdné, sem tam se tam objeví nějaká maminka s kočárkem, ale větší děti ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1376
5.8.15 13:02

@Jančakecalka Neber to nijak osobně, ale po přečtení tvého příspěvku jsem mrkla na počet tvojích příspěvků a ta kombinace mi vykouzlila úsměv ve tváři :mrgreen:..jen takový nezaujatý postřeh :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35377
5.8.15 13:03

:roll: Tvoje problémy a Rothschildovy prachy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
5.8.15 13:03
@Anonymní píše:
Předem říkám, že ještě nemám děti. Přišlo mi, že trávím spoustu času na internetu a tak jsem ho zkusila pár dní nepoužívat. Ale ouha. Měla jsem takového volného času, že jsem nevěděla co s ním a zase se k internetu vrátila. Přitom zde nedělám nic užitečného. Koníčky samozřejmě mám. Čtení (to ale člověk nedovede číst celý den), pes a procházky s ním (to je tak na hodinku, víc toho chudák nevydrží), sport (to je cca 1h 3× týdně). Vzhledem k mé introvertní povaze odpadají kamarádky a nějaké dýchánky či večerní posezení, takže občas s manželem do kina, o víkendu na výlet, k vodě. Dodělávám si prezenčně školu u které nezvládám brigádu a teď na léto se mi žádnou najít nepodařilo takže to taky hraje velkou roli. Když jsem ale byla „malá“, i na SŠ a bydlela u rodičů, kde jsme neměli internet tak to bylo takový lepší. Člověk se vždycky uměl zabavit, tvořil, byl kreativní, běhal venku a měl z toho dobrej pocit. Teď nečině čučí do obrazorky, nepřináší mu to nijakou radost a připadá mu nějak nemožný zase vrátit ty staré. Asi se do mě pustíte ale zajímali by mě názory či nějaké podobné zkušenosti.

muj počet prispevku mluvi za vse :nevim: :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
9018
5.8.15 13:04

Zakladatelko takze vinis internet za to, ze se sama nedokazes kvalitne zabavit? Tak ho vypni a bez litat ven ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
5.8.15 13:06

Nevím, strávím na netu dost času, víc, než bych měla, ale na druhou stranu tu mám i část své práce - komunikace se zákazníky probíhá přes net, je to pro mě odpočinek (nemáme televizi), i trocha toho sociálního virtuálního kontaktu (s malými dětmi prostě nemůžu tak často na výstavy, koncerty, do divadla ani na posezení do kavárny), na tvoření tu najdu spoustu inspirace a pak tvořím sama. Hodně přes net nakupuju a to je paráda, najít recenze (prodejci toho kolikrát ví méně jak já, takže na ně spoléhat nejde), vybrat v klidu večer, zaplatit on-line a děti ani muž se mnou nemusí absolvovat kolečko po obchodech:-) Když jsme na týden na dovolené, internet mi třeba vůbec nechybí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Otakar Z.
5.8.15 13:08
@Anonymní píše:

Běhat venku se dá pořád, zabere to dost času a je to zdravé.

A pak se během můžeš pochlubit prostřednictvím internetu - ten je v tom nevinně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
4148
5.8.15 13:12

Tak si ten net zruš a budeš mít času habakuk a nakonec zábavu jistě najdeš :lol: :lol:
Kdo se chce zabavit, ten se zabaví. PC je dobrý sluha(informace, nákupy, práce…), ale zlý pán - když to sklouzne k závislosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
5.8.15 13:13

A proto to rozebíráš na netu, pobavilas mě :lol: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.8.15 13:18
@Samantha9 píše:
@Jančakecalka Neber to nijak osobně, ale po přečtení tvého příspěvku jsem mrkla na počet tvojích příspěvků a ta kombinace mi vykouzlila úsměv ve tváři :mrgreen:..jen takový nezaujatý postřeh :) :mavam:

přesně to jsem čekala, že se někdo ozve, ale to je tím, že mám hodně příspěvků, že hraju už hodně dlouho slovní fotbálek a asociaci a to naskakují příspěvky prostě rychle ;)
A taky jsem tu byla jednu dobu častěji, když byla dcera v nemocnici 3 týdny, tak abych zabila čas, jinak to tady nehrotim, kolikrát sem i měsíc nejdu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15660
5.8.15 13:20

Žít se dá jen na netu i bez netu… a lepší to nebývalo, byly zase jiné drogy. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1376
5.8.15 13:22

@Jančakecalka však jasné, to se naskládá, ale nešlo si nevšimnout :mrgreen: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama