Cítím se osaměle na mateřské dovolené - chybí mi kamarádky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 22:13
Bez kamarádek na mateřské 2019

Ahoj, jak trávite mateřskou s dětmi bez kamarádek?
Mě už z toho hrabe. Jednou v tydnu chodím s prckem do pohybového kroužku. Obcas jsem se teď sešla se známou než se po dlouhé nemoci (marodila se zady)vrátila do prace.
Ted jsem zkusila navštívit mateřské centrum ale maminky co tam byly, se se mnou pozdravily, prohodily pár frází ale nevypadá to že by se skamarádily. Maji tam skupinku kde se znají a nováčci zda se nejso vítáni. To samé se mi stalo i na hřišti. Uzavrena skupinka maminek co se znaji.
Mam jednu známou co za náma občas přijede, jdem třeba na vycházku s dětmi ale ne moc často. Ma své kamarádky tam u nich, sousedky. Děti ji často přes zimu marodily, takže jsme se viděly po dlouhé době. Dvě kamarádky mám docela daleko. Bohuzel ani jedna neridime aby jsme se navštěvovaly. Takze chodím na procházky s malým sama.Kdyz jsme doma, tak se snažím uklidit, uvařit ale s prckem je to náročné. Z toho mi taky někdy hrabe.
Zkousela jsem inzeráty, pár holek se ozvalo, ale zatím z toho nic není. Asi se domluvily mezi sebou, nevím. Je tu jedna co me zna. Mam už z toho depku :zed: Nechci takhle trávit celou mateřskou. :,( Jak jste na tom vy a co děláte?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 22:21
@Anonymní píše:
Ahoj, jak trávite mateřskou s dětmi bez kamarádek?
Mě už z toho hrabe. Jednou v tydnu chodím s prckem do pohybového kroužku. Obcas jsem se teď sešla se známou než se po dlouhé nemoci (marodila se zady)vrátila do prace.
Ted jsem zkusila navštívit mateřské centrum ale maminky co tam byly, se se mnou pozdravily, prohodily pár frází ale nevypadá to že by se skamarádily. Maji tam skupinku kde se znají a nováčci zda se nejso vítáni. To samé se mi stalo i na hřišti. Uzavrena skupinka maminek co se znaji.
Mam jednu známou co za náma občas přijede, jdem třeba na vycházku s dětmi ale ne moc často. Ma své kamarádky tam u nich, sousedky. Děti ji často přes zimu marodily, takže jsme se viděly po dlouhé době. Dvě kamarádky mám docela daleko. Bohuzel ani jedna neridime aby jsme se navštěvovaly. Takze chodím na procházky s malým sama.Kdyz jsme doma, tak se snažím uklidit, uvařit ale s prckem je to náročné. Z toho mi taky někdy hrabe.
Zkousela jsem inzeráty, pár holek se ozvalo, ale zatím z toho nic není. Asi se domluvily mezi sebou, nevím. Je tu jedna co me zna. Mam už z toho depku :zed: Nechci takhle trávit celou mateřskou. :,( Jak jste na tom vy a co děláte?

tak to pridam do diskuse, protoze to mam naprosto stejne. Uz 5 mesicu bloudim parkem a maminek potkavam dost, ale bavit se proste nechteji. Muzu se na ne smat, pozdravit a proste nic. Uz fakt nevim. To se spis da do hovoru pojskar nez maminka s kocarem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 22:23

Zkousela jsem se seznamit pres FB skupinu u nas, jenze z toho vyplynulo, ze je to skupina asi 20 maminek, ktere tak ruzne spolu chodi na kafe a obcas na malou prochazku. Jenze ja nechci s miminem sedet u kafe, chci byt co nejvi venku a kdy vidim jak se holky z tehle skupiny belhaji, tak jdu radeji sama a ujdu 2× vic nez ono.

Labuť19
Kecalka 228 příspěvků 21.03.19 22:27

Bohužel to mám úplně stejně. Taky jsem s dětmi věčně sama a už mi z toho hrabe.. :zed: našla jsem na fb i skupinu kde hledají kamarády, ale zatím nic. Asi tady v téhle lokalitě nikdo není :,(

Hobitka
Závislačka 4991 příspěvků 21.03.19 22:33

Jestli jsi byla v materskem centru jednou, tak nemuzes cekat zazraky, ja si nasla nekoho na oboustranne prijemny pokec az za par mesicu. Pak se to zlomilo, kdyz zaclo prvni dite chodit do skolky. Jinak Te chapu, ja stravila prvni roky materske v cizine (muz tam studoval), takze k tomu byla navic jazykova bariera… Docela zbabele jsem prchla zpet do CR.

malwina
Stálice 52 příspěvků 1 inzerát 21.03.19 22:34

Je to smutný, bohužel asi realita dnešní doby. Mam par kamarádek, ale jsme od sebe daleko, vídáme se zridka. S mrnousem chodím na cvičení a na procházky sama. Odkud jste holky?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 22:38

Ahoj, mam to stejne. Mam jednu „kamaradku“, ktera bydli ve stejnem baraku, ale ta se ozve jen kdyz se ji to hodi a neco potrebuje.
S maminkama na hristi taky prohodim par frazi, ale vetsinou z toho nic neni nebo uz tam prijdou maminky kamaradky. Jsem z Prahy a vy?

malwina
Stálice 52 příspěvků 1 inzerát 21.03.19 22:41

Jsem na Praze východ.Klanovice.Muzem dát sraz s dětma,nemám problém dojet do Prahy.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 21.03.19 22:45

Taky nemám kamarádku s dětmi. Obě kámošky jsou pracovně dost vytížené, navíc bydlí v jiném městě. Chodím s dcerkou sama, zatím sem nenašla odvahu vlézt do nějaké herny nebo mateřského centra, z toho mám osypky :roll: tak jsme buď na hřišti, doma nebo chodíme na procházky kolem sídliště a do města :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 22:45

My jsme taky z Prahy - Jizni mesto.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 22:47

@Celeste97 hele a jak řešíš socializaci dcerky? Já bych ani žádné herničky a mateřská centra nepotřebovala. Úpřímně mám z toho osypky, sedět nad kafem s 10 dalšíma ženskýma. Raději chodím někde venku. Ale zas nechci dítě odstřihnout od dětí.

malwina
Stálice 52 příspěvků 1 inzerát 21.03.19 22:48
@Anonymní píše:
Ahoj, mam to stejne. Mam jednu „kamaradku“, ktera bydli ve stejnem baraku, ale ta se ozve jen kdyz se ji to hodi a neco potrebuje.
S maminkama na hristi taky prohodim par frazi, ale vetsinou z toho nic neni nebo uz tam prijdou maminky kamaradky. Jsem z Prahy a vy?

Tak se klidně ozvi.Muzem zajít s dětma na hřiště.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 21.03.19 22:50
@Anonymní píše:
@Celeste97 hele a jak řešíš socializaci dcerky? Já bych ani žádné herničky a mateřská centra nepotřebovala. Úpřímně mám z toho osypky, sedět nad kafem s 10 dalšíma ženskýma. Raději chodím někde venku. Ale zas nechci dítě odstřihnout od dětí.

Je fakt že zatím neřeším. Je jí 16m teprve takže si ještě moc s dětmi nevyhraje. Ale pořeším to asi těma hřištěma a od září asi budem chodit do sokola na cvičení, ještě uvidím. :think:

malwina
Stálice 52 příspěvků 1 inzerát 21.03.19 22:52
@Celeste97 píše:
Je fakt že zatím neřeším. Je jí 16m teprve takže si ještě moc s dětmi nevyhraje. Ale pořeším to asi těma hřištěma a od září asi budem chodit do sokola na cvičení, ještě uvidím. :think:

Odkud jsi?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 22:53

@Celeste97 hm o tom jsem taky přemýšlela a nebo na pár hodin do jeslí. Protože já mám z těch herniček hrůzu. Pak se tam někde hádat co kdo komu udělal atd. to raději budu na hrišti a děti se můžou aspoň vyběhat na vzduchu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama