Reklama

Bez lepku - minimálně bez pšenice - zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mishama
Povídálka 49 příspěvků 28.02.17 12:32
Bez lepku - minimálně bez pšenice - zkušenosti?

Krásný den, holky :kytka:
Máte některá zkušenost s vynecháním pšenice, lepku a to dobrovolně? Takže bez pečiva, těstovin, atd.? Zhubla jste tak některá? A cítily se lépe? ;) Četla jsem knihu Život bez pšenice a navnadilo mě to. No a taky některé příznaky..Prý pšenice podporuje otoky a zadržování vody v těle. Co si o tom myslíte? :-)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

vlcacek01
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 28.02.17 12:38

Já ne, ale moje ségra vydadila lepek úplně a fakt hodně zhubla. má teda ještě bezlaktózovou dietu, tak to asi taky dělá svý. A cítí se líp..to určitě! Já bych na to neměla! Ale její dcera má potvrzenou al.na lepek, tak ho nejí ani oni. Švára teda občas si něco dá, ale minimálně.

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 28.02.17 12:40

Já sem teda vynechala jen na nějaký čas pečivo a byla to změna, cítila sem se skvěle a zhubla jsem 6kg :palec:

mishama
Povídálka 49 příspěvků 28.02.17 12:44

@Kikkinka a jedla jsi midto toho třeba knackebroty, suchary nebo nic?

carsa
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 28.02.17 12:47

Já nejím mouku už asi tři roky. Jde to naprosto v pohodě.

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 28.02.17 12:49

@mishama
Ráno jsem nahrazovala knackebroty a večer to byl většinou nějaký salát, bylo to super, člověk se cítil tak lehce a měla sem spoustu energie i na cvičení, pak mě preradili na jinou práci, fyzicky náročnější, 12hodinove směny a to už sem nedala, takže sem najela zpátky na pečivo :zed: hned se mi vrátily potíže se zácpou atd :roll: momentálně jsem těhotná a snažím se mít pečivo pouze ráno, ale po porodu opět vynechám úplně ;)

Blešík
Extra třída :D 12119 příspěvků 28.02.17 12:50

Vynechala jsem pečivo, ne striktně, jednou za čas si dám v kavárně zákusek, a od ledna mam dole 4kg.

vejilka
Závislačka 4360 příspěvků 28.02.17 12:50

Vypust bílé pečivo, těstviny ale nedělala bych to že bych zkoumala v potravinách každé množství kde je pšenice a nebrat to. Není to sranda.Ve spoustě ptravinách je alespon minimální množství pšenice a některé potraviny se pekelně prodraží. Jít prostě zlatou střední cestou.Tam je problém aby ses pak co si tělo odvykne nestala alergik. Kamarádka vynechala mléko úplně všude. Ted jí udělali testy a po půl roce absence kravského mléka má alergii na laktozu a už si nemůže koupit ani jogurt jedině ten drahej sojovej, docela pěkná pálka

mishama
Povídálka 49 příspěvků 28.02.17 12:51

@carsa a váha se tím pohla taky nebo cítí se člověk vážně lépe? ;)

mishama
Povídálka 49 příspěvků 28.02.17 12:52

@Kikkinka zácpa mě taky trápí, právě..Tak si říkám, že bez pečiva by možná i tohle bylo lepší…Zkusím :kytka:

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 28.02.17 12:56
@mishama píše:
Krásný den, holky :kytka:
Máte některá zkušenost s vynecháním pšenice, lepku a to dobrovolně? Takže bez pečiva, těstovin, atd.? Zhubla jste tak některá? A cítily se lépe? ;) Četla jsem knihu Život bez pšenice a navnadilo mě to. No a taky některé příznaky..Prý pšenice podporuje otoky a zadržování vody v těle. Co si o tom myslíte? :-)

Je to jak píšeš, člověk se cítí lépe, víc energie, hubne. Ale pokud jde o to hubnutí, musí se hlídat jídelníček, protože s vynecháním samotného lepku (pozor-je všude!) nezhubneš, pokud si budeš dopřávat jiné kalorické bomby.

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 28.02.17 13:00

@mishama
Určitě vyzkoušej :mavam:

hanzbl00
Závislačka 3372 příspěvků 28.02.17 13:05

Mam v planu to tak zkusit..vidim na sobě, ze mi pecivo nedela dobre, jsem neustale nafoukla, po pecivu hrozne unavena, casty bolesti břicha..
Ale co holky jite misto toho? Mlecny vyrobky mi moc dobře taky nedělají tak netuším, co furt jist :?

lokasenna
Kecalka 198 příspěvků 28.02.17 13:19

Problém většinou není lepek ani pšenice, ale nedostatek vlákniny a fakt, že nejsme úplně fyziologicky uzpůsobení k tomuhle typu stravy. Střeva se tím ucpou, je to jako beton. Navíc sacharidy, obzvlášť tak snadno odbouratelný jako je pšeničný škrob, se velice snadno ukládají do tuku, je-li tomu tělo nastaveno.

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 28.02.17 13:28

@hanzbl00
Já vysadila jenom pečivo a jinak dělala různé salaty, rizota atd, ale v přiměřeném množství s dostatkem zeleniny

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama