Bez pleny v noci - nejde nám to, dcera 3,5r

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ariadne
Echt Kelišová 8741 příspěvků 24.01.17 22:48
Bez pleny v noci - nejde nám to, dcera 3,5r

Dobrý večer,

jdu si pro radu, ptž teď tenhle problém řešíme. Dcera 3,5r má na noc plínu a podle reakcí okolí a rodiny je to prý už dlouho a měla by být bez ní. Osobně si s manželem myslíme, že na to dcera nedozrála, ptž ona spí prostě tvrdě a tu plínu má ráno nacucanou (večer před spaním a v noci nepije). Každopádně ji to nebudí a je jí jedno, jestli je nebo není počůraná - prostě spí.

Teď to řešíme, ptž si sama řekla, že to zkusí bez plíny, ale je to už třetí noc a nevzbudí se. Musím já po cca 2h ji dát na nočník a když zaspím, tak je mokrá. Peru prostěradla, vyhazuju podložky, peru povlečení, peřiny a nespočet pyžam, ptž to jsou i třeba 3 za noc. Kdyby si o to neřekla, nechám jí plínu, ale zase takhle nechci trápit její sebevědomí, že to nezvládla :-(

Nevíme, zda v tom pokračovat a změní se to nebo nás čekají měsíce každodenního praní prádla. Osobně bych tomu tak dala 14dní a pak vrátila plínu. Jen jí to vysvětlit, že to není její chyba, ale že se její tělíčko nechce vzbudit nebo tak něco.

Jak to měly vaše děti a byl někdo obdobný případ?

Děkuju za rady a názory. Přečtu si je ale až zítra.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Zdenuli
Kecalka 431 příspěvků 24.01.17 22:51

Já bych to nelámala přes koleno. Každé dítě to má jinak a každé dítě k tomu musí dozrát. Do maturity mít plínky určitě nebude :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 22:53

Já zkouším dávat odměnu, když je ráno plinka sucha a to se povede jednou za 14 dní. Ale vzhledem k tomu, že i já i manžel jsme měli pár nočních nehod ještě na základce, dle doktorů kvůli příliš tvrdému spaní, tak brzkému nočnímu odplenkovani moc naději nedávám. Synovi je také 3,5.

Uživatel je onlinePapeJ
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 24.01.17 22:58

Dcera, v prosinci 4 roky, je na noc bez plíny od 2,5 let. Ale nedávala jsem jí večer pít a každý večer kolem 11 hodiny jsem jí dávala čůrat. Vydržela pak do rána. Počůrala se dva dny za sebou, když dostala kolem sedmý hodiny večer heřmánkový čaj. Teď se chodí vyčůrat, před spaním, kolem 10 večer a do rána vydrží, ale když usne dřív, třeba už kolem devátý, tak jí radši dávám v těch 11 čůrat. Ale to je zhruba 14 dnů, co jsme to takhle začly praktikovat.

A když jí budíš na čůrání, vnímá, je probraná? MOje ségra, když byla takhle malá a dali ji vyčůrat ve spánku, tak se taky počůrala. Museli jí opravdu probudit, aby vnímala, že čůrá a pak vydržela :nevim:

Susanna
Generální žvanilka 21939 příspěvků 24.01.17 23:02

@Ariadne Na okolí bych se vykašlala, některé děti mají plenu prostě déle. Např. můj syn se jí zbavil až ve 4 letech a 3 měsících. Bylo to jako u vás- tvrdě spal. Večer vždy sliboval, že si zavolá, ale nevzbudilo ho to. Já mu plenu nikdy nebrala, protože byla ráno vždy nacucaná. Pak si sám řekl, že už ji nechce, ze dne na den. A zvládl to, pro mě naprosto nečekaně. Nehody bych od té doby spočítala na prstech jedné ruky.
My naštěstí máme štěstí na tolerantní okolí, babičky neměly potřebu to řešit a jinde jsem to nevytrubovala. Syn z toho žádné trauma neměl, i když s odplínováním mladší sestry jsem záměrně čekala na něj, aby ho to nestresovalo, přestože ona by paradoxně mohla být bez noční pleny někdy od 18m.
Zatím bych ji nechala, opravdu mi ještě nepřijde tak velká a zlomit se to může rychle. Já taky chvílemi propadala panice, že tu noční plenu bude mít ještě v 1. třídě. A nebude :mrgreen: S dr. jsem to řešila na tříleté a pak ještě kolem 4. roku a vždy mi řekla, ať vydržím do těch 5 let.

Hobitka
Závislačka 3528 příspěvků 24.01.17 23:07

Dceru davam porad na nocnik, nez jdu spat, bylo ji 4,5. Kdyz ji nedam, tak se bud pocura nebo nepocura, ale v zadnem pripade ji nuceni curat nevzbudi, proste spi jak spalek. Radsi davam, hodne tezce nesla, kdyz jsme zkouseli nechat celou noc a budila se rano mokra. Az bude chtit, zase vyzkousime, pripada mi, ze ted je uz prece jen zralejsi, asi by to zvladla. Fyziologicke je pocuravani pry do 5 let. Synovi je 2,5 a kdyz potrebuje curat, vetsinou se vzbudi a zavola - ani clovek nemusel nic vysvetlovat. Je to kus od kusu.

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 25.01.17 00:34

Synové měli oba plínku do cca 4 let. Oba se půl roku pocuravali, i několikrát za noc, i když jsem je dávala curat. Vydržela jsem to, starší ze dne na den začal chodit sám. Mladší postupně - dávám ho curat kolem desátý, vydrží do rána…nyní nehoda po 3/4 roce jednou za 14. dní až za měsíc. U nás bylo důležitý to nevzdat…

statecna.oslice

Synové měli oba plínku do cca 4 let. Oba se půl roku pocuravali, i několikrát za noc, i když jsem je dávala curat. Vydržela jsem to, starší ze dne na den začal chodit sám. Mladší postupně - dávám ho curat kolem desátý, vydrží do rána…nyní nehoda po 3/4 roce jednou za 14. dní až za měsíc. U nás bylo důležitý to nevzdat…

statecna.oslice

statecna.oslice

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 25.01.17 00:36

Sorry blbne mobil

murra
Kecalka 389 příspěvků 17 inzerátů 25.01.17 01:05

Nejstarší syn spal tak tvrdě, že jsem ho v noci musela dávat čůrat. Donesla jsem ho na záchod a v polospánku se vyčůral a pak spal dál. Po několika měsících se začal chodit na záchod sám, to mu bylo tak 3,5 let. Teď je mu 5 a vydrží už bez čůrání celou noc, ani ho nemusím omezovat v pití před spaním.

Ariadne
Echt Kelišová 8741 příspěvků 25.01.17 02:48

Dekuju za vase pribehy. Taky si myslim, ze proste neni zrala a neciti to. Davam ji vycurat pred spanim, ve 22h a pak co dve hodky cca.jak se budim k synovi. Rozhodne nevydrzi dyl. Kamaradky v okoli jsou v pohode, ale dostala jsem " vynadano " od ucitelky ve skolce, kdyz se jim tam jednou po o pri spani pocurala ( jen jednou) a vztahla to i na nocni pocuravani. To jsem se s ni i chytla.ptz pres poledni spani normalne vydrzi. No a pak tchyne, pro kterou jsme zacali pozde a ted si pry musi zvyknout. Ona to mala sama chtela zkusit, tak ji povzbuzuju. V noci pri probuzeni si to moc neuvedonuje, ze je na nocniku.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 25.01.17 06:28

Nech to na ní. Plena na noc do 5 let je ještě normální. Syn má taky na noc plenu, ale už asi 14 dní ji má i suchou a dokonce se občas v noci vzbudí, že chce čůrat. Ještě tak měsíc počkáme a pak, pokud bude pořád sucbo, tak dáme plenu pryč. Nechávame to zcela na něm, na tohle musí dítě samo dospět.

Malike
Extra třída :D 11722 příspěvků 25.01.17 06:32

@Ariadne vůbec to neřeš..V noci to nezvládají i 5-6 léte a až přijde čas tak přijde čas. a prarodiče a rodiče neres :cert: tam jsem musela dát stopku ohledně kecu co mám delat :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bávo za 700 tisíc na usmířenou! Růžička si svou Marušku snadno koupil zpět

Chvíli to vypadalo, že je s láskou mezi hokejovým trenérem Vladimírem... číst dále >

Řepka přirovnal Erbovou k Hitlerovi. Exkluzivní úryvky z knihy, která vyvolá další soudy!

Kapitán! Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie Tomáše Řepky. Pokud v ní ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >