Bez práce po skončení RD, dítě nemám ve školce,co mám dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 12:07
Bez práce po skončení RD, dítě nemám ve školce,co mám dělat?

Ahoj, jsem hrozně zoufalá, příští měsíc mi končí RD, už nějakou dobu jsem měla slíbenou kancelářskou práci, včera mi byli řečeno, že semnou najednou nepočítají :nevim: dceru mi nevzali do školky, je plný stav, dětské skupiny a soukromé školky jsou nad mé poměry, nezvládla bych zaplatit. Chlap je v práci od rána do večera, takže o nějakém hlídání na střídačku s ním nemůže být řeč a nevydelava tolik, aby nás doma uživil. Vím, že se musím přihlásit na zdravotní pojišťovnu, ale co dál? Můžu být nahlášená jako matka pečující od dítě do 7 let a zároveň mít brigádu? Vůbec nevím, co mám delat, počítala jsem s domluvenou práci, měla to být práce z domu..Jsem zoufalá co dál..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 16209 příspěvků 05.09.19 12:10
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem hrozně zoufalá, příští měsíc mi končí RD, už nějakou dobu jsem měla slíbenou kancelářskou práci, včera mi byli řečeno, že semnou najednou nepočítají :nevim: dceru mi nevzali do školky, je plný stav, dětské skupiny a soukromé školky jsou nad mé poměry, nezvládla bych zaplatit. Chlap je v práci od rána do večera, takže o nějakém hlídání na střídačku s ním nemůže být řeč a nevydelava tolik, aby nás doma uživil. Vím, že se musím přihlásit na zdravotní pojišťovnu, ale co dál? Můžu být nahlášená jako matka pečující od dítě do 7 let a zároveň mít brigádu? Vůbec nevím, co mám delat, počítala jsem s domluvenou práci, měla to být práce z domu..Jsem zoufalá co dál..

brigáda o víkendech? :think: kamarádka co je doma by za úplatu nepohlídala?

kkatuskkaa
Kecalka 171 příspěvků 05.09.19 12:15

Jdi se přihlásit na UP dostaneš 5mesicu aspoň nějakou podporu a snad se to vyřeší do té doby :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 12:20

Nemám nikoho kdo by byl ochotný hlídat, i babička je pracující a i když střídá ranní, odpolední tak mi řekla, že pravidelně ani náhodou, že má svůj život. Leda o těch víkendech, ale to asi nevydělám tolika, i když pořád lepší než nic. Napadly mě noční směny, ale na internetu jsem toho moc nenašla, a hlavně si neumím po noční představit pak celý den fungovat s malou 8o

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16209 příspěvků 05.09.19 12:22
@Anonymní píše:
Nemám nikoho kdo by byl ochotný hlídat, i babička je pracující a i když střídá ranní, odpolední tak mi řekla, že pravidelně ani náhodou, že má svůj život. Leda o těch víkendech, ale to asi nevydělám tolika, i když pořád lepší než nic. Napadly mě noční směny, ale na internetu jsem toho moc nenašla, a hlavně si neumím po noční představit pak celý den fungovat s malou 8o

tak pokud se bez peněz neobejdete budeš muset dělat ty víkendy nic jiného asi nevymyslíš a mezi tím hledat práci na doma, ale to bude fakt oříšek df

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1813 příspěvků 05.09.19 12:24

Jediné co ti zbyvá je brigáda. Jak nemáš ani školku ani hlidání.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 12:41

Když budu hlášena na pojišťovně, je tam nějaké omezení prosím?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 12:43

@ka2ka hned jak jsem se dozvěděla, že semnou nepočítají koukala jsem po jiné práci z domu, ale všude samé podvodné nabídky, pochybuji že něco slušného z domova seženu :zed:

zrcadlo
Echt Kelišová 7687 příspěvků 05.09.19 12:44

Pokud je chlap pryč od rána do večera a neuživí rodinu, tak se s ním vyměň. Ať se stará o dítě a do práce od rána do večera jdi ty :nevim: Nebo jdi do práce od-do, a manžel ať si najde brigádu v čase, kdy ty budeš doma (když to obráceně nejde).

Natálka26
Kelišová 6004 příspěvků 05.09.19 12:59

Můžeš teď ji na pracák, dostaneš podporu, případně ti poradí, pokud ani tak neseženeš práci tak brigády po víkendech, i tam něco vydelas. Zkus se podívat i mavimi.cz tam jsou nabídky práce pro matky. Pokud tvůj muž chodí takhle do práce a přesto vás neuzivi, tak buď práci změnit nebo jdi na plný úvazek ty(pokud vydelas víc) a manžela nech doma. Hlídání dej si inzerát a za nějakou uplatu ti jistě někdo pohlida.

Ms.Ragdoll
Závislačka 3371 příspěvků 05.09.19 13:01

A co Tvůj manžel dělá, že je od rána do večera v práci a přesto to alespoň na základní uživení rodiny nestačí? Neměl by přemýšlet o změně práce?

Jinak zkus zkontaktovat všechny MŠ v nejbližším okolí, občas se stává, že někdo nenastoupí, nebo se během roku místo uvolní.

Jestli máš potenciál vydělat víc a rodinu narozdíl od muze utáhneš, tak si to prohodte, jdi do práce a manžel ať je doma a chodí po brigádách. Příští rok pak můžete nastoupit oba. :nevim:

Jo a jsou firmy které mají vlastní firemní školky, zkus se na ně zaměřit. :nevim:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 05.09.19 13:12

A kde bydlíš? Já mám ročního kluka, jsem na RD a od příštího týdne jdu už na zkráceny úvazek do práce. Budu dělat převážně z domova a dva dny v měsíci musím do kanclu. Je teď práce mraky, takže bych nepropadala panice, hodila se do kupy a znova se pustila do hledání. A příště nepočítat, dokud není podepsána smlouva, jistě není nic. Raději mít zadní vrátka…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 13:15

Příteli zbývá něco přes rok do skončení insolvence, z tohoto důvodu si nemůže dovolit odejít z prace, neplnil by insolvencni plnění. Už při RD jsem příležitostně chodila na brigádu, aby jsme se měli trošku lépe.. me napada mě žádné rozumné východisko jak z toho ven 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 13:16

@Verurizeckova stredocesky kraj, okres Benešov. Kez bych sehnala něco jako máte vy.. v jakém děláte oboru?

prejeta_zaba
Kecalka 264 příspěvků 14 inzerátů 05.09.19 13:21

Aspoň přes týden nějaký Avon nebo něco toho typu. Není to žádné super terno, ale na druhou stranu to není podvod a lepší jak nic. :nevim: A noční nebo víkendové brigády. A zkusila bych obvolat školky v širém okolí, třeba ti nabídnou místo ve vedlejší vesnici nebo tak něco, řekla bych, že se to po pár týdnech v září trochu ustálí, teď je asi všude zmatek. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama