Bez srdeční akce na UZ během porodu - CS

Anonymní
31.5.17 20:59

Bez srdeční akce na UZ během porodu - CS

Včera se mi rozběhl porod dvojčat a v momentě, kdy už jsem měla zašlou branku a byla na 10cm otevřená, jsem přestala mít kontrakce. PA vzala doplera a kontrolovala srdíčka, jedno nenašla, u druhého spadly ozvy na 30. Ihned mě donutila změnit polohu. Protože se jednalo o dvojčátka a měli u porodu i UTZ a hned koukla, viděla jsem na vlastní oči, že srdíčko jednoho z dětí nebije. PA přivolala i lékařku se stejným výsledkem. Během dalších asi 5ti minut jsem byla na sále a dvojčátka akutní sekcí „porodili“. Ve zprávě teď ale stojí, že apgar score je 10-10-10…chápu asi proč tu sekci udělali, jen tedy nechápu, co se vlastně dělo!? Primář, kterého zavolali, mi jen řekli, že jsme je já i děti vyděsili, ale neumí to vysvětlit. Dětská lékařka tvrdí, že to nebude mít žádné následky. Stalo se Vám to někomu?
Podotýkám, že jsem hlavně ráda, že jsou v pořádku. Jen mi to straší v hlavě a řada bych měla alespoň nějaké vysvětlení…mám momenty, kdy se kvůli tomu třesu jako bych byla v šoku a pobrekávám. Tedy většinu času se jen radují z dětí, ale…prosím o zachování anonymity. Připadám si jak blázen.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
31.5.17 21:13

Mi padaly ozvy, okamžitě mi tedy udělali akutní sekci a apgar score 9-10-10, taky mi to vrtalo hlavou, ale hlavně že je vše ok :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
31.5.17 21:17

Jo, mně se to stalo, najednou spadly ozvy, jelo se na sál, kuchli mě, apgar 9-10-10. Pak mi doktor vysvětlil, že si malá hlavou přimáčkla pupečník a jak mě vezli do druhého křídla přes všechny nerovnosti, tak si „poskočila“ a ten pupečník si zas uvolnila, takže byla a je zcela zdravá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
31.5.17 21:19

To muselo být strašné :-( Naštěstí vechno dobře dopadlo, to je moc dobře! Odpověď nemám, jsou věci mezi nebem a zemí, ale hlavně že vše dobře dopadlo, gratuluji ke dvojčátkům :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2574
31.5.17 21:37

I mě už v době, kdy jsem tlačila přestaly kontrakce a dceři zacaly padat ozvy. Možná tím, že byl porod vyvolávaný. Byla už, ale natlačená dost dole a tak ji vytahli vexem. Apgar měla taky 10-10-10.
Hlavně, že všechno dobře dopadlo. Přeji hodně zdraví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
31.5.17 21:38

U me bylo to stejne..a apgar 9-10-10..tezko rict..ale mamzdravou sikovnou holcicku..tak uz na to radsi ani nevzpominam..gratuluju k miminkum!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2323
31.5.17 21:53

Řekla bych, že to je poměrně obvyklá věc: „Tzv. vstupní fenomén, kdy největší obvod hlavičky prochází nejužší částí pánve (po průchodu se ozvy navrátí na správnou frekvenci)“ - tomu odpovídá i to vysoké Agpar skóre. Při přirozeném porodu je to fyziologický jev, často to vyřeší změna polohy rodičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.17 22:02

@mose bez srdeční akce bylo Béčko, druhé miminko, áčko ani nebylo v porodních cestách, nesestoupilo. PA mě okamžitě prepolohovala, ale žádná změna. Asi fakt hlavně že jsou OK :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
yse
842
31.5.17 22:10

Nechala bych si to ještě jednou vysvětlit-nechat se uklidnit. Zduvodnit to tím, že tě znervoznuje pomyšlení na to co se mohlo stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35320
1.6.17 06:04

Uff, gratuluji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu