Bez vejcovodů po zánětu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sarka17
Nováček 3 příspěvky 14.10.18 11:11
Bez vejcovodů po zánětu

Dobrý den, jsem zde nová a chtěla jsem najít osoby se stejným problémem. Abych to vzala od začátku v 19.ti letech jsem kvůli těžké peritonitidě přišla o vejcovody a jeden vaječník (vlastně bylo štěstí že jsem to přežila). Samozřejmě jsem to obrečela, ale nakonec jsem si řekla že přece šanci mám (ivf) a našla si na tom pozitivum (můžu si to naplánovat a nemusím řešit antikoncepci). Čas běžel a já mám manžela a prošli jsme prvním cyklem ivf - a k mému překvapení to nevyšlo. Dost mě to sebralo. Říkala jsem si „Vždyť jen nemám vejcovody tak to půjde hned,“ ale ono ne. :,( Teď akorát přemýšlím co může být špatně. Jestli po tom těžkém zánětu nemám srůsty. Ke všemu mi i došlo že vlastně pokud nepůjdu na kliniku tak nebude nic i když teď už vím jak je celý ten proces náročný a kolik člověk k tomu potřebuje sil.
Chtěla jsem se zeptat jestli zde není někdo kdo má stejný problém a podařilo se mu otěhotnět? Děkuji za všechny rady a zkušenosti. Jsem teď opravdu moc smutná, zklamaná a plná beznaděje.

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6426 příspěvků 14.10.18 11:47

@sarka17 vzalo tě, že to nevyšlo? Nám ivf hrozilo, ale jasně nám dr řekl, že ani to není na 100%, že se to povede hned první cyklus. Hoď se do klidu, svět se nehrouti, máte další šanci. a až si to srovnás v hlavě tak se budeš těšit na další pokus.

splendis
Kecalka 118 příspěvků 14.10.18 11:48

Ahoj :mavam: je mi líto co prožívaš, jsem na tom podobně, taky bez vejcovodů. Já jsme to nesla velmi špatně a musím říct ze i po těch letech to nesu pořad… Že nemůžu nic dělat jen čekat a koukat do kalendáře kdy jsem objednána k lékaři :roll: je to ubijící… mě pravě ani ten sex ze začátku nebavil z důvodu ze se nemůže stát ze bych otěhotněla( co bych za to dala) ale život jde dal a musíme to zvládnout. Jinak mám za sebou 2 ivf neúspěšné. Te se chystám na 3 tak doufám ze do třetice vše dobreho :) jinak mě napadlo mas za sebou hysteroskopii? Imuno a genetiku?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.18 12:43

Ahoj, taky jsem bez vejcovodů a mám skoro roční holcicku :srdce: . Vysel nám až 2 KET z 1IVF, takže až 3 embryo se chytlo. Nezoufej, miminka se dočkas,jen to chce pevné nervy.

sarka17
Nováček 3 příspěvky 15.10.18 11:22

No imunologie ani genetiku nemám, ale určitě doktora poprosím o hysteroskopii a laparku, protože si myslím že po tom zánětu tam nějaké srůsty být můžou. No zklamaná že to nevyšlo jsem hodně, ale jak nad tím přemýšlím.. byla jsem psychicky na tom špatně, nikdo z rodiny to nevěděl, pořád jsme vymýšleli různé lži, navíc jak jsme v tom byli sami tak jsme se trápili a člověk se občas potřebuje i někomu svěřit. Nakonec to všechno prasklo a k druhému pokusu se už postavím úplně jinak. Ztratila jsem nadhled a jen doma brečela. Teď už vím že je to běh na dlouhou trať. Opravdu psychika je mocná čarodějka. Díky holky za podporu a napište jak dopadl další pokus. :hug: já napíšu určitě taky :mavam: :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 14:11

Ahojky, mám za sebou stejnou zkušenost. Rozsáhlý zánět v malé pánvi a oba vejcovody musely pryč. Jedno miminko už jsem měla z doby před odebráním počaté spontánně, ale u druheho jsme též museli podstoupit IVF. K mému velkému štěstí se zadařilo napoprvé a ještě tam na nás čekají 3embrijka na případný KET. Chci se, prosím tě, zeptat, jestli míváš po odebrání vejcovodů častější bolesti v podbřišku než dřív, nikoho takovýho neznám, tak se nemůžu poradit, porovnat. Právě si myslím, jestli tam taky nějaký ty srusty nemám. Někdy mě to břicho opravdu bolí hodně, hlavně, když mám třeba plný střeva a tlačí to na spodek, to mam pak strašný křeče. Promiň, za sáhodlouhé vyprávění, ale taky není nikdo v mém okolí, koho bych se zeptala.

sarka17
Nováček 3 příspěvky 25.10.18 13:52

Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím …ahoj, jo řekla bych že bolesti jsou častější. Hlavně na straně kde mi chybí vaječník a cítím takové píchání. Ale ne nějak často. A přijde mi (nejsem si jistá) že ovulaci poznám podle toho, že mě vždy začne bolet celý bok.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >