Bez zábrany na schodiště

26
10.6.15 11:33

Bez zábrany na schodiště

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zda jsou mezi vámi některé, které mají schodiště jako součást obytného prostoru a nepoužívají zábranu. Mám 10 měsíčního syna, zatím na schody leze sporadicky, ale tím, že je schodiště atypické, se mi moc nechce nechat si na míru vyrábět zábranu. Dá se to bez zábrany zvládnout? Jsem z rodinného domku a nikdy jsme v mém dětství doma zábranu neměli, takže jsem to musela zvládnout taky, ale byla jiná doba :-)Dejte prosím vědět, díky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20675
10.6.15 11:37

Ano dá. Dítě velmi aktivní, do schodů lezla už v půl roce. Učila jsem jí, že zpátky musí pozadu. V deseti měsících už chodila samostatně. I do schodů. Nespadla ani jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.15 11:42

My se trema detma fakt vostry schodiste uprostred obyvaku…spadla akorat moje sestra… :potlesk:
Ja jsem zastancem toho ze deti nejsou pitomy a dobre vedi… Pravda, navstevam lezly oci z dulku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
10.6.15 11:58

Bydlíme v domě od synových 15 měsíců. Jak nahoru věděl po 1. dni, jak dolu, jsme trénovali. Zábranu nemáme a mít nebudeme.
Spadnul jednou z posledního schodu, protože blbnul.
Ale je pravda, že mu zakazuju na ně chodit bez nás (i když občas zdrhne nahoru sám :D)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.15 11:58

Máme doma schody do podkroví. Zábrany jsme nikdy neměli. Syn se naučil lézt po schodech a slézat je v cca 8 měsících a nikdy ze schodů nespadl (to jsou mu 4 roky). Dcerka ty tendence měla taky, ale on mala je trochu „kopyto“ a tu jsem teda hlídala, tzn. vždy jsem jí stála za zadkem. Od 18 měsíců už ale po nich chodí sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
10.6.15 12:15

Taky jsme to zvladli bez zabrany, chape, ze tam nesmi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3876
10.6.15 12:16

My taky nemame zabranu ale schody mame z chodby. Driv jsem na chodbe hodne koukala aby nechtela lezt dolu, ale nikdy se tam sama nevrhla. Taky mi prijde ze ma pud sebezachovy- u babicky sjizdela 4 schody po zadku. Ted ji je rok a 7 mesicu a nahoru chodi za ruku a dolu se potvurka vzdycky necha snest- skoci na me

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2603
10.6.15 12:44

Nemáme zábranu, malej 21m na schody nesmí (rekonstruujeme, jsou vysoké a příkre), zatím dodržuje zákaz ale jinak po schodech umí chodit, dolů chodí za ruku. Nemáme ano krytky rohů nábytku, zámky na skříňky a podobně a světe div se, dite žije :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47190
10.6.15 13:04

Ano ja mela takové aktivce všechny tři, že jen co začali lozit vydali se po schodišti hore, dolu se napřed báli, ale kdyz i na to přišli ze to jde, tak jsme je učili lozit po zadu a pak s přidržováním zdi ve stoje nahoru začali až kolem roku a půl +- prostě v době až si byli jistí. Měli jsme točité dřevěné a mezery mezi schody takže adrenalin někdy. Prostřední je nejdrobnější, tak jsem čekala kdy se strčí mezi ty schody a spadne.
Teď máme betonové tak už to mají snazší nejvýš se rozplacnou, ze zakopnou.
Nejmladší má dva roky čerstvě a už normálně chodí hore dole sám už ani zabranu nepoužíváme. Přidržuje se zdi a jde. Ale na tom dřevěném jsme ji používali tu zabranu nahore.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1826
10.6.15 13:07

Taky jsem proti vsem temhle bezpecnostnim vymozenostem, takze zabranu na schodech jsme nemeli a nemame. Ani jsem dceri nezakazovala na ne lezt, od malinka jsem ji ucila lezt dolu nohama napred, stejne tak ze sedacky/postele. Nikdy nijak osklive nespadla, max. ji sjela noha z jednoho schodu. Dava si pozor, vi ze musi. Paradoxne je dneska v jejich dvou letech nebezpecnejsi, kdyz ji nekdo (babicka) ma potrebu stat za zadkem a jistit ji - dcera automaticky prenasi zodpovednost na ni, blbne a babicka samozrejme nema dost pohotove reakce :?
9m syna jsem zrovna pred par dny nasla na prvnim schodu, tak budeme trenovat nanovo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6795
10.6.15 13:42

No, zalezi take na tom, jake je to dite. Dceru abych „privazovala k topeni“ do ted :mrgreen:, a to jsou ji tri (chuze ze schodu stale problem…), syn je pro me neskutecny balzam na nervy, je mu rok a VI, co dela. Kdybych mela jako jedine dite dceru, napisu Ti ani omylem, pokud bych mela jen syna, budu se divit, co resis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
780
10.6.15 14:27

Zábranu jsme měli, protože je to jednodušší (potřebovala jsemn např. na záchod, nemusím řešit, zda syn zrovna leze nahoru apod.). Ale pod dohledem lezl už od malička. Asi to jde, jen musíš víc hlídat.
@ProfZav tak když mi nedávno 3 letý syn upadl hlavou přímo na roh stolu, byla jsem dost ráda, že tam krytku máme :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
11.6.15 09:46

Ahoj holky, děkuji moc všem za příspěvky. Jsem ráda, že nejsem jediná… zatím to bez zábrany zkusím, nechat udělat půjde vždycky. Myslím, že můj synek je zdravě akční, ale zároveň i opatrný. Tak uvidíme!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama