Bezdětná- toužím po dítěti

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4311
15.9.21 21:31
@Russet píše:
Tak proč nepátrala po tom, proč nemůže donosit dítě? Ona si ho hrozně přeje, ale přistupuje k tomu jako chuděra, co jí zakázali mít v 18 děti a ona je teď nemá a je sama.

S tebou se fakt do diskuze pouštět nebudu, můj příspěvek bylo spíš takový nevěřícný konstatování :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
15.9.21 21:43

Nedovedu si představit, nemít dítě. Na tvém místě bych si našla milence a doufala, že otěhotním. Držím palce, ať se to podaří :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35617
15.9.21 21:52

Jasně, tak mi někdo vysvětlete, proč to umělé oplodnění u nás neudělají samotné ženě? Když je to tak boží a supr a vlastně vo co gou? Matka stačí. Lepší než nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
15.9.21 22:02
@Russet píše:
Jasně, tak mi někdo vysvětlete, proč to umělé oplodnění u nás neudělají samotné ženě? Když je to tak boží a supr a vlastně vo co gou? Matka stačí. Lepší než nic.

Mno, rada dalsich zemi v EU (UK, Dansko, Spanelsko atd.) umoznuji single zenam umele oplodneni. V CR hodne reprodukcnich klinik je toho nazoru, ze by se to taky melo dovolit. Prozatim je vzdy treba souhlas partnera ale sakra v ty klinice nejsou blby a nikdy nezkoumaji hloubku, pevnost atd. vztahu a sami rikaji, ze vedi jak to chodi. ;) Na 20 neplodnych paru v CARu vzdy prijde 1-2 single nebo lesby taktez s partnerama. Lekari nejsou blbci ale zas je to byznys a jde tam o penize. Takze ofiko single to neudelaj, budou chtit podpis nejakyho „partnera“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35617
15.9.21 22:08
@ffan23 píše:
Mno, rada dalsich zemi v EU (UK, Dansko, Spanelsko atd.) umoznuji single zenam umele oplodneni. V CR hodne reprodukcnich klinik je toho nazoru, ze by se to taky melo dovolit. Prozatim je vzdy treba souhlas partnera ale sakra v ty klinice nejsou blby a nikdy nezkoumaji hloubku, pevnost atd. vztahu a sami rikaji, ze vedi jak to chodi. ;) Na 20 neplodnych paru v CARu vzdy prijde 1-2 single nebo lesby taktez s partnerama. Lekari nejsou blbci ale zas je to byznys a jde tam o penize. Takze ofiko single to neudelaj, budou chtit podpis nejakyho „partnera“

Ptám se, proč u nás není toto dovoleno. Asi stát nemá zájem na tom vytvářet děti bez druhého rodiče. Proč asi?
CAR z toho má prachy. Ten bude lobovat jako první. On je jen producentem. Co bude po narození dítěte, je mu srdečně jedno. Bohužel. Hlavně že se tam nějaká loutka podepíše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
15.9.21 22:12
@Anonymní píše:
Zdravím, diskuzi zakládám anonymně z osobních důvodu. Rada asi není, tak bych se chtěla jen vypsat.Hned po maturitě byl můj velký sen mít dítě. Když mi bylo 18 narodila se mi sestra, když jsem maturovala měla rok a já z ní byla unešena. Měla jsem tehdy partnera od svých 16,ale všichni mi to vymlouvali s tím, ať si udělám vysokou školu, že při dítěti bych se už těžko vracela. Vysokou školu jsem šla studovat 200 km od domova a můj přítel se stěhoval se mnou kvůli práci. Tehdy jsme spolu bydleli v malé garsonce a společně táhli nájem. Domů za rodiči jsem jezdila jen na víkendy. Celou tu dobu jsem o dítěti strašně snila, ale stále jsem se utěšovala tím, že za chvíli mám dostudováno. Ve 26 jsem dostudovala. Začala jsem pracovat a našli jsme si větší byt. Měli jsme plán našetřit peníze a pořídit si dítě. Ve 28 jsem konečně otěhotněla. Bohužel má radost netrvala dlouho, protože těhotenství hned ze začátku zaniklo. Tehdy jsem byla opravdu hodně zklamaná a řekla jsem si, že chvíli ještě počkám. Rok na to jsem znovu otěhotněla, ale bohužel opět ten samý scénář. Tehdy jsem se uzavřela do sebe, všechny moje kamarádky měly děti, nebo byly těhotné. Radovala jsem se s nimi, ale doma jsem to vždy obrečela. Ještě víc mě drtila moje máma, která se mě stále ptala, kdy bude konečně babička. Do toho naočkovala i ségru a od ní jsem stále poslouchala, že když vyrůstala celou dobu jako jedináček chtěla by aspoň malého synovce nebo neteř. Ale chápu, byla tehdy ještě malá, nevěděla, že mě tím může ranit.Pak přišla další rána. Po 14ti letem vztahu mě přítel opustil. Tehdy jsem se přechodně vrátila k rodičům. Než jsem se přes to přenesla bylo mi 33. Koupila jsem si dům na hypotéku a v tom bodě se můj život zasekl. Je mi 39 dítě stále v nedohlednu a vzhledem k věku mám strach, že už ani nepřijde. Nějaké partnery jsem měla, ale všichni už děti měli větší a další ani náhodou nechtěli, tudíž jsem v těch vztazích nebyla dlouho. Další rána přišla nedávno. Moje mladší sestra je těhotná. Každou návštěvu rodičů nebo sestry doma obrecim, protože hlavní téma je, jaké bude miminko pohlaví, jak se mamka těší a co všechno má sestra už nakoupené. Vždycky mě to i strašně vytáčí, jak sestra stále opakuje, že by chtěla holčičku a pak chlapečka. Přijde mi to strašně „sobecké“ vždyť je přece jedno, jestli bude mít holky, kluky a kdo bude starší. Zázemí mám, finančně jsem na tom dobře, úspory taky mám, ale vím, že kdybych se mohla vrátit v čase nikoho neposlechnu a neupřednostnim studium před dítětem. I kdybych měla jíst suché rohlíky. Ženy v mém věku jsou některé už i babičky, moje nejlepší kamarádka právě každým dnem očekává příchod druhého vnoučete a já jsem sama zasekla na jednom bodě.

Byt nad tvým místě..vím, že na netu je vše možný a viděla jsem i několik inzerátu kdy chlap chce předat geny, nebo prostě jen nabídnout sperma…i tací, co chtějí rodinu založit se vším všudy… takže bych šla tvrdě přes seznamky a neztrácela bych čas. Zalozila si i svůj inzerát. To je možnost číslo jedna a druhá, čekat, jestli se někdo objeví a doufat, že to stihneš… možností třetí…dítě adoptuj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35617
15.9.21 22:13
@Wilík píše:
Byt nad tvým místě..vím, že na netu je vše možný a viděla jsem i několik inzerátu kdy chlap chce předat geny, nebo prostě jen nabídnout sperma…i tací, co chtějí rodinu založit se vším všudy… takže bych šla tvrdě přes seznamky a neztrácela bych čas. Zalozila si i svůj inzerát. To je možnost číslo jedna a druhá, čekat, jestli se někdo objeví a doufat, že to stihneš… možností třetí…dítě adoptuj…

Ty bys do sebe nalila cizí sperma? Opravdu? Že to radíš druhým…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5926
15.9.21 22:21

@Russet co se ti stalo, že se tě tohle téma tak velmi dotýká, že reaguješ tak strašně nepřiměřeně silově?? proč by nemohla mít - v jistých případech (a je to zrovna tenhle) zajištěná solidní milující maminka mít právo na Dítě - když je jí 40 a holt nebylo štěstí na partnera - a proč by zrovna její dítě nemohlo mít právo na milující maminku - ačkoliv holt u toho nebude třeba hned či úplně táta!? (a třeba časem bude..)
víš, kolik existuje brutálních sociálních (či jinak extrémních) rodin a prostředí, kde dítě by mohlo jen snít o tom mít se jako dítě zakladatelky???
já neříkám, že je její pozice a řešení optimální, ale proč být tak hustá a nepřející? ona může dát šťastný domov svému dítěti a dítě štěstí jí… že se zrovna u toho nebude vdávat - no a co?? ačkoliv jsem Pro svatby a standardní procesy, tak zrovna u zakladatelky mi její plán vůbec nevadí a naopak jí držím palce a fandím jí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
15.9.21 22:21
@Russet píše:
Ty bys do sebe nalila cizí sperma? Opravdu? Že to radíš druhým…

Proč tak hned útočně? Ano,,nalila,,…pokud bych byla na zakladatelky místě a chlap byl sympaťák, proč ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35617
15.9.21 22:23
@Wilík píše:
Proč tak hned útočně? Ano,,nalila,,…pokud bych byla na zakladatelky místě a chlap byl sympaťák, proč ne?

To není útočné. Spíš praktická otázka. Jak jinak si to dítě vyrobí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35617
15.9.21 22:26
@Lucy75 píše:
@Russet co se ti stalo, že se tě tohle téma tak velmi dotýká, že reaguješ tak strašně nepřiměřeně silově?? proč by nemohla mít - v jistých případech (a je to zrovna tenhle) zajištěná solidní milující maminka mít právo na Dítě - když je jí 40 a holt nebylo štěstí na partnera - a proč by zrovna její dítě nemohlo mít právo na milující maminku - ačkoliv holt u toho nebude třeba hned či úplně táta!? (a třeba časem bude..)
víš, kolik existuje brutálních sociálních (či jinak extrémních) rodin a prostředí, kde dítě by mohlo jen snít o tom mít se jako dítě zakladatelky???
já neříkám, že je její pozice a řešení optimální, ale proč být tak hustá a nepřející? ona může dát šťastný domov svému dítěti a dítě štěstí jí… že se zrovna u toho nebude vdávat - no a co?? ačkoliv jsem Pro svatby a standardní procesy, tak zrovna u zakladatelky mi její plán vůbec nevadí a naopak jí držím palce a fandím jí…

Diskuze na toto téma už tu byla a vždy reaguju stejně. Mám na to neměnný názor. Opačný od většiny. Proč by se mi muselo něco stát? Já mám spíš pocit, že se něco muselo stát ostatním. Když tomu tleskají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
15.9.21 22:32
@Russet píše:
Diskuze na toto téma už tu byla a vždy reaguju stejně. Mám na to neměnný názor. Opačný od většiny. Proč by se mi muselo něco stát? Já mám spíš pocit, že se něco muselo stát ostatním. Když tomu tleskají.

Musí vždy všichni žít podle nějakým norem, pravidel, co se smí, nesmí nebo hodí, nehodí? Když tohle by udělalo šťastnym dvě osoby, který by jako bonus dali život do dobrých podmínek?…a nikde není přece vyloučeny, že ten chlap s ní nakonec nezůstane…nebuď zapskla a pokud ji nechceš poradit, určitě bude ráda, a možná nejen ona, když svoje bezduchý vyjádřeni vypnes, přestaneš blejt v její diskuzi a pujdes na kutě.. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.21 23:02

Je mi to moc líto. Tvůj příběh je přesně to, čeho jsem se asi obávala vždycky nejvíc - že nebudu mít sílu kráčet svojí cestou a budu žít život, jaký ode mě očekává okolí. Vystuduj, vdej se, postav dům, zasaď strom, zploď potomka. U mě to bylo spíše „laxně studuj 5 vejšek, ukonči všechny bez diplomu, dělej, že píšeš knihu, žij v mrňavém kamrlíku, živ sebe a kocoura prodejem drobných kreseb“. Když jsem si prošla tímhle báječným obdobím, už jsem sama chtěla toho manžela, ten dům, ten bílý plot i to miminko. Všecko se mi splnilo. Proč to ale píšu… Prostě jdi dál svou cestou. Čas zpátky nevrátíš. Je fajn, že jsi zajištěná, něco jsi v životě dokázala. Adoptuj si děťátko, staň se pěstounem, běž do nemocnice hrát na kytaru onkologickým dětem, jeď do Afriky, prostě udělej ve svém životě něco, co ty sama chceš. A kašli na okolí, těhotnou sestru i matku. Cítím z tebe, že matce zazlíváš, že tě přesvědčila na vysokovu školu místo miminka. Já té svojí také zazlívám ledasco. Nebylo by od věci to ze sebe dostat ven. Ale co já vím… Drž se. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13479
16.9.21 00:10

@Russet tvl ty jsi fakt soudruzka hadr :lol:  :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5353
16.9.21 05:33
@Russet píše:
Ptám se, proč u nás není toto dovoleno. Asi stát nemá zájem na tom vytvářet děti bez druhého rodiče. Proč asi?
CAR z toho má prachy. Ten bude lobovat jako první. On je jen producentem. Co bude po narození dítěte, je mu srdečně jedno. Bohužel. Hlavně že se tam nějaká loutka podepíše.

Protože peníze. O ty jde vždy až na prvním místě. Pro stát je výhodnější, aby dítě mělo dvě osoby povinné výživou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat