Bezdětné ženy - vaše plány, vize staršího věku, stáří?

Anonymní
15.9.20 12:38

Bezdetne zeny - Vase plany, vize starsiho veku, stari?

Ahoj,

rada bych se zeptala zen, ktere nemaji deti /at uz nemohly, ci nechtely/, jake maji predstavy o svem zivote ve starsim veku. Asi vsichni chceme tento cas travit tak, aby nas tesil, byl pro nas naplnujici a smysluplny. Co to pro Vas konkretne znamena? Zkusme se navzajem inspirovat. Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6921
15.9.20 12:41

Hele já jsem dětná až až, ale děti nemít, psala bych knížku, odjela na Zéland, pořídila si vlastní zoo..plnila bych si sny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
15.9.20 12:45

Myslím si, že ženy, které děti nemají umí svůj život žít tak, aby je těšil, právě proto, že ty děti neměly a nemají. Problém mnohdy nastává spíše u žen jimž děti vylítly z hnízda a ony najednou nemají o koho se starat a na koníčky doposud neměly čas, chuť, energii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
15.9.20 12:46

Jsem taky bez dětí a netuším jak s tím naložit zatím mě to děsí. Nevím co si najít aby něco dávalo smysl. Ale myslim že být bez chlapa tak dávám peníze na děti a zvířata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
15.9.20 12:47

A nebudeš mít na konci života pocit prázdnoty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20415
15.9.20 12:51

Ty wole :roll: jako zabývat se tím, co bude ve stáří když mám dost starostí teď, tak mě asi fakt odvezou. Říká ti něco žít přítomným okamžikem? :palec:
Doufám, že budu hlavně zdravá. To je nejvíc. Co bude ve stáří, jak to budu prožívát, fakt nevím. Člověk míní, život mění.

Příspěvek upraven 15.09.20 v 13:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13976
15.9.20 12:58

Kdybych děti neměla, protože to z nějakého důvodu nevyšlo, tak bych se asi realizovala někde, kde bych uspokojila svou potřebu o někoho pečovat a předat něco ze sebe dál (pečovatelské domy, kojeňáky, útulky pro zvířata apod.). Situaci, že se dobrovolně rozhodnu nemít děti si představit neumím :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
15.9.20 13:01

Ale libi se mi ze sem pisu ty co maj deti a vi co by delali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13976
15.9.20 13:05
@Len123l píše:
Ale libi se mi ze sem pisu ty co maj deti a vi co by delali

Tak chlap mě taky nikdy nemydlil a přesto vím, co bych v takovém případě dělala :mrgreen: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
15.9.20 13:07

Asi nic moc jiného než teď. Možná až nebudu chodit do práce, tak bych chtěla víc cestovat, pokud tedy budu zdravá a bude možnost. Jinak znám dost lidí s dětmi, které se na ně vykašlaly nebo se odstěhovaly na druhý konec světa, takže mít děti skutečně není záruka, že budeš mít ve stáří náplň. Stejně tak roste a myslím, že ještě poroste bezdětnost i u dalších generací, takže vnoučata taky tak úplně jistá mít nemusíš. Chápu, že někdo vidí smysl života v potomstvu a taky každý není introvert jako já, vystačím si hodně sama. Kamarádky snad taky nepomřou dřív než já, tak budeme třeba něco podnikat spolu, až jim děti odrostou. Pokud budeš mít potřebu o někoho pečovat, tak bych navrhovala dobrovolnickou činnost, tam je poměrně široké spektrum možností. Nebo si pořiď chatu se zahradou. Nebo kočky. Mladého milence. Začni vykládat lidem karty. Koukej celé dny na nekonečné seriály. Možností jsou mraky. :kytka:

Příspěvek upraven 15.09.20 v 13:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.20 13:07
@Kipa22 píše:
A nebudeš mít na konci života pocit prázdnoty?

Tímhle dotazem nedobrovolně bezdětným fakt pomůžeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.9.20 13:10

Já jsem děti vždycky chtěla, ale vypadá to tak, že můj přítel už další děti nechce. Postupně zjišťuju, že to má i své výhody. Mám spoustu nápadů a mám i čas na jejich realizaci. Můžu půl dne prospat, když to potřebuju. Můžu si tím pádem dovolit v pátek kalit a v sobotu umírat na kocovinu jak ve dvaceti. A tím pádem můžu chodit s chlapem na pivo a povídat si tam o ničem a o všem, což nás oba fakt moc baví.
Taky jsem měla takové ty tendence přispívat na opuštěné děti a zvířátka, abych si něco vynahradila. Ale už jsem se v tom trochu umírnila a jsem schopná si i udělat radost, takže teď víc utrácím za věci, které mi osobně dávají smysl. A sním o domku se zahrádkou, na který snad časem zvládnem našetřit. Pak si tam budu okopávat mrkvičku a sedět v křesle na sluníčku a třeba háčkovat a říkat si, jak je na světě hezky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20415
15.9.20 13:11

Já jsem přesvědčena o tom, že člověk nikdy neodhadne jak by v té které situaci jednal…jen až to doopravdy zažije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20415
15.9.20 13:12
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
15.9.20 13:13

@unuděná to je trosku rozdil. ale i tak nikdy nevis. Nikdy ten chlap nezacne terorizovat hned ale nejdriv tu zenskou pekne zpracuje. Zacina to uz na zacatku slovne. To si nenecham takze by to tak do konce nedoslo. Ale jak sem napsala. Nemuzes vedet co se v ty zensky odehrava. Kdyz nemuze mit decko a touzi po nem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama