Bezdůvodná opakující panika

Anonymní
17.10.19 00:17

Bezdůvodná opakující panika

Zdravím, dcera si dnes skřípla prst do dveří i přes můj rychlý zásah, měla prstík oteklý a trochu ztrženou kůži. Ale problém nastal, když jsem to viděla. Najednou se mi motala hlava, měla jsem pocit dušení (tlak na hrudi), závratě, knedlík v krku, pocit na zvracení, myslela jsem, ze omdlím, najednou jsem se zpotila, jako bych doběhla maraton, lilo ze mě. Nemohla jsem se z toho vzpamatovat, čím víc jsem se snažila, tím víc to bylo horší. Byla jsem doma sama. Problém je, ze se mi to nestalo poprvé. Stává se mi to teď poměrně často v banalních situacích. Za poslední měsíc se mi to stalo 3× (pád z koně, kousnutí hadem, teď dcery prstik) má někdo s něčím podobným zkušenosti? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
9896
17.10.19 00:34

No vypadá to jako panická porucha v nějaké mírnější fázi.

To není záležitost křehoučkých vyděšených lidí. Panická porucha je pro lidi co mají silnou vůli, kteří svůj strach ignorují a potlačují a jdou dál silou.

Jenže ten potlačený strach se někde vespod hromadí a pak škodí - třeba tím, že při banálním riziku tělo zareaguje neadekvátně prudkým záchvatem strachu.

To co potřebuješ je začít integrovat strach, úzkost a další negativní emoce do vědomí a učit se s nimi zacházet tak, aby odcházely pryč a neškodily.

Nejrychlejší cesta jak se to naučit je začít pracovat s vlastním tělem. Jemný a účinný nástroj je třeba tzv. focusing http://focusing.cz/

Lektoři z tohohle spolku jsou včichni příčetní a s patřičnými výcviky, takže nenastane situace, že by tě rozložili a nechali rozloženou jet domů, ať si s tím děláš co umíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama