Bezdůvodné žárlení - je to na psychologa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mia. Prcek
Kecalka 169 příspěvků 25.01.17 23:51
Bezdůvodné žárlení - je to na psychologa?

Dobrý večer:) potřebovala bych radu zkušenějších nebo aspoň těch co to zažily také. S manželem jsme spolu 5 let, predemnou měl slečnu se kterou údajně nechodil,??! jen s ní něco měl a pracovali ve stejné práci. Když jsme se seznámili my a otukavali se tak to ještě nějakou chvíli táhl s ní, co jsme se dali dohromady, tak to prý skončilo, že nemůžou být víc než kamarádi protože by spolu nevydrželi a našel si mě.

Do stejné práce chodili pořád, on ji občas vozil do práce, přičemž mi tvrdil, že to má po cestě a neměl(musel kus zajet a jet dřív do práce). Pujcoval ji jakýsi věci z domu, kdy mě řekl že to je pro kamaráda. Tohle všechno vím proto že jsem mu sproste a nechutne vlezla na počítač, když jsem měla podezření a tam jsem se to všechno dozvěděla. Od té doby tu slečnu úplně nenávidím jako by za to mohla ona, ale když si na ni vzpomenu tak jsem zla.

Jednou mi lhal o tom kde je a byl s ní na kaffe. Zase sem se to dozvěděla tím způsobem, že se za něj děsně stydím a nenávidím se.
No a od té doby se to semnou veze. Mám nutkání mu kontrolovat mobil, což se teď úspěšně držím a snažím se nedat si příležitost.
Jak jsem psala na začátku, tak jsme spolu 5 let a teď už i manželé. Minimálně jednou denně myslím nad tím jestli si s ní píše, nebo když někam jede tak jestli nejdou zase na kaffe. Hrozně mě to uzira a ničí. Podle sebe jsem už Teda silně nemocná a měla bych to řešit, jinak skončím kdoví kde.
Ale kde to řešit? Jak? Když to někomu řeknu tak mě snad zavřou do blázince???!

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

nostress
Extra třída :D 13473 příspěvků 26.01.17 00:01

Kvalitní vztah je hlavně o důvěře. Pokud ti už několikrát lhal, pak je něco u vás špatně. Stejně tak je špatně lézt mu do soukromí. Měla by jsi si s ním o tom na rovinu promluvit, a zeptat se ho, jak to teda s tou dotyčnou je.Ale pokud mu nevěříš, stejně ti to moc nepomůže, i když ti řekne, že s ní nic nemá, že to je jenom kamarádka. Měla by jsi zapracovat na svém sebevědomí, třeba s pomocí odborníka.

Mia. Prcek
Kecalka 169 příspěvků 26.01.17 00:07

On ví že jsem se mu podívala do počítače a byl naštvany. Poté to jednou udělal on mě a přiznal se. Bavili jsme se i tom kolikrát ale on mě nechápe a konverzace s danou slečnou si maže :) nemyslím si, nebo spíš vím naprosto jistě, že mě ne podvádí, nemá ani kdy, ale to že si spolu asi občas něco napíši mě hrozně ničí! :)

nostress
Extra třída :D 13473 příspěvků 26.01.17 00:10

Tak si taky začni s někým psát, a uvidíš, jak se mu to bude líbit. :)

kituska
Závislačka 2710 příspěvků 26.01.17 01:31

@Mia. Prcek mi to teda nepřijde jako bezduvodne zarleni..kdyz ti lze, tak asi neco taji.

Borůvka1990
Kelišová 5439 příspěvků 26.01.17 06:08

Lhaní může znamenat, že se ti bojí říct pravdu. Pokud jsi výbušná, udělala jsi mu scény, býváš kvůli tomu protivná atd…, tak se ti bude v životě snažit tajit kde co. Zkus zapracovat na sebeovládání. Ukaž mu že jste partneři, že ti může věřit, svěřit se.
To že má dlouhodobou kamarádku neznamená, že s ní spí, co se s ní třeba seznámit? Jít ve třech na kafe? Třeba jí má jako kamaráda-akorát s prsama :mrgreen: Třeba je fajn, dá se s ní mluvit o všem… To ale může i s tebou, pokud budeš chtít. Myslím že žárlení je cesta do pekel, ať už podvádí nebo ne. :cert:

Kotatko03
Echt Kelišová 8114 příspěvků 26.01.17 06:45

Já ti nevím, tak za prvé lézt do telefonu, počítače atp je ubohé…ale to víš, teď je otázkou, zda s ní opravdu něco má a nebo jsou jen přátelé (ale díky tvé žárlivosti, ti leccos zatají). Za sebe ti mohu říct, že ze svým bývalým přítelem máme moc hezký vztah, zůstali jsme kamarádi s tím, že zajdem na kafe, když jsem potřebovala odvést, odvezl atp, ale nic v tom není…takže za mě je možné, že žárlíš úplně bezdůvodně, ale také to můžebýt na opak o tom žádná. Jestli s tím chceš něco udělat, asi budeš muset jít s pravdou ven…buď to ten vztah ustojí a nebo ne…ale hlavně přestaň s tím šmírováním, každý vztah je založen především na důvěře, pochopení…

Ou
Kelišová 5185 příspěvků 26.01.17 08:24

Nejste nemocná - jste zoufale vnitřně nejistá a nejspíš se moc nemáte ráda a proto nevěříte, že by vás někdo mohl mít tak rád, jak říká.

A ano - psychoterapie vám v tom pomůže.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 08:40

@Mia. Prcek Není normální někoho šmírovat a není ani normální vědomě lhát a skrývat fakta. nemáte si co vyčítat. Bohužel, on svým chováním tě donutil dělat věci, za které se sama stydíš. To není dobré. Jste spolu pět let a měli byste řešit úplně jiné věci (budoucnost) než takové sraččky jako je nějaká pipka, se kterou se chce kamarádit za tvými zády.
Řešení: Nikam mu už nelez. Nemáš už co zjistit. Víš, že ti lže a víš že zapírá, že si spolu vyjdou na kávu a podobně. Normálně chladně mu sděl, že nejsi idiot, nenecháš se ponižovat a obelhávat a jestli má potřebu jít si soukromě s jistou slečnou posedět, může tě o tom klidně informovat a ty si též zařídíš svůj volný čas tak, abyste byli oba spokojení. Není potřeba lhát a hrát si na blbečky. Pak ho nech bejt.

radkka
Generální žvanilka 20693 příspěvků 26.01.17 08:50

Lez mu tam dál, snad není úplně blbej, začne si to mazat a ty se uklidníš :palec:

opulus
Ukecaná baba ;) 2021 příspěvků 26.01.17 09:00
@Ou píše:
Nejste nemocná - jste zoufale vnitřně nejistá a nejspíš se moc nemáte ráda a proto nevěříte, že by vás někdo mohl mít tak rád, jak říká.
:palec: :potlesk:
@Ou píše:
A ano - psychoterapie vám v tom pomůže.

Tím si nejsem tak jistý. Někomu terapie pomůže, jinému ne.

Moniňoň
Závislačka 4489 příspěvků 26.01.17 09:10
@kdochcekam píše:
@Mia. Prcek Není normální někoho šmírovat a není ani normální vědomě lhát a skrývat fakta. nemáte si co vyčítat. Bohužel, on svým chováním tě donutil dělat věci, za které se sama stydíš. To není dobré. Jste spolu pět let a měli byste řešit úplně jiné věci (budoucnost) než takové sraččky jako je nějaká pipka, se kterou se chce kamarádit za tvými zády. Řešení: Nikam mu už nelez. Nemáš už co zjistit. Víš, že ti lže a víš že zapírá, že si spolu vyjdou na kávu a podobně. Normálně chladně mu sděl, že nejsi idiot, nenecháš se ponižovat a obelhávat a jestli má potřebu jít si soukromě s jistou slečnou posedět, může tě o tom klidně informovat a ty si též zařídíš svůj volný čas tak, abyste byli oba spokojení. Není potřeba lhát a hrát si na blbečky. Pak ho nech bejt.

Tak. Přesně takhle bych to udělala

Moniňoň
Závislačka 4489 příspěvků 26.01.17 09:12
@kdochcekam píše:
@Mia. Prcek Není normální někoho šmírovat a není ani normální vědomě lhát a skrývat fakta. nemáte si co vyčítat. Bohužel, on svým chováním tě donutil dělat věci, za které se sama stydíš. To není dobré. Jste spolu pět let a měli byste řešit úplně jiné věci (budoucnost) než takové sraččky jako je nějaká pipka, se kterou se chce kamarádit za tvými zády. Řešení: Nikam mu už nelez. Nemáš už co zjistit. Víš, že ti lže a víš že zapírá, že si spolu vyjdou na kávu a podobně. Normálně chladně mu sděl, že nejsi idiot, nenecháš se ponižovat a obelhávat a jestli má potřebu jít si soukromě s jistou slečnou posedět, může tě o tom klidně informovat a ty si též zařídíš svůj volný čas tak, abyste byli oba spokojení. Není potřeba lhát a hrát si na blbečky. Pak ho nech bejt.

Tak. Přesně takhle bych to udělala

Ou
Kelišová 5185 příspěvků 26.01.17 10:03

@opulus někdomu spadne na hlavu tramvaj a někomu ne.

Psychoterapie je nástroj, který se dotyčný naučí používat. A buď tedy je ochotný podívat se sám na sebe a začít se měnit. A nebo s ním nenadělá nic ani potomek Fredua se Satirovou vychovaný Rogersem.

Příspěvek upraven 26.01.17 v 10:14

Mia. Prcek
Kecalka 169 příspěvků 26.01.17 10:09

Zarlivou scénu jsem mu neudělala :D to že byl na kaffe mi potom i tak nějak došlo když tchyně řekla že ho dlouho neviděla aby jsme se ukazali :D takže ty první situace jsem si nechavala pro sebe a nic mu neříkala :) a stejně to tajil. Po nějaké době to vyplavalo a já mu to řekla že všechno vím, na to mi jen řekl že věděl že mi to bude vadit, tak mi to rádci neříkal :)
Taky Mam S Byvalym Dobre vztahy A Obcas Si Napiseme A Byly jsme na kaffe, což se manželovi nelíbilo, prej mu nepřijde normální stýkat se s bývalými takhle :D to bylo v době kdy jsem mu ještě neřekla že vím o tom že lze :) teď tvrdí že je to něco jiného protože on s ní nechodil.. Asi jen spal nebo co :D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Vémola porazil Rimbona. Jeho silikonová Lela se mezitím mění v živou Barbie

Vyhrál nad velice těžkým soupeřem, přesto byl ale nespokojený. Karlos Vémola... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >