Bezé zvlhne v lednici? Potřebuji poradit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 2 inzeráty 29.01.17 18:58
Bezé zvlhne v lednici? Potřebuji poradit

Ahoj holky, potřebuji poradit jdu péct čokoládový koláč s oříškovým bezé. Bezé je rozšlehaný bílek s cukrem to dám na tu buchtu a dám ještě tochu péct. Píšou, že se upečené bezé může skladovat v krabičce až měsíc. Jinak je ale určeno k okamžité spotřebě. Pozor ale do druhého dne v ledničce zvlhne. No jo ale já potřebuji aby mi to na té buchtě vydrželo do druhého dne. Opravdu mi bílek na buchtě zvlhne do druhého dne? Děkuji

Reakce:

Ornwen
Závislačka 4532 příspěvků 29.01.17 19:02

@Lamátko v lednici a na nejakem kremu urcite. Ale tak zavisi na tom, jak to ma byt. Treba pavlova ti zvlhnout nesmi, tak se tam ovoce da az pak.
Buď to bych beze upekla zvlast a zkompletovala az druhy den nebo dala dort do krabice na balkon nebo nekam a z vrchu dala ubrousky. Ze spodu teoreticky to beze asi trochu navlhnout muze.

Kriss Tina
Kelišová 5480 příspěvků 29.01.17 19:26

Ja tim bilkem s cukrem zdobim pernicky a at je skladujuv krabici na skrini nebo v lednici tak nikdy nezvlhli. Ale zalezi na co to budes davat, na tu buchtu jako suchou, nebo pod to jeste nejaky krem, ovoce? Na buchte by to meli bejt v pohode, ale na kremu bych rekla ze to bude navlhly.

Pipet
Generální žvanilka 24108 příspěvků 29.01.17 19:37

@Kriss Tina Nemůžeš srovnávat polevu, na té buchtě je to jen oslazený sníh z bílků, taková pěna…
Zvlhne to. Nepřišla jsem zatím na způsob, jak takové věci uchovávat déle.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 29.01.17 20:04

Pokud v tom koláči nebude žádný čerstvý krém, jen těsto a na tom bezé, tak to přece nemusíte dávat do lednice, to v pohodě vydrží v troubě, nebo na lince, zakryté utěrkou, nebo potravinářskou folií, aby to naopak neosychalo.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 2 inzeráty 29.01.17 20:38

Děkuji za reakce, bezé bude na suché buchtě bez krému, takže nemám uchovat do zítra v lednici? To bezé se vlastně na té buchtě asi 20 minut peče

Pipet
Generální žvanilka 24108 příspěvků 29.01.17 20:56

Taky záleží, jak vlhko máte doma… Zkusila bych to nějak vzduchotěsně zabalit a třeba to vyjde.

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 29.01.17 21:14

Ano, bezé v lednici vlhne. Třeba u rolády to nevadí ale nevím jak to bude vypadat na dortu.
Ale ono bezé samo o sobě nemá být suchá placka. Má to být vláčné díky ořechům. Peče se při vysoké teplotě, hodně rychle.
Podle mě bude lepší upéct bezé zvlášť a pak ho navrch jen přiložit :D

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 29.01.17 21:16

@Lamátko ne - není potřeba to dávat do lednice, nemá se tam co zkazit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >