Bezé zvlhne v lednici? Potřebuji poradit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lamátko
Závislačka 2569 příspěvků 29.01.17 18:58
Bezé zvlhne v lednici? Potřebuji poradit

Ahoj holky, potřebuji poradit jdu péct čokoládový koláč s oříškovým bezé. Bezé je rozšlehaný bílek s cukrem to dám na tu buchtu a dám ještě tochu péct. Píšou, že se upečené bezé může skladovat v krabičce až měsíc. Jinak je ale určeno k okamžité spotřebě. Pozor ale do druhého dne v ledničce zvlhne. No jo ale já potřebuji aby mi to na té buchtě vydrželo do druhého dne. Opravdu mi bílek na buchtě zvlhne do druhého dne? Děkuji

Reakce:
Ornwen
Závislačka 4896 příspěvků 29.01.17 19:02

@Lamátko v lednici a na nejakem kremu urcite. Ale tak zavisi na tom, jak to ma byt. Treba pavlova ti zvlhnout nesmi, tak se tam ovoce da az pak.
Buď to bych beze upekla zvlast a zkompletovala az druhy den nebo dala dort do krabice na balkon nebo nekam a z vrchu dala ubrousky. Ze spodu teoreticky to beze asi trochu navlhnout muze.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7526 příspěvků 29.01.17 19:26

Ja tim bilkem s cukrem zdobim pernicky a at je skladujuv krabici na skrini nebo v lednici tak nikdy nezvlhli. Ale zalezi na co to budes davat, na tu buchtu jako suchou, nebo pod to jeste nejaky krem, ovoce? Na buchte by to meli bejt v pohode, ale na kremu bych rekla ze to bude navlhly.

Pipet
Generální žvanilka 24197 příspěvků 29.01.17 19:37

@Kriss Tina Nemůžeš srovnávat polevu, na té buchtě je to jen oslazený sníh z bílků, taková pěna…
Zvlhne to. Nepřišla jsem zatím na způsob, jak takové věci uchovávat déle.

Ou
Kelišová 6213 příspěvků 29.01.17 20:04

Pokud v tom koláči nebude žádný čerstvý krém, jen těsto a na tom bezé, tak to přece nemusíte dávat do lednice, to v pohodě vydrží v troubě, nebo na lince, zakryté utěrkou, nebo potravinářskou folií, aby to naopak neosychalo.

Lamátko
Závislačka 2569 příspěvků 29.01.17 20:38

Děkuji za reakce, bezé bude na suché buchtě bez krému, takže nemám uchovat do zítra v lednici? To bezé se vlastně na té buchtě asi 20 minut peče

Pipet
Generální žvanilka 24197 příspěvků 29.01.17 20:56

Taky záleží, jak vlhko máte doma… Zkusila bych to nějak vzduchotěsně zabalit a třeba to vyjde.

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 29.01.17 21:14

Ano, bezé v lednici vlhne. Třeba u rolády to nevadí ale nevím jak to bude vypadat na dortu.
Ale ono bezé samo o sobě nemá být suchá placka. Má to být vláčné díky ořechům. Peče se při vysoké teplotě, hodně rychle.
Podle mě bude lepší upéct bezé zvlášť a pak ho navrch jen přiložit :D

Ou
Kelišová 6213 příspěvků 29.01.17 21:16

@Lamátko ne - není potřeba to dávat do lednice, nemá se tam co zkazit.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Kamarádka heroinové Terezy v exkluzivní zpovědi: Do Pákistánu ani za milion!

Přinášíme vám slibovanou exkluzivní zpověď kamarádky Terezy Hlůškové (22),... číst dále >

Dámy, čtěte: Povinných 5 P, bez kterých se žena slavného sportovce neobejde

Těžko říct, co tím manželka Milana Baroše (37) Tereza (32) sledovala, když se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >