Reklama

Bezé zvlhne v lednici? Potřebuji poradit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 29.01.17 18:58
Bezé zvlhne v lednici? Potřebuji poradit

Ahoj holky, potřebuji poradit jdu péct čokoládový koláč s oříškovým bezé. Bezé je rozšlehaný bílek s cukrem to dám na tu buchtu a dám ještě tochu péct. Píšou, že se upečené bezé může skladovat v krabičce až měsíc. Jinak je ale určeno k okamžité spotřebě. Pozor ale do druhého dne v ledničce zvlhne. No jo ale já potřebuji aby mi to na té buchtě vydrželo do druhého dne. Opravdu mi bílek na buchtě zvlhne do druhého dne? Děkuji

Reklama

Reakce:

Ornwen
Závislačka 4238 příspěvků 1 inzerát 29.01.17 19:02

@Lamátko v lednici a na nejakem kremu urcite. Ale tak zavisi na tom, jak to ma byt. Treba pavlova ti zvlhnout nesmi, tak se tam ovoce da az pak.
Buď to bych beze upekla zvlast a zkompletovala az druhy den nebo dala dort do krabice na balkon nebo nekam a z vrchu dala ubrousky. Ze spodu teoreticky to beze asi trochu navlhnout muze.

Kriss Tina
Závislačka 4707 příspěvků 29.01.17 19:26

Ja tim bilkem s cukrem zdobim pernicky a at je skladujuv krabici na skrini nebo v lednici tak nikdy nezvlhli. Ale zalezi na co to budes davat, na tu buchtu jako suchou, nebo pod to jeste nejaky krem, ovoce? Na buchte by to meli bejt v pohode, ale na kremu bych rekla ze to bude navlhly.

Uživatel je onlinePipet
Generální žvanilka 24064 příspěvků 29.01.17 19:37

@Kriss Tina Nemůžeš srovnávat polevu, na té buchtě je to jen oslazený sníh z bílků, taková pěna…
Zvlhne to. Nepřišla jsem zatím na způsob, jak takové věci uchovávat déle.

Ou
Závislačka 4984 příspěvků 29.01.17 20:04

Pokud v tom koláči nebude žádný čerstvý krém, jen těsto a na tom bezé, tak to přece nemusíte dávat do lednice, to v pohodě vydrží v troubě, nebo na lince, zakryté utěrkou, nebo potravinářskou folií, aby to naopak neosychalo.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 29.01.17 20:38

Děkuji za reakce, bezé bude na suché buchtě bez krému, takže nemám uchovat do zítra v lednici? To bezé se vlastně na té buchtě asi 20 minut peče

Uživatel je onlinePipet
Generální žvanilka 24064 příspěvků 29.01.17 20:56

Taky záleží, jak vlhko máte doma… Zkusila bych to nějak vzduchotěsně zabalit a třeba to vyjde.

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 29.01.17 21:14

Ano, bezé v lednici vlhne. Třeba u rolády to nevadí ale nevím jak to bude vypadat na dortu.
Ale ono bezé samo o sobě nemá být suchá placka. Má to být vláčné díky ořechům. Peče se při vysoké teplotě, hodně rychle.
Podle mě bude lepší upéct bezé zvlášť a pak ho navrch jen přiložit :D

Ou
Závislačka 4984 příspěvků 29.01.17 21:16

@Lamátko ne - není potřeba to dávat do lednice, nemá se tam co zkazit.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama