Bezesné a šílené noci se 14m dítětem - jsem zoufalá

Anonymní
3.5.10 12:23

BEZESNÉ A ŠÍLENÉ NOCI S 14M. DÍTĚTEM-JSEM ZOUFALÁ

Maminky ,tehulky a vsechny co si muj clanek prectete,dekuji…treba pomuzete.
Nase noci zacaly pro me byt hroznym hororem,ani nevim jak se to stalo,nemivali jsme zadny problem…
Ano,budil se,ale v norme,okolo 4h.dostal UM a spali jsme dal,ale to co zazivam skoro kazdou noc uz urcite 2mesic,jsou opravdu muka a horor…
K veci:
Syn vecer bez problemu usne,okolo 24h.se nekdy probere a zase zabere a spi.Ale z 99% okolo 2h.ranni vzhuru a totalne nejde uspat…Prebalim,dam napit caj,dosnate dudlik,ulozim zpatky…
Cca hodinu se dokaze vrtet kopat,prevalovat ale neusne.Ja samozdrejme nespim,takze zase vyndam udelam UM to uz byvaji 3-4hodiny rano podle toho jak se vzbudi a jak dlouho vydrzim doufat,ze usne…Nikdy neusne,takze vstanu a udelam UM,potom do 40min vetsinou zabira a okolo 4 usina,jenze v 6h neco zase vzhuru a uz ho neuspim…
Muj spanek radeji nekomentuju,jestli spim 4hodiny je to moc…ale i synovi ten cas ktery nespi chybi,rano se vzbudi a uz se mne,za nejakou dobu je uknourany a unaveny…
Nikdy to nebyvalo tak caste,treba 2× do mesice,ale ted mame 2× do mesice noc v klidu…
Dnes to bylo nejhorsi,sedel,kdyz jsem ho polozila sileny rev,porad dokola,byl prebaleny,najedeny,i prevleceny protoze jsem si rikala,jestli mu neni teplo…rev a rev…Uz jsem byla na dne a bezradna,tak jsem vzbudila chlapa,upozornuji,ze s nami 10mesicu nespi a dnes to bylo poprve co jsem pro nej sla…
okamzite mi vynadal,vyhanel me od maleho,atd atd…pry co jsem mu udelala,ze tak krici,atd… :O
byla jsem tak na dne,ze jsem se rozbrecela,take poprve vzdycky jsem to brala tak,ze proste nespi…ale dnes uz jsem to nevydrzela,a probulela zbytek noci a rano se ani nepoznala…
Nemohli jsme syna donutit si lehnout,ted jsem ho ukladala ke spani po obede a to same zase sceny a rev ksyz jsem chtela aby lezel.Nikdy to nedelal,vzdycky se tesil a a zaboril se do perinky,miloval to…
taky nevydrzi spat jen prikryty,musi mit usity spaci pytel a je jen prehozeny deckou…s placem se nebudi,tak to neni spatny sen,zuby nerostou,nemocny neni,hlad ani zizen nema,ani se neboji ze je sam spi semnou…uz nevim…
ja uz jsem z toho naseho kluka uplne zoufala,v kocarku taky pres den neusne…
uplne se desim kazde dalsi noci,co me ceka…
cim to je,kde je chyba???Co je spatne???Doma akorat slysim kdyz uz o tom mluvim,jak jsem neschopna a sam jde spat k rodicum…
Takze jsem na tohle sama,coz taky cloveku nepridava…
Prosim,kdyby jste nejaka mela podobnou kusenost,poradte…
Potrebovala jsem se ze vseho vypsat a taky uz je to posledni moznost,kde by mi mohl nekdo poradit…
Dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1772
3.5.10 12:28

My jsme zazivsli takoveto noci jeste pred 2 mesici. Dceru bolelo bricho, kdyz jsem ji dala neco, co netoleruje. Ted nemyslim obecne koliky co maji miminka, ale koliku napriklad z psenicne mouky, ktera vadi apod…nedavas nejake nove jidlo od zacatku potizi?
Dcera vzdy usnula, spala tri hodiny a po vyspani se z nejvetsi unavy ji prave zacaly budit bolesti bricha, prevalovala se, kroutila, ryla hlavou v polstari a plakala…ted jako kdyz utne - zrejme ji dozrala streva a zacinaji vyhasinat ty jeji alergie. Ja tomu rikam alergie, ale mluvim o nesnasenlivosti ruznych potravin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29080
3.5.10 12:34

Ahoj.Je mi to moc líto :cry:

Nejprve by sis měla důrazně promluvit s partnerem.Je to přece i jeho dítě.Jak je možné,že spí mimo?Pochopila bych to vyjímečně,když se potřebuje vyspat do práce.Ale fakt,že chodí do práce nic nemění na tom,že by ses o syna měla starat jenom Ty,snažit se změnit jeho usínací návyky jen Ty a ještě poslouchat,jak jsi neschopná..Bych ho hnala.

S umělou výživou zkušenosti nemám,obě děti jsem kojila.Každé z nich bylo úplně jiné co se týče jídla a spánku,i když měly podobné podmínky.Přesto si myslím,že 14 měsíční dítě už by nemuselo dostávat v noci UM :nevim:

U nás to bylo vždycky v mezích normy,ale v té době už obě moje děti většinou spaly celou noc.Samozdřejmě,probdělá noc se taky našla,ale většinou jen,když byly nemocné..

Jde vidět,že jsi vyčerpaná.
Co se týče večerního usínání,dětem pomáhají pravidelné rituály - jídlo,koupání,uložení ke spánku vždy ve stejný čas a ve stejném pořadí.Když se jednou rozhodnu dítě uložit,trvám na tom a z postýlky ho už nevytahuju.Samozdřejmě musíš vzít v úvahu,kdy se vzbudil odpoledne.Za hodinu,2 Ti spát nebude.Nejsem sice pro buzení,ale v tomto případě bych to zkusila.

Když se v noci probudí,nereagovat na něj,nerozsvicovat.Pokud nemá staršího sourozence,kterého by budil,tak bych ho nechala i pořvat - přiměřeně.

Hodně by třeba pomohlo,kdyby se zapojil tatínek.Většinou bývají důraznější a dětmi víc respektovaní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1426
3.5.10 12:34

Asi bych zkusila něco radikálního, špunty do uší a syna dát v postýlce do pokoje k manželovi.:-) Minimálně v noci na sobotu a neděli, když pak nejde do práce. Myslím, že syn už v tomhle věku nepotřebuje v noci mlíko, ani bych ho nepřebalovala, když není pokakaný. někdy opravdu pomůže, když dítě není v pokoji s maminkou a pak spí líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.10 12:35

Ahoj MadGirlNancy
jezis,koukmam ze vy jste uz daleko vetsi a porad spatne spani…
Me se nezda,ze by ho neco bolelo,je hrozne prudky,aktivni,porad se vrti,mele,rozhazuje rukama a nohama…
Odkope se i z podlozene deky za par vterin,proste dokud ma perinu kope a kope a potom nemuze zase odkryty spat,nevim jak to resit…
Nove jidlo v odpoldnich hodinach nedavane,porad vsechno stejne ,jako pred tim.A zadnou alergii na jidlo jeste nemel…

• Nahlásit
  • Citovat
1426
3.5.10 12:39

Proč ho nedáváš do spacího pytle, naše malá tak spala do nedávna, bylo to praktické, aspoň se neodkopávala a nebyla jí zima?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.10 12:44

Jana206
dekuju,ja vim ze by jidlo uz nepotreboval,take UM dostaval az k ranu okolo 5-6 a potom jsme si zdrimli a mel to jako snidani.
Nevim jak ho odnaucit na UM,delam ho jen 1× v noci spis k ranu.
Spat chodi pravidelne,rezim mame presny,po vecernicku koupeme a okolo 19.30 spi,usina sam,atd…s tim neni problem.
V noci na nej nemluvim,nesviti,jen mu dam ma. dudlik,jinak nereaguji a prave on vydrzi i 2hodiny jen se vrtet.potom uz to nevydrzim a udelam to mleko.Neprebalovali jsme v noci davno,ale zase jsem si rikala,jestli ho to nestudi a proto treba nespi,kdyz jsem hledala pricinu.
Aby spal sam je nerealne a vim,ze by to pomohlo,uz by byl davno sam v pokoji,ale dalsi nemame…
Mam byt 1kk kde se to proste neda.
K priteli…no radsi nepisu nic :( chodi spat do bytu k mym rodicum (pres chodbu)

ano jsem unavena,vycerpana a psychicky na dne,protoze nejsem schopna cely den fungovat,kazda blbost me rozhodi a kolikrat to odnese chudak syn kdyz zlobi a je uknourany ,na ktereho mam vztek za ty noci :( ach joooo…

• Nahlásit
  • Citovat
4120
3.5.10 12:45

Já bych zrušila noční přebalování a vyndávání z postýlky! To jako první!
Ve 14ti měsících se podle mě může dítě napít samo v postýlce. A pokud není pokaděný, plínka vydrží do rána (nebo aspoň u nás vždycky vydržela).
Začala bych rušit mlíko a vyměnila za vodu, kterou by dítě mělo kdykoliv k dispozici v postýlce. Mám doma pěknýho tyrana, ale tohle všechno dohromady s vysvětlováním, že je noc a v noci se spinká (klidně 100× za sebou včetně pohlazení), kupodivu zabralo.
Pokud chceš dál dávat mlíko, máš pocit, že je dítě potřebuje, stáhla bych to na jednu láhev za noc (kolem té 4. hodiny, jaks psala, že byl zvyklej).
Já osobně bych dítě nechala řvát, jen za ním po chvilkách chodila, nebo u něj zůstala, hladila a tiše vysvětlovala, že je noc a že se spí. Hlavně nevyndávat z postýlky!
Píšeš, že už se to táhne 2 měsíce, takže bych bolístky (zuby, bříško) vyloučila. Taky mě napadají noční děsy (ale psalas, že se pláčem nebudí), to by ti určitě poradily holky, co se s tím setkaly, ale mě se to moc nezdá.
Jo a hlavně, chlapa bych za tohle chování nakopala do zadku. Nebo ho s malým na jednu noc nechala (taky máš právo se vyspat a dítě je přece vás obou) a vůbec by mě nezajímalo, že druhý den musí do práce :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.10 12:45

ZuzaM
davam,davam,ale on z nej vyleze jako nic,jednou kopne a nohy ma venku a mlati s nima kolem sebe…
Dokonce jsme ho nechali speciapne sit,aby ho me tak jak je zvykli kdyz vyrostl ze stareho…
Myslim,ze uz jsem udelala maximum a nic nepomohlo…

• Nahlásit
  • Citovat
4120
3.5.10 12:50

Nevíš, jak odnaučit na noční jídlo? To je jednoduché, prostě nedat. Prakticky je to snadné, jde jen o boj nervů. Kdo z vás je silnější, ty nebo dítě?
Ale prvně se musíš pevně rozhodnout a obrnit trpělivostí. Už nesmíš vyměknout! A připravit se, že se další 3 noci nevyspíš. Pak by mělo být líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
3.5.10 12:52

Asi ti neporadím, ale také jsme něco podobného zažívali, ani nevím, jak to přešlo, trvalo to cca 2 měsíce, když bylo Ondrovi kolem 10 měsíců až roku…

Večerní rituály na usnínání jsou super, ale s tím - pokud jsem to dobře pochopila - problém nemáte. Stejně jako holky si myslím, že UM v noci už nepotřebuje, rozhodně bych ho nepřebalovala, pokud není pokakaný, tím ho jen probereš. Taky myslím, že spacák a deka je moc, Ondra spí jen ve spacáku a určitě mu není zima.
Nám trochu pomohlo v noci k němu nevstávat, maximálně jsem prostrčila ruku k němu do postýlky a strčila jsem mu do pusy dudlík, podala oblíbeného plyšáka. Střídali jsme se s přítelem, jednu dvě noci jsem vedle prcka spala já, další jednu dvě on, aby se aspoň jeden jakž takž vyspal. Zrovna tak o víkendu jsem v sobotu vstala ráno v 6 já a přítel spal, jak dlouho chtěl, obráceně jsme to udělali v neděli, abychom měli za týden každý aspoň jednou pocit, že jsme se vyspali… Rozhodně bych nedopustila, aby mě v tom nechal samotnou :cert: .
Když se naučil usnout sám jen s podaným dudlíkem a plyšákem, přestali jsme mu to podávat a nechali jsme ho, ať si to v noci v postýlce najde sám. Možná trochu kruté, zase pár nocí bulel, ale naučil se to :palec:
A teď spí krásně, ukládáme večer kolem 20.30 a vstává ráno kolem 6. Přes den žádný zázrak, ale hodinku spí, a evidentně mu to stačí, tak nemá cenu to lámat přes koleno…

Ještě jak píšeš k té alergii, to nemusí být vyloženě alergie, jen mu třeba něco nesedne a dokud má zábavu, neuvědomí si to, ale může ho to probudit ze spaní, že ho tlačí v bříšku. Ale nevím, jak přijít na to, jestli to tak je a případně, co to je, asi už si nevzpomeneš, jestli jsi mu začala dávat něco nového v době, kdy vám začaly tyhle problémy.

Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.10 12:53

Tak to bych ted nezvladla…ale az se spani zlepsi,jestli nekdy odnaucovanim zacnu :)

• Nahlásit
  • Citovat
4120
3.5.10 12:54

Vyleze ti ze spacího pytle? 8-o Tak mu zkus na noc dál třeba bodyčko a teplejší overálek a neřešit přikrytí. Maty dlouho nesnesl přes sebe deku, spal v pytli. Teď má jen deku a v podstatě spí na ní, jen v pyžamu (bez ponožek, ty nesnese :roll: ), 2× za noc ho někdo přikryje, toť vše. Studenej bývá, ale spí v klidu (od 25. měsíce :pankac: ) celou noc, takže to neřeším. Rýmy nemívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
3.5.10 12:56

Tak koukám, že skoro všechno už tu holky napsaly, než jsem sesmolila román.

Akorát, co to máte za spacák, že kopne a je z něj venku? Přece se zapíná i na ramínkách, ne? Ondrovi se občas taky podaří jeden patentek rozepnout, ale celý určitě ne. Holt bych pořídila lepší spacák, to ti za to určitě sojí ;)

A pokud nechceš, aby tě dál terorizoval, opravdu ho nech pár nocí brečet, myslím, že to pomůže. A chlapovi dej tohle klidně přečíst, je to i jeho dítě :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.10 13:03

katko
a jaky mas pytel na spani Ty?vim jaky typ,ale ze se ti tam vejde?nam se uz skoro nevejde ani do toho noveho.
Nemame na raminka,ruce ma volne,zapina se v prostred na zip,ale on si ve vem klide sedne a nebo se pretoci na brisko a leze i s pytlem :O
opravdu silene!!!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama