Bezkontaktní karty a placení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pavelka777
Nováček 8 příspěvků 15.12.18 14:06
Bezkontaktní karty a placení

Mám pár ozázek k placení u obchodníků.

1. Platíte v obchodech penězi nebo pouze bezkont. platební kartou?
  2. Od jaké banky máte kartu a stalo se vám, že jste i při bezkontaktní platbě kartou, museli zadávat do částky 500 Kč PIN- ( vložit do terminálu a pro ověření zadat PIN)
  3. Případně stalo vám nebo to víte z doslechu, že vám byla karta odcizena či jste jí ztatili a než byla zablokována, tak z ní někdo ( zloděj) bezkontaktně do 500 Kč platil v obchiodech.

Jak to nakonec dopadlo, uhradila banka způsobenou škodu nebo jste měli spoluúčast ze zákona?

Já osobně mám zkušenost, že s kartou ČSOB, pokud jsem platil opakovaně do 500 Kč, tak u drtivé většina obchodníky ( supermarkety) byla transakce v režimu offline, ale při součtu plateb ( nebyl brán ohled na počet plateb) zhruba kolem cca. 1500 Kč, další transakce si vyžádala zasunutí karty, zadání PIN, bez ohledu na částku. Platil jsem zhruba pouze 8 Kč a chtělo to PIN.

Z mé další zkušnosti třeba KB, chce PIN, každou 6-7 bezkont. platbu, bez ohledu na výši placené částky. Tam mi to připadlo, nejpřísnější a to je dobře. Klidně můžete platit třeba 5× po 10 Kč a další platba i třeba za 4 Kč, požaduje on-line ověření a zadání PIN.

Vžsdy záleží na nastavení karty od banky, vyjímečně na požadavku terminálu od obchodníka.
Pracuje někdo v obchodě a ví, kterákarty nejčastěji požadují PIN u podlimit. plateb?
Jinak karta mi naštěstí nebyla odcitzena, takže zkušenost nemám a doufám, že do budoucna nebudu.

Díky za odpovědi a těším se na diskuzi

Reakce:
histep
Závislačka 4012 příspěvků 15.12.18 14:10

Uz zase nejaky vyzkum? :roll: Tentokrat ne zdravotni pojistovna, ale banka? Dej pokoj.

1mila2
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 15.12.18 14:18

1. Z 95% bezkontaktní kartou
2. Air bank, nestalo (Mozna pri prvni platbě?)
3. Nestalo, ani o nikom nevim

K čemu ti to je?

Hadumi
Extra třída :D 13671 příspěvků 15.12.18 14:35

Bezkontakt mám bloklý právě proto, že se mi několikrát stalo, že jsem kartu ztratila.

med99
Povídálka 50 příspěvků 15.12.18 14:36

Pokud to jde, platím kartou ČS - do 500 bez pinu, nikdy jsem za den snad neplatil víc jak 5×, takže se mi nestalo, že bych musel zadávat pin do 500..
Platím měsíčně 49kč jako nějakou pojistku, takže při krádeži karty nebo třeba i telefonu, atd, by mi to měli teoreticky vrátit - ale nevěřím tomu. Nějak mě donutili to platit, asi to zruším
Na kartu mám nastavené limity + na samotném učtu karty nemám moc peněz. Max 25 tisíc, zbytek posílám na spořák - ne kvůli zhodnocení, ale bezpečnosti.

lachtanice86
Kelišová 6922 příspěvků 15.12.18 14:55

Pro jakou banku je to výzkum?

pavelka777
Nováček 8 příspěvků 15.12.18 15:18
@histep píše:
Uz zase nejaky vyzkum? :roll: Tentokrat ne zdravotni pojistovna, ale banka? Dej pokoj.

Není to žádný výzkum, jen mě to zajímá, opravdu.

pavelka777
Nováček 8 příspěvků 15.12.18 15:21
@Hadumi píše:
Bezkontakt mám bloklý právě proto, že se mi několikrát stalo, že jsem kartu ztratila.

Co mate za banku, ze platby bezkontaktní placeni jsou blokované? Vim, ze to umí jen pár bank v ČR. Třeba Mbank, AIR bank, UniCredit bank.

pavelka777
Nováček 8 příspěvků 15.12.18 15:22
@lachtanice86 píše:
Pro jakou banku je to výzkum?

Opravdu žádný výzkum, jen mě to zajímá.

pavelka777
Nováček 8 příspěvků 15.12.18 15:29
@med99 píše:
Pokud to jde, platím kartou ČS - do 500 bez pinu, nikdy jsem za den snad neplatil víc jak 5×, takže se mi nestalo, že bych musel zadávat pin do 500..
Platím měsíčně 49kč jako nějakou pojistku, takže při krádeži karty nebo třeba i telefonu, atd, by mi to měli teoreticky vrátit - ale nevěřím tomu. Nějak mě donutili to platit, asi to zruším
Na kartu mám nastavené limity + na samotném učtu karty nemám moc peněz. Max 25 tisíc, zbytek posílám na spořák - ne kvůli zhodnocení, ale bezpečnosti.

Limity pro placeni v obchodech kartou jsou super, ale u řady obchodníků u menších plateb je transakce v režimu offline a tam se to do limitu nepocitává. Dokonce jde u dočasně blokovane karty provést platbu kartou u obchodníků, kteří povolí offline platbu. Pokud mate nulový limit, stejně tak zaplatíte. Pokud však si, ale karta vyžádá on-line ověření zadání pin, tak se to ověří a transakce se neprovede. To jen pro info, nic není jednoduché.

čarodějka1311
Kecalka 492 příspěvků 16.12.18 15:12

To už je tu minimálně potřetí, co s tím furt máš?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >