Bezkontaktní teploměr Metric 308

1393
24.3.16 10:43

Bezkontaktní teploměr Metric 308

Ahoj maminky, prosím o radu máme bezkontaktní teploměr Metric 308 smart a prostě měří špatně! Malá hicovala a on pořád 37,3 tedy horečku teplotu jsem tedy nesrážela. Ovšem u Mudr. také bezkontaktní a horečka přes 38 (samozřejmě se ptala proč nesrážím teplotu)…nemáte někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4396
24.3.16 10:53

Já ho mám a měří mi dobře :nevim: ověřovala jsem to na sobě s rtuťovým a digitálním a měří dobře. Malému jsem měřila na zkoušku v zadečku a tímto a taky ok :nevim:
Měla jsi ho ve stejné místnosti? Házel mi kraviny když jsem ho zkoušela hned jak přišel a byl studený. Po vyrovnání teplot ok.
Zkoušela jsi použít měření objektu jakou to hází teplotu?
Změř teplotu v zadečku a pak tím bezkontakním a ten by měl ukazovat o půl stupně méně. Pokud bude ukazovat blbost, tak zkus zmenšit odchylku měření, tak jak je napsáno v návodě a pokud i tak bude ukazovat blbě, tak to pošli na reklamaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1393
24.3.16 11:09

Takže ten digitální ukazuje o půl stupně méně? Proč? a to se má přičítat? Ten u mudr bezkontaktní naměřil hned 38.2 a ten náš doma 37,3…a to jsme jeli autem takže se malá ochladila spíš… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9744
24.3.16 11:12

Mě měří dobře, četla si návod? myslím že se měl ze začátku nějak nastavit. Taky tam byl ještě myslím i režim pro měření objektů a ten byl jinej než pro lidi. Pokud by si dělala vše správně a nesedělo to, zkus ho nechat kalibrovat.
@pabe14 obráceně v zadečku je teplota o půl stupně vyšší, při měření v zadečku se tedy půl stupně odečítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
24.3.16 11:18

@pabe14 nen digital má ukazovat o půl stupně více, protože jím měřís v zadečku.
Tak si to normálně zkus na sobě, ne? Změř teplotu sobě rtutákem nebo digitalem v podpaží a pak tím ič a mělo by to být stejné resp. +- 0,2°C, což je zanedbatelné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
24.3.16 11:36

@pabe14 ono co mam vypozorovano zalezi treba zda neni celicko spocene. Jinak ani 38 se nesrazi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1393
24.3.16 11:53
Mudr říkala nad 38 srážet vždy…a neslyšela jsem to poprvé…samozřejmě nejsem odborník z řad lékařů
@Lucie66 píše:
@pabe14 ono co mam vypozorovano zalezi treba zda neni celicko spocene. Jinak ani 38 se nesrazi.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1393
24.3.16 11:55
Do zadešku jsem jí nedávala snažila jsem se v podpaží…trochu to šlo měla tam 37.85 na digitálním 37,3…u Mudr 38,2…no asi nechám kalibraci..nevím kde.. ještě zkusím na sobě
@sarink píše:
@pabe14 nen digital má ukazovat o půl stupně více, protože jím měřís v zadečku.
Tak si to normálně zkus na sobě, ne? Změř teplotu sobě rtutákem nebo digitalem v podpaží a pak tím ič a mělo by to být stejné resp. +- 0,2°C, což je zanedbatelné :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
24.3.16 12:08

U malých dětí se měří teplota v zadečku, pod paží to moc přesně nezměříš. Akorát teda pro ujasnění. Co je pro tebe digitální? J8 beru jako digitální náhradu rtutového teploměru akorát nemá stupnici, ale digitální displej. A ič je ten bezkontaktní na který jsi se ptala. Mi se zdá, že je to už nějaké popletené :D
Nejdřív ho nastav podle návodu a pak teprve dej na reklamaci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1393
24.3.16 12:13

Návod jsem četla od předu do zadu a zpět :-) jinak stejně jak ty digital je klasika jak rtuťak, ale digitální. Blbě jsem to napsala v příspěvku výše… každopádně pokud v podpaží měla 37,85 na digitálním v podpaží měřeno, tak v zadečku by bylo více…a ten bezkontaktní teploměr naměřil 37,3…
No nic ještě to s ním zkusím a jinak půjde z domu…

@sarink píše:
U malých dětí se měří teplota v zadečku, pod paží to moc přesně nezměříš. Akorát teda pro ujasnění. Co je pro tebe digitální? J8 beru jako digitální náhradu rtutového teploměru akorát nemá stupnici, ale digitální displej. A ič je ten bezkontaktní na který jsi se ptala. Mi se zdá, že je to už nějaké popletené :D
Nejdřív ho nastav podle návodu a pak teprve dej na reklamaci :)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
24.3.16 12:19

To by zas byla škoda, jestli měří blbě, tak ho dej na reklamaci :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14842
20.9.16 13:50

Znovu ozivuji diskuzi.. Koupila jsem dnes tento teplomer a dobry.. U me presny ale u syna ne.. Tak jsou hodnoty ruzne a ani jeden neni jak ma byt.. Ma ze zadecku a po odecteni 38.1 a teplomer ukazuje na cele 37,2 36.3,… Ale ne spravnou hodnotu. U me v pohode. Muze mit dite kuzi chladnejsi nez ma mit? Nebo nechapu ty udaje.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9744
20.9.16 13:58

Zkalibrovala si ho dle návodu? Jinak na čele je lepší měřit na více místech a bere se ta nejvyšší teplota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14842
20.9.16 14:02

@Hanka_S_V no tezko se da kalibrovat kdyz moje teplota sedi a jeho je podle nalady teplomeru i na stejnem miste :nevim: hodnoty jenom litaji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
20.9.16 14:10

Ma zkušenost stejna.. Raději premeruji v konečníku klasicky když se mi to nezdá.. Často mi měří spatne ale možná ho máme nastaveny nrjak nedobře..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama