Bezkontaktní teploměr - rozdíl 2 stupně při měření?

199
30.5.20 21:09

Bezkontaktní teploměr - rozdíl 2 stupně při měření?

Dobrý večer. Syn je čtvrtý den po očkování MMR, tak ho pro jistotu párkrát za den měřím. Máme bezkontaktní teploměr, podle návodu se má měřit uprostřed čela. Teď večer usnul v dost blbé poloze a na čelo se mi špatně dostávalo. Vím že jsou i bezkontaktní teploměry, které se přikládají k uchu, tak jsem to zkusila a 38,1 8o tak ve mně hrklo a nějak jsem se probojovala ještě pro jistotu k jeho čelu a tam má 36,1 8o myslíte že to může být takový rozdíl? Zkusila jsem pak měření na sobě, u ucha i na čele jsem měla stejnou hodnotu. Tak jsem teď trochu nervózní čemu věřit. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9145
30.5.20 21:17

Bezkontaktni nam bezne meri na kazdem miste jinou hodnotu. Po MMR byva reakce pozdeji, moje deti mely tusim teplotu az asi za 12 dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19995
30.5.20 21:18

Bezkontaktní teploměr je úplně na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3479
30.5.20 21:20

Bezkontaktní teplomer hod rovnou do kose, to vůbec nema cenu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2994
30.5.20 21:23

Bezkontaktní teploměr je na dvě věci. Změř ho normálním. A hlavně ho neměř preventivně. K čemu to jako je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2568
30.5.20 21:25

Bezkontaktní vyhod. Tchyně svýmu klukoj namerila 40,cpala ho lékama, a klasickým kontaktním měl 37 :roll: srac jeden..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
30.5.20 21:29
@Hobitka píše:
Bezkontaktni nam bezne meri na kazdem miste jinou hodnotu. Po MMR byva reakce pozdeji, moje deti mely tusim teplotu az asi za 12 dni.

Vím že reakce je až cca za 7-10 dní, ale on měl už ten první den 37,5 a to jsem měřila normálně digitálním. Takže to teď jen tak občas během dne zkouším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50396
30.5.20 21:32

Teď mi dítě přeměřovala doktorka. Hlásím, že doma mělo 37,6 po odečtu v zadečku. Hodinu poté bezkontaktním u ní na čele 35, v uchu 37. Prohlásila, že ony ty bezkontaktní jsou stejně dost na nic a že dělám dobře, když měřím v zadečku, do záznamu napsala mých 37,6 a bylo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
30.5.20 21:33

Píšete že bezkontaktní je naprd, já se mu z tohohle důvodu dlouho bránila a doteď (synovi je rok a půl) jsme měli digitální. Jenže teď už je prostě problém ho změřit, má vzteklý období a udržet ho chvíli na zádech je nadlidskej výkon, natož mu změřit v prdce teplotu :mrgreen: takže jsme už pořídili bezkontaktní no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
30.5.20 21:34

Ahoj. Tak především je si treba uvědomit, že teploměr snímá teplotu z povrchu těla, proto jistě nameříš jinou na čele, často menší, protože čelo se ochlazuje pocením, a jinou třeba na bříšku, kde je kůže krytá pyžamkem, takže teplo neuniká do okolí. Teploměr je právě tak přesný, že změří přesně teplotu každého mista na těle a logicky budeš mít jinou teplotu na nose a jinou třeba v třísle. Ušní teploměr snímá teplotu z ušního bubínku, to je myslím nejpřesnější, ale i tady může dojit k odchylce, když paprsek míří na stěnu zvukovodu, bude zas teplota o neco jiná. Proto se má při měření v uchu jemně zatáhnout za boltec aby se paprskem lépe trefilo na bubínek. Bezkontaktnim teplomerem můžeš měřit třeba právě za uchem, a pro porovnání průběhu teploty ale vždy zas na stejném místě. Porovnávat teploty na různých místech na těle nemá smysl. Zpocenou kůži je třeba vždy před měřením otřít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1549
30.5.20 22:17

Bezkontaktní teploměr je opravdu na dvě věci, nicméně taky s ním měřím, protože děti už si v zadečku měřit nenechají a digitální v podpaží měří též hausnumera. Nejlíp se mi zdá, že bezkontaktní měří na spánku nebo na krku. Ale vždycky s ním měřím několikrát a kontrolně i sebe nebo jiného člena rodiny, kdo je zcela jistě bez teploty, a hodnoty odečtu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
30.5.20 22:19

@Joyeee

Nemusíš se obhajovat, že jste koupili bezkontaktní teploměr :-) :kytka:
On zas až tolik na prd není, jen je potřeba nekoupit asi úplně ten nejlevnější a taky naučit se s ním měřit.
Já třeba oceňuju jeho výhody, když dítě spí, nemusí se budit a strkat se mu teploměr do zadku, abych se vědělo, jestli teplota klesá nebo roste. Zejména v noci je to fajn.
Každopádně nesrovnávej teploty ze 2 různých povrchů těla, to je jasné, že budou jiné - meduňková to hezky vysvětlila.
Na reakci na očkování je 4.den ještě brzy. Jestli má teplotu, má ji k něčemu jinému. Zbytečně ho neměř, akorát sama sebe stresuješ. Až (jestli) bude mít horečku, poznáš to i bez teploměru.
Ale píšu hlavně s alternativou měření teploty - TRAXIT - teploměr, který se přilepí dítěti na kůži, snímá teplotu nepřetržitě, zvedneš ručičku, odečteš teplotu a je to. Myslím, že vydrží 2-3 dny. Než mi to doporučila kamarádka, vůbec jsem netušila, že něco takového existuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
30.5.20 22:23

@dickys

Taky měřím hlavně na spánku nebo za uchem. Mám vyzkoušeno, že v porovnání s digitálním jsou naměřené hodnoty tam plus mínus stejné. Čelo mělo odchylky vyšší (u horeček).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9145
30.5.20 22:25

@Joyeee Ja taky bezne premeruji bezkontaktnim, na dve veci mi neprijde, v pripade nutnosti premerim pod pazdim, orientacne mi bezkontaktni staci. Uz mam odpozorovano, ze jak ukazuje 38.0 a vic, je to teplota, 37-38 je seda zona na premereni. Vysoke horecky nam meri dobre. Bezteplotu nam taky meri dobre. Jen to chce trochu ozkouset a nebrat tu hodnotu jako absolutni, ale jako orientacni. Ja nakonec beztak nejradsi pouzivam vlastni ruku, ta nikdy nezklamala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
30.5.20 22:35
@Whitedog píše:
@JoyeeeNemusíš se obhajovat, že jste koupili bezkontaktní teploměr :-) :kytka:
On zas až tolik na prd není, jen je potřeba nekoupit asi úplně ten nejlevnější a taky naučit se s ním měřit.
Já třeba oceňuju jeho výhody, když dítě spí, nemusí se budit a strkat se mu teploměr do zadku, abych se vědělo, jestli teplota klesá nebo roste. Zejména v noci je to fajn.
Každopádně nesrovnávej teploty ze 2 různých povrchů těla, to je jasné, že budou jiné - meduňková to hezky vysvětlila.
Na reakci na očkování je 4.den ještě brzy. Jestli má teplotu, má ji k něčemu jinému. Zbytečně ho neměř, akorát sama sebe stresuješ. Až (jestli) bude mít horečku, poznáš to i bez teploměru.
Ale píšu hlavně s alternativou měření teploty - TRAXIT - teploměr, který se přilepí dítěti na kůži, snímá teplotu nepřetržitě, zvedneš ručičku, odečteš teplotu a je to. Myslím, že vydrží 2-3 dny. Než mi to doporučila kamarádka, vůbec jsem netušila, že něco takového existuje.

Nejlevnější právě nebyl, stál 1800, takže bych byla nerada naštvaná že je naprd :mrgreen:. Vím že na reakci je brzy, ale jak jsem už psala, měl teplotu hned ten první den, takže jsem se bála, jestli nestihl před očkováním chytit nějakou virózu, takže měřím jen pro kontrolu a klid duše. Jj měření v noci bez buzení je další výhoda, kterou v tom taky vidím. Abych mohla orientačně kontrolovat a nemusela budit na měření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama