Bezlaktózová dieta - jídelníček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 17:47
Bezlaktózová dieta- jídelníček

Co jíte u bezlaktózové diety? Sice existují sýry a jogurty bez laktózy, ale na ty jsem nikdy nebyla. Případní hlad (když nebyl čas) jsem zajedla nějakou oplátkou, kterou teď stejně nemůžu.

Takže krom většiho množství ovoce a zeleniny a maso (salámy, klobásy apod) které miluji nevím co jest na svačinu.

Poradte jsem v tom docela začatečník dietu držím pár dní a občas ji poruším což mi mé těle ihned spočítá

Reakce:
Evickamicka
Kecalka 258 příspěvků 18.08.19 17:50

Pokud někdo jezdí do Německa, Rakouska či Slovenska, tak ho popros ať ti tam koupí v lékárně Lactosolv (doufám, že se to tak jmenuje). Vezmeš si ho a pak můžeš sníst cokoliv s laktozou

Kriss Tina
Extra třída :D 12230 příspěvků 18.08.19 18:00

Já teda kupuju ty výrobky bez laktózy (nebo aspoň se sníženým množstvím), rostlinné (treba sojové) a nebo třeba místo sýrů na chleba šunkovou pěnu, paštiku, pomazánku z avokáda, rybí pomazánku, zeleninové pomazánky celkově. Nebo když chci hresit, tak mám takové pilule laktoplus, a to pomáhá tu laktozu strávit.

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 18.08.19 22:32

Staci si koupit v DM drogerii laktazu. Beztak je vetsina bezlaktozovych vyrobku bezlaktozova diky pridane laktaze, takze to nijak neskodi. Davam si to najednou s jidlem.
https://www.dm.cz/…2001055.html?…

Evule44
Nováček 4 příspěvky 06.09.19 09:27

A co třeba veganské jogurty a sýry? Ty jsou bez laktózy… Existují třeba kokosové, sojové, mandlové aj. :) A dají se dělat i doma. Nebo různé bezlepkové placičky, palačinky, krekry, sušenky. Všechny se dají udělat i bez lepku, peču a vařím tak celkem často.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.19 14:56

@Evule44 jogurty mi moc nejedou (ani nejeli předtím). Na soju co jsem zjistila mám taky alergii, bezlepek mohu. Jen jsem vždy byla na sladké, které teď nemohu tak moc nevím. Co jde nahradím bezlaktozovým mlékem, ale rychlo svačina jsem bezradná :nevim:

Evule44
Nováček 4 příspěvky 06.09.19 18:45

Zkus mrknout na jimejinak.cz, třeba tam najdeš nějakou inspiraci, co by ti chutnalo. Mají tam dost věcí bez lepku, bez laktózy i sladké dezerty a svačiny :)

Váš příspěvek
Reklama