Bezlepková dieta a hubnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  04.05.18 20:30
Bezlepkova dieta a hubnutí

Ahojky, moc bych vás chtěla poprosit o radu. Mám zdravotní problémy a v rámci léčby mám na nějakou dobu bezlepkovou dietu. K bezlepkove stravě mám velké dispozice dle testu, ale vyloženě to nemám, ale zhoršuje to mě nemoce. Je to složitější. Tři týdny zkouším vysadit lepek a mám + 1,5 kg… Ano, není to moc, ale rada bych zhubla a ne nabirala. Mám to ještě o to horší, ze, mám mírný nález štítné žlázy, musím se objednat na endokrinologii, jenže než mi to začnou léčit, tak bych rada zhubla. Mám 164 cm a 62-63 kg… Ještě jsem zvykla mít kolem 55-56 kg… Už dost dlouhou dobu mi to nejde dolu, občas se to pohne na 61, jenže to tak na dva dny a zase mám 62 kg… Sportovat nemuzu, mám atb na skoro 2 měsíce, ale hodně chodím. Myslím, ze problém je v tom, ze jim hodně bezlepkových potravin, takže sušenky atd. Lze zhubnout na bezlepkove stravě a s mírným nálezem štítné žlázy? Omlouvám se, ale váha je pro mě důležitá. Anonym, ze je to pro mě citlivé. Moc děkuji…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 11253 příspěvků 04.05.18 20:35

No bezlepková strava je dost škrobová, rozhodně to není na hubnutí. Pokud teda mluvíme o jídle z bezlepkové mouky, bezlepkové sušenky, chleba ze směsí atd.

DzungaracekChlupacek
Kecalka 324 příspěvků 04.05.18 20:37

Četla jsem, že herečka Šárka Vaculíková má taky bezlepkovou dietu a díky tomu je štíhlá. Tak třeba Ti to pomůže. :palec: :hug:

Anonymní  04.05.18 20:39

@vokishka já jsem teď četla článek, ze to nemohu nahradit vyrobkama bez lepku, ze ty jsou narvane cukrem a asi to jsem přesně udělala :(

@DzungaracekChlu­pacek moc děkuji ;) musím to asi lépe uchopit.

jdukolem
Hvězda diskuse 49254 příspěvků 04.05.18 20:40
@Anonymní píše:
Ahojky, moc bych vás chtěla poprosit o radu. Mám zdravotní problémy a v rámci léčby mám na nějakou dobu bezlepkovou dietu. K bezlepkove stravě mám velké dispozice dle testu, ale vyloženě to nemám, ale zhoršuje to mě nemoce. Je to složitější. Tři týdny zkouším vysadit lepek a mám + 1,5 kg… Ano, není to moc, ale rada bych zhubla a ne nabirala. Mám to ještě o to horší, ze, mám mírný nález štítné žlázy, musím se objednat na endokrinologii, jenže než mi to začnou léčit, tak bych rada zhubla. Mám 164 cm a 62-63 kg… Ještě jsem zvykla mít kolem 55-56 kg… Už dost dlouhou dobu mi to nejde dolu, občas se to pohne na 61, jenže to tak na dva dny a zase mám 62 kg… Sportovat nemuzu, mám atb na skoro 2 měsíce, ale hodně chodím. Myslím, ze problém je v tom, ze jim hodně bezlepkových potravin, takže sušenky atd. Lze zhubnout na bezlepkove stravě a s mírným nálezem štítné žlázy? Omlouvám se, ale váha je pro mě důležitá. Anonym, ze je to pro mě citlivé. Moc děkuji…

ano při vyvážené bezlepkové stravě se dá krásně zhubnout…

vokishka
Extra třída :D 11253 příspěvků 04.05.18 20:40
@Anonymní píše:
@vokishka já jsem teď četla článek, ze to nemohu nahradit vyrobkama bez lepku, ze ty jsou narvane cukrem a asi to jsem přesně udělala :(@DzungaracekChlu­pacek moc děkuji ;) musím to asi lépe uchopit.

hlavně je to samý škrob. Bezlepková strava automaticky neznamená zdravá strava.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 04.05.18 20:41

Čekala jsem, že se budeš blížit 100 kilum. :mrgreen: Proboha proc musíš z takovehle váhy hubnout kvůli objednání na endokronologii? Logičtější by byl opačný postup.
Jinak urcite je mozne I s bezlepkovou stravou nepribirat nebo dokonce hubnout. Ale chce to omezit pečivo, sušenky a další věci, ktere jsou místo mouky plne čistých škrobů.

Anonymní  04.05.18 20:50

@jdukolem jenže co je vyvážená bezlepkova strava? :(

@vokishka to samé mi říká partner :(

@Agneth asi jsem to špatně napsala. Hubnu kvůli sobě. Jenže než mi daji dohromady stitnou žlázu (což bude ta dlouho, než se tam vůbec dostanu), tak bych nerada čekala na to, ale rada bych shodila dřív. Necítím se dobře.

jdukolem
Hvězda diskuse 49254 příspěvků 04.05.18 20:53
@Anonymní píše:
@jdukolem jenže co je vyvážená bezlepkova strava? :(

@vokishka to samé mi říká partner :(

@Agneth asi jsem to špatně napsala. Hubnu kvůli sobě. Jenže než mi daji dohromady stitnou žlázu (což bude ta dlouho, než se tam vůbec dostanu), tak bych nerada čekala na to, ale rada bych shodila dřív. Necítím se dobře.

no existuje kupa potravin co nemají lepek ale přesto nejsou dietní - př párky, májka, uzeniny, sušenky, piškoty, těstoviny, atd atd… to když nevyřadíš tak nezhubneš lepek nelepek

Sany80s
Kelišová 5950 příspěvků 04.05.18 20:57

Pokud pouze nahradíš lepkové pečivo bezlepkovým, tak určitě hubnout nebudeš bez ohledu na tvoji štítnou žlázou.
Bezlepkové pečivo je totiž kaloričtější.
Ono se to sice jmenuje dieta, jedna příbuzná se radovala, jak bude hubnout, když jí zjistili alergii na lepek a doktor jí to s úsměvem vyvrátil.
Kdybys omezila pečivo celkově, tak hubnout budeš.

Huk
Kecalka 460 příspěvků 04.05.18 21:12

Já občas peču bezlepkový dort (mám bezlepkáče v přízni) a je v něm šest vajec, jeden a půl tabulky čokolády a dvě šlehačky. Takže bezlepkový se nerovná na hubnutí.
A že ti nejde zhubnout, to může být kvůli té štítné žláze - záleží co s ní máš. Pokud se nepletu (?!?), tak neléčená snížená funkce právě může ztěžovat hubnutí (někde jsem četla, nevydávám za absolutní pravdu).
Pokud chceš zhubnout a bez lepku, vyprdni se na bezlepkové varianty a jež věci, které jsou přirozeně bezlepkové, tj.maso, ovozel a mléčné výrobky a současně si hlídej příjem kalorií.

kotyk
Echt Kelišová 7721 příspěvků 04.05.18 21:16

Jasně, že to jde. Pravidla jsou stejná jako s lepkovým jídlem. Žádné sladkosti, pečivo jen celozrnné (jo v bezlepku se to shání pekelně blbě) a pravidelně jíst s dostatkem bílkovin, ovoce a zeleniny.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 04.05.18 21:22

Chce se to držet prirozene bezlepkových základních potravin. Takže ovoce, zelenina, maso, ryby, luštěniny, v nejake rozumne mire ryze, brambory, pohanka, jáhly…, pokud sneses, tak i mléčné výrobky, ořechy, semínka…Vyhýbat se bezlepkovemu pečivu, smesim nahrazující mouku (pokud už je potřeba, tak sáhnout raději po jednodruhovych), ruznym tem sušenkam, rezum, piskotum, atd.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 04.05.18 21:26

@Huk Nepleteš se. Při snizene funkci člověk kyne, při zvysene hubne. Také si myslím, že tady bude zakopaný pes a bez zalecene stitne žlázy půjde hubnutí dost těžko (pokud vůbec pujde).

Eli11
Ukecaná baba ;) 2042 příspěvků 04.05.18 21:32

Viz vyse, vykasli se na bezlepkove nahrazky peciva a prefabrikovane vyrobky. Upec si svoje musli, zarad hodne zeleniny, ovoce, quinoy, pohanky atd.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Top Star v ohrožení? Tvoří ho samé krásky, které začaly zakládat rodiny

Primácký bulvárně společenský pořad Top Star je v ohrožení. V tomto případě... číst dále >

Miliony z Ameriky? Jak Eva a Vašek udělali novou kariéru na bohaté Floridě

Podnikavost se jim upřít nedá. Oblíbené pěvecké duo Eva a Vašek, kteří si... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Příběh Lindy: Neumím být věrná

První láska mi zlomila srdce a já od té doby mužům příliš nevěřím. Současný... číst dále >

Reklama