Bezlepková dieta - Nedodržování a opět režim.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 11:00
Bezlepková dieta - Porušení, nedodržování

Zdravím Vás.. Mám takový dotaz.. Od malička mám bezlepkovou dietu přišli mi na ní ale až v 5. letech. V 18 letech jsem otěhotněla a pan doktor (gynekolog) neustále tvrdil že nesmím držet dietu aby ji miminko nemělo také, říkal mi to i můj gastroenterolog. Takže dietu jsem nedržela. Nyní jsou to 2 roky co dietu nedržím a našla jsem si jiného gastroenterologa protože toho předešlého odebrali z funkce. Nový doktor mi řekl že je to totální blbost a že mám honem začít jist normálně a držet dietu. Prosím vás kdo bezlepkovou dietu má a nedrzel a jí jak jste potom zvládli začít ji zase držet? Neměli jste střevo velmi narušené? Co se vůbec děje když se dieta nedodržuje? Všude se píše něco jiného.. Děkuji za za odpovědi.

Reakce:
Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 02.09.19 11:10

Nějak to nechápu.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 02.09.19 11:13

V první řadě si ujasni, jestli máš alergii nebo celiakii. V obou případech je nedodržování diety hloupost. Alergik se z toho teda maximálně pos.re, zatímco celiak na to většinou časem seredne doplatí.
Doktor, který doporucuje nedodržování diety, by měl vrátit diplom. Pokud si z nás neděláš legraci.

arinecka
Kelišová 6927 příspěvků 02.09.19 11:14

Já to teda taky nechápu, pokud dva roky dietu nedržíš a žádné problémy nemáš, proč bys na ní měla zase najíždět?

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 02.09.19 11:16
@arinecka píše:
Já to teda taky nechápu, pokud dva roky dietu nedržíš a žádné problémy nemáš, proč bys na ní měla zase najíždět?

Protože zanet ve střevech může probíhat i skrytě.

Ennny
Závislačka 4233 příspěvků 02.09.19 11:20

Nejhorší co může být je neléčená celiakie, zánět se může ve střevě rozjíždět několik let a můžeš se dostat i do fáze že ti budou muset udělat vývod, protože střevo odumře. Výší riziko rakoviny střeva a mohla bych pokračovat, nedodržovat dietu já kravina nad kraviny to je jako by diabetikovi řekli ať si v těhotenství nepicha inzulil že to dítě bude taky diabetik :zed:

SADM
Povídálka 32 příspěvků 02.09.19 11:27

Najet na ni úplně normálně a striktně dodržovat.

SADM
Povídálka 32 příspěvků 02.09.19 11:27

A nechat otestovat dítě, pokud ještě nebylo..

Murka
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 02.09.19 11:41

Pokud nedodržuješ dietu, ničíš si střevo a s tím souvisí i celý organismus. Nikdy jsem neslyšela, že by se z jakéhokoliv důvodu měla bzl dieta přerušit. Dítěti bych zavedla lepek v době příkrmů a uvidíš. V případě potíží pak nechat dítě otestovat.

Ou
Echt Kelišová 8955 příspěvků 02.09.19 15:47

To je naprostá idiocie, že by celiatička během těhotenství měla jíst lepek. Samozřejmě že je možné jíst zcela plnohodnotně bezlepkově i při těhotenství.

Začít znova držet dietu znamená, že se ti vcelku rychle uleví od případných současných obtíží.

A teda tím že je to dědičné, tak je docela dobře možné, že i tvoje dítko bude na dietě.

Váš příspěvek
Reklama