Běžný rozpočet na jídlo a drogérii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 08.10.18 16:21
Běžný rozpočet na jídlo a drogérii

Krásný podvečer všichni, tak mě napadlo… posledně se v jedné diskuzi objevila zmínka o tom, že se u nás začalo dost zdražovat. Vím, že tyhle diskuze jsou tu na denním pořádku :mrgreen: ale cílem téhle je zjistit jaký je stav v tuhle chvíli nikoliv roce 2012, tudíž bych tímto chtěla odstartovat diskuzi na téma kolik utratíte měsíčně za jídlo a drogérii (pro libovolný počet osob, akorát je fajn napsat kolik těch osob z toho živíte). Počítá se všechno - obědy v práci, věci placené stravenkami, restaurace… nebo pokud někdo máte třeba svojí zeleninu a zvládáte tím snížit rozpočet… pokud živíte nějaká zvířata, klidně to sem taky přihoďte, spousta lidí má mazlíčky (ti naši třeba docela vyžírají zeleninové regály :cert:). Cílem není vyhrát cenu o nejnižší rozpočet, ale spíš zjistit jaké částky jsou tak nějak reálně dosažitelné, prostě zvědavá jsem no :lol: začala bych jako první, ale aktuálně jsme ve fázi, kdy se dost věcí změnilo a po delší době chaosu jsem se rozhodla zjistit jak a tom vlastně jsme s rozpočtem, tudíž mám přesnější čísla za dost krátkou dobu, kdy se navíc dost čerpalo ze zásob a ještě víc do nich doplňovalo :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 16:24

Prosím, omluv anonym - stydím se za to, jak zbytečně utrácím, vím o tom. Já utratím měsíčně 20-25 tisíc za „provoz rodiny“ - jídlo, drogérka, pleny, sem tam kus oblečení, hospody, fastfoody, drobné dárky, akce po rodině atd, prostě provoz, granule pro psa… Dva dospělí, dvě děti do tří let, pes 35kg. (Auto a byt živí manžel, tam nevím přesně čísla.)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 16:26

PROSÍM O ZACHOVÁNÍ ANONYMITY

No my jsme dva. Za jídlo jsme schopni měsíčně nechat i 5000 kč. Záleží zrovna na různých výdajích. Třeba oprava auta atd.. To pak náklady na jídlo snížíme. A drogerie dělá za měsíc odhadem cca 1500 kč. Každý měsíc se snažíme 3000 ušetřit a někdy se tyhle náklady od tohoto odvíjí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 16:27

Dva dospěly a dvě děti - měsíční “utrata” jídlo, drogerie, hadry, sem tam nějaká večeře je 30000. Nafta, telefony jsou na firmu, takže de facto plus ještě to :oops:

Prosim o anonym, každy nemusí vědět, ze neumím šetřit :mrgreen:
Naštěstí drží kasu manžel. Kdybych měla peníze na starost ja, utratil ještě víc. Takhle to zmizí vše z mého uctu a manžel spoří a díky němu jezdíme i na dovolené :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatel je onlineMeily
Kecalka 249 příspěvků 08.10.18 16:29

Já se přiznám, že vůbec netuším :O Musela bych se podívat a s přítelem to sečíst.. Moc to neřešíme :D Prostě co potřebujem, to koupíme, na co máme chuť koupíme. Z mojí výplaty jde vždy nějaká částka na spoření. Jinak my hodně pořád něco kupujem - dovybavujeme byt, to je tamhle dlažba - tamhle nová komoda, pořád něco.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 16:29

2 dospělí, žádné dítě, utratíme 4 000 za jídlo, plus on má obědy v práci, to nevím cenu, za drogerku neutracime (toaletak je v těch 3 tisících na jedné kartě, z které když zbyde, což je většinou 700 tak se z toho kupuje vybavení do bytu atd…) jinak teda šampony sprchace a tak nám vystačí to, co dostanem na vánoce a narozeniny :lol:
 Terka

Kriss Tina
Kelišová 5922 příspěvků 08.10.18 16:32

Tyjo u nás je to takové nárazové, 2 dospělý a malé dítě. Já obědy v práci tak 300 měsíčně, syn tak 500 měsíčně, přítel si vozí jídlo z domova od večeře většinou. Nikdo u nás nesnídá, takže platíme více méně akorát tak 4 porce večeře každý den plus obědy o víkendu a vyjde to tak na 1000 Kč týdně, plus mínus, záleží co se vaří, k tomu občas nějaký džus, nějaké mlsání, občerstvení když se něco slaví apod. Za drogerii jak kdy, nakupujeme ji v Německu, takže teď mám třeba roční zásobu tablet do myčky zhruba za 300kc, praci gely taky vystaci dlouho, peru tak 2 pracky tydne, kosmetiku mám téměř zadarmo, takže za drogerii řeknu průměrně tak 300 měsíčně. Plus máme 2 potkany, ty nestojí skoro nic sem tam stovku za podestýlku jinak žerou prostě zbytky, občas koupím v akci pytlík zrní. Do restaurace moc nechodíme to tak maximálně 500 za měsíc ale ne každý měsíc, jinak sem tam třeba těch 500kc za kino ale taky to není pravidelně. Hodně peněz třeba sežere nafta.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 08.10.18 16:33
@Anonymní píše:
PROSÍM O ZACHOVÁNÍ ANONYMITYNo my jsme dva. Za jídlo jsme schopni měsíčně nechat i 5000 kč. Záleží zrovna na různých výdajích. Třeba oprava auta atd.. To pak náklady na jídlo snížíme. A drogerie dělá za měsíc odhadem cca 1500 kč. Každý měsíc se snažíme 3000 ušetřit a někdy se tyhle náklady od tohoto odvíjí.

To je hodně? Vždyť jsou nejsou ani 200 Kč na den. To jsem na VŠ utratila jen za sebe a přitom jsem si myslela, jak šetřim.
Aktuální čísla nemám, protože je vědět radši ani nechci… ale určitě je to za osobu víc.

Korela chocholatá
Kecalka 397 příspěvků 08.10.18 16:34

Mne jako studentce VS zbyvalo jen okolo 2000 Kc na drogerii a jidlo. Dalo se to, ale byla jsem z toho dost spatna, holt nezbylo na zabavu, apod. Ale aspon jsem se naucila nakupovat a varit levne a odnaucila jsem se „cim drazsi tim lepsi“ a naucila jsem se bavit levneji. :dance:

Kazdopadne jsem rada, ze zakladas tuto diskuzi, protoze za rijen uz budu mit normalni plat a ne studentske brigady, tak jsem zvedava. :) A snad tady najdu nejake dobre rady, protoze jak se znam, tak i kdyz mi pristane normalni mzda na uctu, i tak budu furt syslit a syslit. :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 16:36

3 lidi - dospělí a pubertální dcera. Za jídlo + drogerii cca 7 - 8 000. Bez restaurací, tam nechodíme právě kvůli cenám.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 08.10.18 16:38
@Korela chocholatá píše:
Mne jako studentce VS zbyvalo jen okolo 2000 Kc na drogerii a jidlo. Dalo se to, ale byla jsem z toho dost spatna, holt nezbylo na zabavu, apod. Ale aspon jsem se naucila nakupovat a varit levne a odnaucila jsem se „cim drazsi tim lepsi“ a naucila jsem se bavit levneji. :dance:Kazdopadne jsem rada, ze zakladas tuto diskuzi, protoze za rijen uz budu mit normalni plat a ne studentske brigady, tak jsem zvedava. :) A snad tady najdu nejake dobre rady, protoze jak se znam, tak i kdyz mi pristane normalni mzda na uctu, i tak budu furt syslit a syslit. :lol:

Můžu za sebe poradit - neplať kartou :mrgreen: já takhle prošustruju strašně peněz, on si to člověk moc neuvědomuje, když jenom pípá. Zato když vidíš, jak mizí papírovky z peněženky, hned si rozmyslíš, co potřebuješ. Teda aspoň já to tak mám :oops:

Taače
Kecalka 435 příspěvků 08.10.18 16:38

Jsme dva, třetí na cestě + dvě kočky. Jídlo a drogerii a kočky platím já z neschopenky. Čistě za jídlo pro nás dám tak 4000 (máme hodně štedré rodiče a vlastní zahradu, na tom hodně ušetříme). Je v tom semtam i pizza nebo kfc, když jsem moc líná vařit :oops: Kočky za krmení zhruba ty 2000 (maso a hodně dobré granule). Drogerie tak 500 a to přeháním (skoro se nemaluju, peru v mýdlovém slizu a octu, sprchové gely a deodoranty máme dost v zásobě). Takže dám nabok tak 8000, ze kterých budeme čerpat na rodičáku. Nejvíc peněz spolkne auto, nájem a hypotéka, cca 24000, to ale platí partner. Samozřejmě vím, že s narozením dítěte se ty výdaje zvýší, tak z toho jde docela strach, ale zase odpadne nájem :think:

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 08.10.18 16:39
@Anonymní píše:
2 dospělí, žádné dítě, utratíme 4 000 za jídlo, plus on má obědy v práci, to nevím cenu, za drogerku neutracime (toaletak je v těch 3 tisících na jedné kartě, z které když zbyde, což je většinou 700 tak se z toho kupuje vybavení do bytu atd…) jinak teda šampony sprchace a tak nám vystačí to, co dostanem na vánoce a narozeniny :lol:
Terka

To je dobrej plán! :mrgreen:

Caboverde
Kecalka 178 příspěvků 08.10.18 16:41

Dva dospeli + jedno petilete dite. Pocitali jsme to celkem nedavno a doslova „prozereme“ 15 tisic mesicne, je v tom navic pouze drogerie a prilezitostne i restaurace.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 16:43

Též prosím o omluvu anonymu a též se za sebe v podstatě stydím.
Měsíčně za provoz rodiny (jídlo, drogerie, sem tam oblečení či kavárna) utratím cca 17 tisíc.
Byt, auto, pojistky, školku apod. platí manžel, stejně jako většinu výletů a nákladů spojených se „zábavou“.
Jsme dva dospělí a jedno školkové dítě. Manžel obědvá v práci (a to též neplatím „já“ - tedy není to v nákladech, které jsem výše uvedla).
Myslím, že je to dost a upřímně se již několik měsíců vždy snažím šetřit, nicméně vždy mi to vždy nějak asi ujede či co…respektive - neplánuji jídelníček a nekupuji podle ceny (to vím, že by se dalo upravit :oops: ).

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >