Bezpečnost v Praze - návrat z pozdních směn, vaše zkušenosti?

Anonymní
18.2.21 11:52

Bezpečnost v Praze - návrat z pozdních směn, vaše zkušenosti?

Ahoj holky, chtěla bych poprosit o radu. Před nějakou dobou jsem tu psala, jak nemohu najít práci. Práci jsem snad už našla, ještě mě čeká kolečko prohlídek a papírování, ale od března bych měla nastoupit. Jedná se o práci v jednom skladu za Prahou. Práce jako nic extra zajímavého, ale jsem bez práce už dlouho, tak jsem si řekla, že vezmu téměř cokoliv. Z Prahy z konečné stanice metra je tam zajištěn svoz na směny, což je fajn. Dělá se týden ranní, týden odpolední, týden noční. Našla jsem si i spolubydlení, plat není top, ale nejhorší taky ne, čili vše, dá se říct, O. K. Jen mě trápí jedna věc, resp. se jí bojím. A tou je bezpečnost v Praze. Nebo v podstatě bezpečnost celkově a hlavně návrat z odpolední směny a odjezd na noční směnu. Nikdy jsem odpolední ani noční nedělala, vždycky jsem ráno do práce vycházela za světla a vracela se max. v 18 h.

Budu jezdit několik stanic metrem, pak kousíček autobusem a pak asi 200 m pěšky do paneláku. Je to tam osvětlené, nikde žádné křoví ani park, ale já mám v sobě nějaký paranoidní strach, že mě někdo přepadne, okrade nebo znásilní :oops: Je mi jasné, že spousta lidí se vrací takhle pozdě z práce nebo naopak na 22. hodinu do práce jede a každý jistě není po*raný jako já :mrgreen: Jen nevím, jak se toho strachu zbavit. Plánuji si koupit pepřák a paralyzér, ale víc nevím, co pro svoji bezpečnost ještě udělat. Máte nějaké vlastní zkušenosti? Měla některá z vás taky z tohohle strach a překonala ho?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1132
18.2.21 12:03

Hele ja se v Praze citim daleko vic v bezpeci nez u nas v rodnym meste (cca 24tsic) tady preci jen je vic lidi, 200 metru je kousek a vsude v doprave mas minimalne ridice autobusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4588
18.2.21 12:14

Pepřák, paralyzér, mobil po ruce se zrychlenou volbou na 158.. co víc chceš udělat?
při přepadení je fajn řvát (nejlépe ve smyslu Hurá, konečně! ale to zvládne málokdo..
kdo to v praxi udělal, tak toho pachatele znejistil natolik, že utekl ;) zkus si to třeba pamatovat ;)

Má osobní zkušenost :
i v malém okresním městě na mne před x lety zezadu skočil 190cm bezdomovec (měřím 165), šla jsem z bazénu, chtěl tu tašku.. měla jsem tam drahé plavky a fén za dva litry, tak jsem se nedala, rvala se o tu tašku (obecně se to nemá, zvyšuje to riziko zranění u oběti, ale prostě jsem mu to nechtěla „darovat“), zlomil mi pár gelových nehtů a když viděl, že se nedám, tak utekl.. ale nas-al mne natolik a ten adrenalin k tomu, že jsem za tím začla utíkat, pronásledovat ho, dávala jsem různé nezákonné výzvy ( nepublikovatelné :lol: ) a při tom běhu jsem rovnou volala mobilem kolegům na stálou službu.. během deseti minut dojeli i se psem a ten ho vyčuchal v místním azyláku (utekl mi)…
U soudu byla prekérka, protože mi ho posadili za záda, prostě já jako poškozená/svědek stála v té dřevěné „ohrádce“ a on seděl přímo ZA MNOU! Čili přesně v té pozici, ze které mne napadl… zavřeli ho (recidivista)..
Od té doby nesnáším, když jde někdo venku (i za světla) těsně za mnou.. vždy se otočím bokem a nechám ho, aby mne předešel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1970
18.2.21 12:29

Mne přijde Praha pocitově mnohem bezpečnější než třeba Karviná nebo Ostrava :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 12:51

Já ti doporučím koupit ten pepřák, je to super věc. Nás napadl na podzim nějaký magor a jak měl 2 metry a 130 kilo, tak se po zásahu pepřákem svalil na zem, začal se svíjet a křičel bolestí. Zapomeň, že ti někdo pomůže, nám se to stalo za bílého dne, okolo nás dost lidí a radši všichni zdrhli, i když viděli, že zaútočil na rodinu s malým dítětem ;) Jinak trochu pepřáku se odrazilo i od něj, schytala jsem to do očí a myslela jsem, že umřu. Naráz i vytočit 158 na telefonu byl nadlidský výkon :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
31706
18.2.21 13:24
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych poprosit o radu. Před nějakou dobou jsem tu psala, jak nemohu najít práci. Práci jsem snad už našla, ještě mě čeká kolečko prohlídek a papírování, ale od března bych měla nastoupit. Jedná se o práci v jednom skladu za Prahou. Práce jako nic extra zajímavého, ale jsem bez práce už dlouho, tak jsem si řekla, že vezmu téměř cokoliv. Z Prahy z konečné stanice metra je tam zajištěn svoz na směny, což je fajn. Dělá se týden ranní, týden odpolední, týden noční. Našla jsem si i spolubydlení, plat není top, ale nejhorší taky ne, čili vše, dá se říct, O. K. Jen mě trápí jedna věc, resp. se jí bojím. A tou je bezpečnost v Praze. Nebo v podstatě bezpečnost celkově a hlavně návrat z odpolední směny a odjezd na noční směnu. Nikdy jsem odpolední ani noční nedělala, vždycky jsem ráno do práce vycházela za světla a vracela se max. v 18 h.Budu jezdit několik stanic metrem, pak kousíček autobusem a pak asi 200 m pěšky do paneláku. Je to tam osvětlené, nikde žádné křoví ani park, ale já mám v sobě nějaký paranoidní strach, že mě někdo přepadne, okrade nebo znásilní :oops: Je mi jasné, že spousta lidí se vrací takhle pozdě z práce nebo naopak na 22. hodinu do práce jede a každý jistě není po*raný jako já :mrgreen: Jen nevím, jak se toho strachu zbavit. Plánuji si koupit pepřák a paralyzér, ale víc nevím, co pro svoji bezpečnost ještě udělat. Máte nějaké vlastní zkušenosti? Měla některá z vás taky z tohohle strach a překonala ho?

Tak moje krajské město 100 000 obyv. nemá do Prahy daleko… :)

Co se mi osvědčilo, když třeba jsem musela jet MHD nebo aut. večer, sedat si k řidiči a na sedačku zády k němu, abych měla výhled na celý aut., můžeš si prohlédnout lidi a intuice už Ti řekne, jestli tam je někdo, na koho si máš dát pozor…
Dát pozor, aby někdo na Tebe moc nekoukal a pak najednou nevystoupil s Tebou…

Na ty přesuny, třeba když jsem pravidelně musela jednu dobu z rod. důvodů chodit pozdě večer od vlaku domů je dobré, když to jde, přidat se ke skupince „normálních“ lidí a jít s nimi…
Když nebyl nikdo takový, tak jsem tu cestu k sobě domů od nádraží fakt i běžela, je to kolem večerek, heren, všude pochybné existence…

Dobrý je i delší kabátek, bunda s kapucí, to jsem nosila, když jsem se odněkud vracela v noci domů, nemusí pod lampama na dálku zářit, že mám delší blondaté vlasy a krátkou sukni (ale to šlo o návrat z več. akcí).

Jinak určitě nenosit sluchátka, známá takhle byla přepadena při cestě do práce před 6 ráno a nic díky sluchátkům neslyšela.

Ještě jsem si vzpomněla na známou paní, u ní v baráku ve vchodu došlo ráno k napadení a znásilnění a vyšlo najevo, že ona v tu dobu tam prošla z výtahu a zachránil ji velký deštník a rázná rychlá chůze, že ji násilník, který tam už prý byl, nechal projít a zaútočil až na další paní, co šla chviličku po ní.
Policajt jí říkal, že prý násilníci si tak netroufnou na toho, kdo jde rychle, rázně, ten deštník prý udělal hodně.
Možná místo deštníku basebbalová pálka bude lepší… :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 14:03

Než pepřák doporučuju chillisprej se svítilnou
https://www.euro-security.info/…shlight.html
má smysl pouze, pokud ho neseš v ruce (určitě v noci večer pokud máš obavu nenosit v kabelce tam je k ničemu ;) )

jinak já chodím po Praze kdykoliv a téměř kdekoliv (obvykle -teda mimo kornu- chodím domů až kol 19 a když jdu pařit klidně pěšky 5km ve 3 ráno)
Cítím se tu 100 bezpečněji než na některých maloměstech a pokud nechodíš vysloveně přes park, tak opravdu není důvod mít velké obavy, resp jsou ísta, kde bych nešla ani přes den (okolí některých ubytoven, homeles-kolonie apod)
Navíc chodím rychle, takže mi za krkem nikdo nejde, protože nestíhá :D ale pokud jsem se někdy necítila dobře (máš pocit, že tě někdo sleduje nebo tak), je fajn se zastavit, dělat, že něco upravuješ na zipu tašky/bundy, hledáš, ťukáš v telefonu, prostě tak a nechat dotyčného přejít s tím, že kdyby tě chtěl napadnout jsi v tu chvíli připravená
a samozřejmě pokud máš až takový strach chodit i po 18h doporučuju kurz sebeopbrany - pro zažití některých reflexů, zvýšení kondice a tím i sebejistoty

• Citovat
  • Nahlásit
496
18.2.21 23:27

Po Praze chodím pěšky večer běžné, i z hospody nebo navečer beham. Nedá se říct, že bych se vyloženě přestala bát, pepřák ale třeba nenosím. Spíš dost vnímám okolí, snažím se třeba držet blízko jiných lidí, zbytečně nezíram po lidech, kteří mi přijdou divní a taky chodím celkem svižně. Ale jsem velhem vysoká a jednu dobu jsem byla silnější, řekla bych, že násilník by si vytipoval spíš od oka někoho, s kým nebude tolik práce.
Nebydlím ale na sídlišti, tam bych se asi bála o něco víc, hlavně, kde je křoví a není vidět dostatečně daleko kolem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat