Bezpečnostní prvky v domácnosti s dítětem

Anonymni
26.8.09 22:15

Bezpečnostní prvky v domácnosti s dítětem.

Ahoj,
dcerka začíná pomalu chodit kolem nábytku, všude se vrhá a zkoumá, pud sebezáchovy nulový… znáte to :-) Prosím můžete mi nějak v kostce shrnout, jaké bezpečnostní pomůcky v domácnosti jsou s malým dítětem opravdu nezbytné a jaké se vám osvědčily? Zatím máme jen záslepky do zásuvek, napadají mě ještě pojistky proti otevření šuplíků a dál už nevím..
Děkuji za odpovědi, Iva.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23860
26.8.09 22:23

Tady máš pro inspiraci co nabízejí v Ikee.
http://www.ikea.com/…_ikea/16249/

Kámoška má mimo jiné ty chrániče rohů na stolku v obýváku - dobrá věc :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
26.8.09 22:34

my jsme měli jen ty zásuvky a pojistky proti otevření dvířek v koupelně kvůli prášku, aviváži a čistícím prostředkům.. ještě chceme dát pojistky proti otevření oken

jinak mimo uvedené nevím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
26.8.09 22:50

Také máme jen kryt na rohy u stolu(tet jsme teda oupily bez rohu :lol: )také proti otevírání dveří,šuplíku a oken a také měl malej helmu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
26.8.09 22:54

Vsechny kytky jsem odstehovala co nejvys na nabytek, supliky (krome jednoho pro maleho na hrani) jsem zagumickovala :D aby je neotevrel, skrinky jsem zalepila spec. chranici na suchy zip, elektronikku jsem dala taky co nejvic nahoru. Mozna bych jeste doporucila retizky na okna, jestli je mate nejak nizko od zeme..... aby k nim dite nevylezlo a nevypadlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
26.8.09 23:08

Zamknout na půdu a do sklepa, používat zábrany (okolo krbu, do dveří kam se nesmí). Zábrany otevření oken pokud hrozí, že se na ně vyšplhá. Na vchodové dveře řetízek nebo kliku hodně vysoko (klíče zevnitř ne, zamkne tě jen co vylezeš na chodbu). Žádné skleněné výplně do výšky 1m (knihovny, dveře..), stejně tak ovládání žaluzií . V kuchyni trouba ve výši pasu, chlazená dvířka, nože a nůžky mimo dosah (stačí na zadní hraně linky). Chemikálie a léky do spolehlivě uzavíratelných schránek.
Na zahradě vytrhat pryskyřník a vlaštovičník.
Oblepené hrany a rohy, záslepky zásuvek a pojistky na šuplíky, přilby a přemisťování předmětů „výše“ jsme nedělali, dohlíželi jsme a říkali tak ne.
Pro začátek je dobré klesnout na čtyři a zadívat se kde je co zajímavého ke stáhnutí a šplhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
26.8.09 23:19
BaraF píše:
Zamknout na půdu a do sklepa, používat zábrany (okolo krbu, do dveří kam se nesmí). Zábrany otevření oken pokud hrozí, že se na ně vyšplhá. Na vchodové dveře řetízek nebo kliku hodně vysoko (klíče zevnitř ne, zamkne tě jen co vylezeš na chodbu). Žádné skleněné výplně do výšky 1m (knihovny, dveře..), stejně tak ovládání žaluzií . V kuchyni trouba ve výši pasu, chlazená dvířka, nože a nůžky mimo dosah (stačí na zadní hraně linky). Chemikálie a léky do spolehlivě uzavíratelných schránek.
Na zahradě vytrhat pryskyřník a vlaštovičník.
Oblepené hrany a rohy, záslepky zásuvek a pojistky na šuplíky, přilby a přemisťování předmětů „výše“ jsme nedělali, dohlíželi jsme a říkali tak ne.
Pro začátek je dobré klesnout na čtyři a zadívat se kde je co zajímavého ke stáhnutí a šplhu.
JO !!!!! na ty zaluzie BACHA!!!!! Bracha se mi takhle v roce malem obesil na snurce od zaluzii.......
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
27.8.09 09:20

V podstatě jsem snad ani nic nekoupila, jsme v bytě, takže jsem neřešila sklep, půdu, zahradu ani žádné schody…hodně opatrná jsem na všechny chemikálie, takže všechna drogerka i kosmetika uložena v nedosažitelné výšce, totéž ostré předměty (nože, příbory, nářadí atd.)a samozřejmě léky.
Zásuvky a ostré hrany vcelku po bytě nemáme a co máme hlídáme, dcera je naštěstí opatrný typ.

Elektrické zásuvky máme zakryté…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
27.8.09 10:49

Bezpečnostní ohrádku na sporák - manžel ji vyrobil, ale dá se koupit. Cokoliv hrozícího popálením, opařením… hodně z dosahu, pozor na kabely. To je moje noční můra, starší dcera si na sebe jednou šplíchla trochu čaje, navíc ne zcela vroucího, a už bych to nechtěla zažít, představa dítěte politého hrncem vroucí polévky nebo rozpáleným olejem z friťáku nic moc.

Dvojitě zabezpečit jedy, léky chemikálie - to znamená nahoru z dosahu a ještě zamknout. Děti většinou zvládnou víc, než si myslíme.

Pokud bydlíte výš než v přízemí (ale i možná tak), zajistit okna i když si myslíš, že na ně nevyleze. Kamarádky 16 mm holčička si během 3 minut, kdy byla máma u pračky, přistrčila k topení taburetku, po taburetce vylezla na topení, z topení po kličkách zavřeného okna k ventilačce a když kamarádka přišla, už byla do půl těla vysoukaná ven…

Určitě bytelné a funkční branky na schodiště, které se dítě nenaučí obratem přelézat nebo otevírat.

Ještě možná - pokud máte bazén, sud s vodou na zalévání… na to pozor, a většina pokojových a hodně zahradních rostlin je jedovatých.

Kromě ohrádky na sporák a branky na schody jsme nic speciálně nepořizovali, ale máme celkem klidné děti poměrně daleko od sebe, takže si to musí každý sám zhodnotit na své poměry

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
27.8.09 11:47

My koupili ochranne packy na stul,zastrcky na skrine a do supliku a zaslepky na zasuvky.

Ale abych teda oddelavala sklenene vyplne atd to teda nedelam.

Za nasich dob nebylo vubec nic a prezili jsme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
27.8.09 11:49

Já nejvíc využiju zábranu na schody a potom pojistku na otevírání skříňky s potravinama a ostrým nádobím. Mám kuch. linku jen spodní a malá tam pořád leze. Stůl máme kulatý naštěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
27.8.09 18:31

Do těch zásuvek buď ty záslepky, ale mnohem lepší jsou přímo zásuvky s clonkou, která se uzavře, jakmile z ní šňůru vyndám, takže se tam dítě nemůže ničím šťourat. Dali jsme je z toho důvodu, že jsme věčně ztráceli ty klíčky k těm záslepkám :lol:
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
istra
9.12.09 13:35

KOUPÍM ZÁBRANU KE KRBU

Už delší dobu marně :-P sháním zábranu ke krbu :mavam:

Máme kuchyň spojenou s obývákem a krbem vytápíme celý dům. Bohužel prostě nemůžeme přestat topit, a tak už nějakou dobu za Kubíkem pořád běhám. Často ho chytím těsně před dvířky kamen. Pokud by někdo z Vás, kdo už máte odrostlejší děti, zábranu prodával, budu Vám za ni moc vděčná. Nejlépe by nám asi posloužila Babydan Flex 5, ale nebráním se ani jiným nabídkám.
Budu moc vděčná za každou nabídku (prosím na e-mail: s.fff@seznam.cz).

• Nahlásit
  • Citovat
363
11.12.09 22:46

Ahoj, já mám ochrany rohů / stejně se mi ale kolikrát malej bouchl jinde / , potom takové účka, ketrýma uzavřu třeba přebalovák nebo skříňku aby tam nelezl. Jinak jsem v kuchyni, obyváku a chodbě odšrubovala všechny úchyty aby za ně neotevíral šuplíky. Navlekla jsem tam místo toho kousek šňůrky a pomohlo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14870
29.11.11 18:43

Chránič na topení

ahojky, nevíte jestli existuje nějaký chránič na topení, bojím se aby se mi malá nespálila?
Na netu jsem našla jen takové dřevěné kostky, které topení zakryjí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama