Bezplenková komunikační metoda - Diaper Free od Ingrid Bauer

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anilunka
Nováček 3 příspěvky 09.02.09 11:08
Bezplenková komunikační metoda - Diaper Free od Ingrid Bauer

Holky, chcete to zkusit s miminkem bez plenek? Nabízím knížku, ve které se dozvíte, jak na to. My ji už nepotřebujeme, nočníkujeme rutinně :lol: :lol:

Popis najdete na http://www.diaperfreebaby.org/shop/index.php?…. Knížka je anglicky, v perfektním stavu, u nás nesehnatelná, před rokem mi ji dovezl manžel z Velké Británie. Původní cena £19, nabídněte kolik za ni chcete dát na můj mail anilunka@seznam.cz :)

Tak jestli si chcete procvičit jednoduchou angličtinu a pomoct svému miminku, neváhejte :D

Už asi rok se slibuje český překlad, ale pořád to někde drhne. A děti rostou jak z vody :P

Hodně nám to pomohlo, používali jsme bavlněné plenky a z těch se hovínka dost špatně dostávají. Není nad to, mít je od narození v nočníčku :) Jestli se chcete zeptat na zkušenosti, tak můžete taky sem, na co můžu odpovím…

Reakce:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 09.02.09 13:01

Nu je zvláštní na co všechno se dá napsat knížka :roll:
Neříkám, že by mě to nezajímalo, ale myslím, že stačí popsat metodu v jednom článku. Říkám si, o čem se tam můžou tak rozepisovat :)
Takže myslím, že spoustě maminek včetně mě by stačilo, kdybys tu metodu prostě popsala :wink:

anilunka
Nováček 3 příspěvky 09.02.09 14:01

Popsat se to dá jednou větou: „pozorujte děťátko od narození a až dá znamení, dejte ho na nočník a miminko se krásně vyčurá nebo vykaká“ :P

Ve skutečnosti to tak jednoduché není. A o tom je ta knížka :lol:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.09 14:26

Od narození na nočníčku? A to tam jako bude sedět??? :roll:

anilunka
Nováček 3 příspěvky 09.02.09 15:29

Miminko samozřejmě na nočníčku nesedí, je nad ním drženo s plnou oporou. Podívej se třeba na tento obrázek: http://www.kk.org/:-)tools/archives/ba­by_poop.jpg

I ten nočníček vypadá jinak. Vždycky mě tyhle představy rozesmějou, vždycky první námitka zní: „Cože? Od narození na nočník? A jak na něm asi bude sedět, ty chytrá!“ :P

Jestli o tom slyšíš poprvé, podívej se na letáček: http://www.mokosha.info/…lniplena.pdf

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.09 13:01

Anilunko, knižku síce kupovať nebudem, len sa ťa zastanem :-)
S Juliankou to skúšame, a celkom sa nám darí, ale zatiaľ najma po spinkaní. Asi by to tiež chcelo, aby som prešla ná látkové plienky, ale neviem-neviem, do toho sa mi zatiaľ veľmi nechce. Kedy si s tým začínala ty?

Gabika

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 10.02.09 13:39

Nu přesně jak jsem říkala, stačí si přečíst leták a pak už jen zkoušet a učit se v praxi. Pořád nechápu, proč o tom psát knihu :roll:

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 10.02.09 22:33

No u holky si to ještě dokážu předsae ne. Dle vlastní zkušenosti - ten pindík prostě kropí všude kolem nás (dvakrát se i stalo, že se tak zvedl, že si malý načůral na hlavu :roll: ) - je to malý vodotrysk - ale já to praktikovat nehodlám, to jen tak že jsem si to snažila představit :D

markos
Neúnavná pisatelka 15444 příspěvků 31.03.10 13:26

Knížku mám odvčera doma, vypadá velmi pěkně napsaná, takovým seriózním tónem. Divím se, že se tu nerozjela diskuse. Škoda. Sama mám do praxe ještě prá měsíců čas.

hanah.cz
Kecalka 415 příspěvků 15.04.10 21:11

Knížku neznám (anglicky ani neumím natolik dobře, i kdybych ji chtěla), ale když jsem o této metodě slyšela prvně, tak jsem si vyhledala poměrně dost info na netu. Co mi ale není jasné je to, jak praktikující rodič stihne miminko zeslíct, sundat plínku a doběhnout k záchodu, příp. si honem podávat nočník?? Docela bych to se synem chtěla zkusit, čůrání bych vychytala docela dobře (ne samozřejmě vždy, ale často ano), ale rozhodně bych to nestíhala.
Markos nebo kdokoli, kdo to víte - není v té knize o tomhle něco?

Terem
Kelišová 5656 příspěvků 15.04.10 22:03

Hannah, ta knížka je mimo jiné právě o tom, jak poznat, že se dítěti chce. Já to trochu zvládám až u třetího dítěte, u těch předchozích jsem jen přesně věděla, že zrovna čůrají. Teď už rozeznám i signál, že chce čůrat. Buď křičí nebo se snaží dostat z šátku. Tedy pokud je vzhůru. Při probouzení čůrá bez varování, to někdy stihnu, když vidím, že se probírá. Stává se, že vydrží i několik minut, než si jí všimnu a svléknu ji. Pomůže ti oblečení, které se snadno sundá - my máme natahovací vlňáčky s jednou plenkou a punčocháče.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemohou se ani hýbat! Krásná dvojčata (14) umírají na těžkou anorexii

Poslední dobou se objevuje čím dál více případů, které dokazují, jak daleko... číst dále >

Klusová ukázala sestru a málem svou knihu pokřtila mateřským mlékem

Zpěvačka Tamara Klusová (30) se prezentuje hlavně jako matka tří dětí a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >