Bojkot bezplenkové metody

360
30.12.19 21:34

Bezplenková metoda-bojkot

Zdravím, maminky, které jely u dětí bezplenkovku. Dcerce je 15m. Asi od 9týdne jedeme bezplenkovou metodu. Nikdy se nám to nedařilo dokonale (plenu jsme měli vždy pro jistotu), ale cca od 4m si krásně říkala o potřebu. Asi od 9m jsme opravdu jen s minimum nehod. Ve 13m jsem jí vzala plenu (měla jí stejně jen místo kalhotek). Začátkem prosince jsme na týden byli u rodiny, kde byla úplně mimo (musela mě mít stále na dohled, jinak byl kravál…A celkově byla pěkně protivná a nervózní). Od té doby si na nočník říká jen minimálně (max 3× za den, zbytek se jí snažím hlídat já). Při posazování nekřičí, na nočníku i na záchodě se tváří stejně spokojeně jako doposud, ale prostě si neříká. Nevím, jestli to může být třeba zubama (stále si sahá do pusinky a slintá-zatím má jen 6 zubu) nebo jestli je to nějaký bojkot..? Máte s tím některá zkušenosti? Jak jste to řešily? Kdy se to případně upravilo? Velice děkuji za každou radu a zkušenost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
685
30.12.19 21:44

Bude to bojkot, resp. tipuji na to, že nočník prostě „zdržuje“ od jiných aktivit. Máme to posledních pár dní podobe, i kdyz syn úplně bez plen nebyl. Třeba vcera zdrhnul z nočníku (nevím co ho zaujalo) a pět sekund na to pokakal přítelovu mikinu co byla na zemi. Neřeším to, dáváme plinky a věříme že se to zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8670
30.12.19 21:51

@Thaliakenn muzete mi rict, jen ze zvedavosti, jak si 4m prcek rekne ze se mu chce kakat nebo curat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 21:53

Mam znamou, ktera jela s dcerou taky bezplenkovou metodu a do roka se ji celkem darilo, vypadalo to dost slibne, kdyz se ji ta holcicka ve 4 mesicich na povel vycurala na travu, pak ji to ale dcera zacala taky bojkotovat. Nakonec byla jeji dcera na plenach do 3,5 let, zatimco muj syn, ktery byl normalne v plenach se odplenkoval ve dvou letech a mesici a od te doby byl i bez nehod. Vlastne neznam nikoho, kdo by byl na plenach jeste tak pozde, nez ta holcicka s bezplenkovou metodou.

• Citovat
  • Nahlásit
48131
30.12.19 21:57
@Cenarius píše:
@Thaliakenn muzete mi rict, jen ze zvedavosti, jak si 4m prcek rekne ze se mu chce kakat nebo curat?

přidávám se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
30.12.19 22:02

@Cenarius Když jsem jí měla na rakou (nebo kdokoliv jiný), kroutila se a byla „protivná“ (vždy to znamenalo, že má potřebu). Když byla třeba v kočárku, lehátku nebo na hrací dece, bylo to krásné srozumitelné A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
30.12.19 22:06
@Anonymní píše:
Mam znamou, ktera jela s dcerou taky bezplenkovou metodu a do roka se ji celkem darilo, vypadalo to dost slibne, kdyz se ji ta holcicka ve 4 mesicich na povel vycurala na travu, pak ji to ale dcera zacala taky bojkotovat. Nakonec byla jeji dcera na plenach do 3,5 let, zatimco muj syn, ktery byl normalne v plenach se odplenkoval ve dvou letech a mesici a od te doby byl i bez nehod. Vlastne neznam nikoho, kdo by byl na plenach jeste tak pozde, nez ta holcicka s bezplenkovou metodou.

Tak mám v rodině paní, která měla všechny 3 děti v roce bez plen. Měla je po roce a odmítala prát pro 2, později 3 děti pleny…Na nočník všechny začala dávat přibližně v 6m…Jinak mě k tomu donutily opruzeniny malé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48131
30.12.19 22:11
@Thaliakenn píše:
@Cenarius Když jsem jí měla na rakou (nebo kdokoliv jiný), kroutila se a byla „protivná“ (vždy to znamenalo, že má potřebu). Když byla třeba v kočárku, lehátku nebo na hrací dece, bylo to krásné srozumitelné A.

och, tak to jsem nepochopila, proč se ty moje děti kroutily a byly nespokojené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
30.12.19 22:12

Já se o bezpelnkovku zajímala u syna, docela nám pomáhala v boji s prdíky, ale hned na začátku jsem četla, že většina dětí se stejně neodplenkuje dřív, než jejich vrstevníci, že je to jen mylná představa matek, které už u svého dítěte potřebu bezpečně poznají, narozdíl od matek, které nechávají normálně plenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
30.12.19 22:13

Ještě bych chtěla dodat, že se v noci stále normálně budí na vyčůrání, jako doposud 2× za noc. A pokud ráno zareaguji dostatečně rychle po jejím probuzení, má suchou plenu. A když někam jedem (auto, kočár, nosítko atd.), říká si stále krásně, případně je schopná i 5-10min. vydržet (když třeba zrovna nemůžeme zastavit nebo stojíme ve frontě u pokladny atd.)

Příspěvek upraven 30.12.19 v 22:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
30.12.19 22:14

@matkabagristy Možná tím také signalizovaly, že chtějí čůrat. Ono to běžně děti takto dávají najevo, asi do 2-4m. Pak to vzdají…Alespoň to tvrdí odborníci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 22:17
@Thaliakenn píše:
Tak mám v rodině paní, která měla všechny 3 děti v roce bez plen. Měla je po roce a odmítala prát pro 2, později 3 děti pleny…Na nočník všechny začala dávat přibližně v 6m…

Tak me syn v 6 mesicich jeste nesedel, tak jsem ho ani na nocnik neposazovala

• Citovat
  • Nahlásit
48131
30.12.19 22:19
@Thaliakenn píše:
@matkabagristy Možná tím také signalizovaly, že chtějí čůrat. Ono to běžně děti takto dávají najevo, asi do 2-4m. Pak to vzdají…Alespoň to tvrdí odborníci…

kteří odborníci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10763
30.12.19 22:21
@Anonymní píše:
@Thaliakenn píše:
Tak mám v rodině paní, která měla všechny 3 děti v roce bez plen. Měla je po roce a odmítala prát pro 2, později 3 děti pleny…Na nočník všechny začala dávat přibližně v 6m…Tak me syn v 6 mesicich jeste nesedel, tak jsem ho ani na nocnik neposazovala

Asi tak, hlavně, že si může poklepat má rameno, jak děti skvělé odplenkovala, ale že jim třeba zadělala na onemocnění zad, to je vedlejší. No, snad jí za to v budoucnu poděkují. Mně osobně syn seděl sám až po tom, co začal v deseti měsících chodit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1341
30.12.19 22:24

Nebudu nic zpochybňovat, o této metodě jsem si nikdy nic moc nestudovala, jen prolítla před lety pár článků ale 4m dítě neovládá svěrače, když se mu chce tak to prostě hned pustí, neumí to zadržet a počkat na mámu aby dala na nočník, natož že by si samo řeklo že se mu chce :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat