Bezúplatná nájemní smlouva na dům

69308
16.2.16 11:34

Bezúplatná nájemní smlouva na dům

Mohu prosím bezúplatně svému bratrovi pronajmout dům? Prostě sepsat nájemní smlouvu a nechat mu ho k užívání zadarmo? Koupila jsem domek, chci ho pro dítě, které je ještě malinké, nájemníky nechci, lidi jsou potvory. A brácha momentálně řeší bydlení, tak že by tam šel bydlet brácha, dům udržoval, topil, staral se. A on má kamaráda, který by si část toho domu pronajal. Nechci tam nechat samotné cizí nájemníky, alekdyž tabude brácha bydlet a pronajme dva pokoje kamarádovi, tomu už za úplatu, tak to by šlo.

Proč to řeším takhle složitě je jednoduché, vystěhovat nájemníky není snadné, smlouvu na neurčito dávat nechci v žádném případě, na určito ho zase nevystěhujeme, když by to neklapalo. Takže brácha by s ním uzavřel podnájemní smlouvu, v případě nutnnosti vypovíme smlouvu spolu s bráchou a tím padají všechny podnájemní smlouvy.

Takže, lze pronajmout rodině bezúplatně na smlouvu nemovitost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1963
16.2.16 11:43

my to teď dělali s tchyní - nájemné musí být tuším 1,– (0 hodnota nelze), + tam máme zmíněno, že si bude hradit veškeré náklady spojené s bydlením (poplatky atd.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.2.16 11:47
@puntice píše:
my to teď dělali s tchyní - nájemné musí být tuším 1,– (0 hodnota nelze), + tam máme zmíněno, že si bude hradit veškeré náklady spojené s bydlením (poplatky atd.).

jo? No to já tam chci mít, chci aby si elektřinu přehlásil na sebe a plyn. Takže mu napíšu korunu? A tu jednu korunu pak co, to pak na to budete vystavovat daňové přiznání? Na 12kurun minus paušál a z toho odvede daň? nebo jak tohle budete řešit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2289
16.2.16 11:59

No vždyť tam ještě budete mít ten pronájem pro kamaráda, ne? takže budete danit jeho platby a těch 12 korun bych k tomu přičetla,,,počítám, že ten kamoš taky bude na smlouvu. a brácha mu to pronajímat nemůže, ne? musí to být zase tvým jménem, ne?
Jen tak uvažuju jak bych to dělala já, takže to nemám ničím podloženo, jen mi to přijde logický. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.2.16 12:01

@Anik ne, to bude platit brácha, ten to oficiálně podpronajme, to je jeho smluvní vztah, jeho daňové a jeho danění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.2.16 12:01

No a vy tu tchýninu korunu budete danit jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
16.2.16 12:03
@terinka4444 píše:
@Anik ne, to bude platit brácha, ten to oficiálně podpronajme, to je jeho smluvní vztah, jeho daňové a jeho danění.

no tak brácha si bude přiznávat ten nájem, za který to bude podnájemníkům pronajímat… akorát oni musí mít ve smlouvě o podnájmu tvůj souhlas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.2.16 12:08
@Regina Hero píše:
no tak brácha si bude přiznávat ten nájem, za který to bude podnájemníkům pronajímat… akorát oni musí mít ve smlouvě o podnájmu tvůj souhlas…

nemusí ne, pokud v nájemní smlouvě bude, že to může dále podpronajímat. To jo, bácha si to zdaní, mně jde čistě o mně, když mu to tedy nemůžu poronajmout za 0, ale za korunu, mám to tedy danit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
16.2.16 12:11

@terinka4444 mám dojem, že stále platí, že příjmy do 6 tisíc za rok uvádět nemusíš… pokud tedy nemáš ještě jiné příjmy, pak bys tam asi těch 12 korun musela přiznat… nejlíp to bude vědět Hanula1212…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
16.2.16 12:16

@terinka4444 no mám pocit, že ke smlouvě o podnájmu se přikládá písemný souhlas majitele… ale ruku do ohně za to nedám… vím jen to, co potřebovala kamarádka, když chvíli bydlela v podnájmu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
16.2.16 12:48
@terinka4444 píše:
nemusí ne, pokud v nájemní smlouvě bude, že to může dále podpronajímat. To jo, bácha si to zdaní, mně jde čistě o mně, když mu to tedy nemůžu poronajmout za 0, ale za korunu, mám to tedy danit?

podle me v najemni smlouve nemusi byt zadna castka (za podnajem) uvedena, pouze se uvede, ze dum se pronajima za cenu energii (ty se tam uvedou) a nasledne se uvedou podminky takoveho pronajmu (nevim, treba udrzovani domu, zahrady, pravidelne vytapeni, ze veskere opravy jsou na jeho hrbu apod.). A k tomu se jeste uvede, ze ma pravo cast obytne plochy pronajmout, naklady spojene s pronajmem budou na nem (opravy po najemnikovi apod.) a ty s tim vyjadrujes souhlas podepsanim teto konkretni smlouvy.

Jedine, na co si dej pozor, tak ve chvili, kdy ma nekdo najemni smlouvu, tak si muze do daneho objektu nechat udelat trvaly pobyt i bez Tveho souhlasu a bohuzel to nejde nijak smluvne osetrit (je to ze zakona)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
16.2.16 12:58

@pelikan21 Tak trvalý pobyt nezakládá vlastnické právo k nemovitosti a po ukončení nájmu a vystěhování mu ho pak terinka může zrušit, neudělá-li to sám.

Edit. Jinak bez souhlasu to není. Tím souhlasem je nájemní smlouva. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.2.16 13:12

@pelikan21 jo, to mi nevadí, brácha je moje krev, za to bych dala ruku do ohně, spíš jsme jen potřebovala vědět, jestli je to možné zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
16.2.16 14:04
@Raduš.ka44 píše:
@pelikan21 Tak trvalý pobyt nezakládá vlastnické právo k nemovitosti a po ukončení nájmu a vystěhování mu ho pak terinka může zrušit, neudělá-li to sám.Edit. Jinak bez souhlasu to není. Tím souhlasem je nájemní smlouva. ;)

samozrejme, ale jde o to, ze podle NOZ je to o tom, ze najemnikovi nove staci pouze najemni smlouva, kdezto predtim musel mit i souhlas majitele nemovitosti :)

@terinka4444 píše:
@pelikan21 jo, to mi nevadí, brácha je moje krev, za to bych dala ruku do ohně, spíš jsme jen potřebovala vědět, jestli je to možné zadarmo.

jiste, spis jde o toho „jeho“ najemnika nez o bratra ;) U toho bych byla vice opatrna ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11299
16.2.16 14:21

@pelikan21 ale houbelec. Trvalý pobyt neřeší noz. Souhlas nemusel byt nikdy.

Nájem je ze zákona za úplatu, takže alespoň za korunu.

Ale nevím, jestli nehrozí doměření daně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama