Bije mi syna ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 16:26
Bije mi syna ve školce.

Ahoj,
mám takovej problém a nevím, jak přesně ho řešit, tak bych se chtěla optat, jestli byl někdo v podobné situaci a jak jí řešil.

Jde o to, že syn chodí od září do školky. Školku miluje a nikdy mi nebrečel, že by tam nechtěl a chodí tam rád. Jde o to, že cca poslední měsíc jsem si několikrát všimla, že je poškrábanej vzadu na krku a pak z něho vylezlo, že mu to dělá jeden kluk od nich a dneska mi řekl, že když šel na záchod, tak ho bouchal do tváře. Už několikrát jsem mu řikala, aby to hned řekl učitelce, ale evidentně neřekl a tohle už je pro mě poslední kapka. Řekl mi to teda až doma, ale jakej vztek jsem měla, že kdybych toho kluka viděla, tak mu snad dám jednu výchovnou :cert:.

V pondělí si o tom už chci promluvit s učitelkou, protože už toho bylo až až a nenechám si mlátit dítě od nějakýho fracka, kterému doma rodiče nevysvětlili, jak se má chovat.

Mluví ze mě ještě trochu vztek, ale fakt jsem byla vytočená, když mi to řekl. Prosím ty, které zažily něco podobného, jak jste to řešily a případně, mělo to nějaký efekt, když jste to řešily s učitelkou?

Předem děkuji :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
želvička28
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 06.01.17 16:32

Švagrová má podobný problém - spolužák ve školce syna tahá za vlasy a kouše, syn nic učitelce neřekne, protože se bojí, aby se to nezhoršilo. Poprosila bych paní učitelku, ať Vašemu synovi a ubližovateli věnuje zvýšenou pozornost, ať se na ně zaměří a nenechává je spolu o samotě, aby vysledovala, jak to všechno je, co tomu předcházelo apod.

arinecka
Kelišová 5611 příspěvků 06.01.17 16:33

Promluv si s učitelkou, píšeš že ti nikdo nebude bít tvoje dítě ale hned bys sama tomu cizímu dala jednu výchovnou, to chce klid, děti se perou často. Malému vysvětli že si nemusí taky nechat všechno líbit.

želvička28
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 06.01.17 16:36

Jinak dceru taky ve školce kousnul chlapeček do tváře, že měla pořádný otisk. Učitelce nic neřekla, ta si toho všimla pak sama a pátrala. Ten, co kousal se musel omluvit, dostal vynadáno, dceru litovali. Když jsem pak vyzpovídala dceru, tak řekla, že to neřekla vlastně proto, že chlapečka provokovala a ten se takovýmto (nešťastným) způsobem pouze bránil/pomstil. Ne vždy je všechno černobílé, proto bych nedělala unáhlené závěry ;)

Božislava
Ukecaná baba ;) 2150 příspěvků 06.01.17 16:36

Zfackuj ho toho fracka

tamata
Extra třída :D 13075 příspěvků 06.01.17 16:37

To chce klid a dojít za učitelkou a ne nadávat doma nebo zakládat diskuze.
Na začátku roku jsme řešili úplně to samé. Došli jsme za učitelkou, ta řekla, že je ráda, že o tom ví. Že toho kluka bude víc sledovat. A ještě je rozesadili - kluci seděli vedle sebe. A je po problému :nevim:
Ještě učitelka byla překvapená, protože jsou prý oba hodní kluci. Jen si asi nesedli :) Ale nadáváním doma by se to nevyřešilo. Učitelka byla za upozornění ráda.

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 06.01.17 16:40

Ten poslední měsíc, co má ty škrábance se změnil jeho vztah ke školce? dneska jsi to z něj vytáhla jakože ses jen zeptala, co dělali ve školce, nebo konkrétnějí např co mu zase ten kluk udělal? jako asi bych se zeptala učitelky, jestli si tam nevšimla nějákej jednostranně vedenejch sporů…

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1545 příspěvků 06.01.17 16:42

Promluvila bych s učitelkou, a kdyby ani to nešlo, šla bych výš

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 16:43

@arinecka To jsem mu vysvětlovala několikrát, že si to nemá nechat líbit. Neřikám mu ale teda, že ho má taky hnedka zmlátit :lol:.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 06.01.17 16:43
@želvička28 píše:
Jinak dceru taky ve školce kousnul chlapeček do tváře, že měla pořádný otisk. Učitelce nic neřekla, ta si toho všimla pak sama a pátrala. Ten, co kousal se musel omluvit, dostal vynadáno, dceru litovali. Když jsem pak vyzpovídala dceru, tak řekla, že to neřekla vlastně proto, že chlapečka provokovala a ten se takovýmto (nešťastným) způsobem pouze bránil/pomstil. Ne vždy je všechno černobílé, proto bych nedělala unáhlené závěry ;)

Přesně to jsem chtěla napsat, mám podobnou zkušenost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 16:48

@Gosi Nezměnil právě. Před chvílí jsme spolu leželi na gauči a povídali a blbi a jen tak mezi řečí jsem se ho ptala, jestli se neučili nějaké nové básničky a písničky, tak mi je řekl a pak jsem se ho zeptala, jestli se mu tam líbí a chodí tam rád a řekl, že jo. Jak jsem psala, nikdy se nestalo, že by řekl, že tam nechce. Jinak to s tím dneškem mi řekl sám od sebe, že mu to ten kluk zase udělal, jinak se třeba mezi řečí zeptám, jestli někdo ve školce zlobil a tak a to mi několikrát řekl, že ho ten kluk zase škrábal nebo mu něco udělal. Neptám se ho přímo, že bych řekla: a co ti zase udělal nebo tak.

Janee19
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 06.01.17 16:49

Já mam zkušenost z pohledu dítěte (ale už si to nepamatuju, je to z vyprávění) - v 1. třídě jsem seděla před siegrem, neustále do mě šťouchal, otravoval mě, o přestávce mě roztočil i s taškou tak, že se mi vyhrnuly šaty a na zádech mám jizvy… učitelka bezmocná, takže tam vletěl můj otec (těžkej cholerik), když si pro něj přišli rodiče, a udělal takový bugr, že už si mladej netrouf. Tak když nic jiného nepomůže :nevim:

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 06.01.17 16:52
@Anonymní píše:
@Gosi Nezměnil právě. Před chvílí jsme spolu leželi na gauči a povídali a blbi a jen tak mezi řečí jsem se ho ptala, jestli se neučili nějaké nové básničky a písničky, tak mi je řekl a pak jsem se ho zeptala, jestli se mu tam líbí a chodí tam rád a řekl, že jo. Jak jsem psala, nikdy se nestalo, že by řekl, že tam nechce. Jinak to s tím dneškem mi řekl sám od sebe, že mu to ten kluk zase udělal, jinak se třeba mezi řečí zeptám, jestli někdo ve školce zlobil a tak a to mi několikrát řekl, že ho ten kluk zase škrábal nebo mu něco udělal. Neptám se ho přímo, že bych řekla: a co ti zase udělal nebo tak.

tak pokud se nezměnil, asi bych se i tak zeptala učitelky jeslti si něčeho nevšimla… ale počítej s tím, že to může bejt i nějáká reakce na tvýho synka(čímž neříkám o něm nic špatnýho, u dětí je to normální, že si takhle trénujou různé sociální interakce) samotného, nebo jako součást „gangu“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 16:52

@tamata Já mu nijak nenadávám 8o. To nevím, kde si vyčetla. Právě proto, jsem to neřešila hned v začátku, protože jsem si řikala, že to nemusí být jenom z jedné strany, že syn třeba taky něco dělal, ale po tom, co mi řekl dneska, už to fakt řešit chci, ať je to tak či tak.

tamata
Extra třída :D 13075 příspěvků 06.01.17 16:55
@Anonymní píše:
@tamata Já mu nijak nenadávám 8o. To nevím, kde si vyčetla. Právě proto, jsem to neřešila hned v začátku, protože jsem si řikala, že to nemusí být jenom z jedné strany, že syn třeba taky něco dělal, ale po tom, co mi řekl dneska, už to fakt řešit chci, ať je to tak či tak.

já jsem taky psala něco jiného :lol: Že nemáš nadávat (stěžovat si) doma, ale není nic jednoduššího než dojít za učitelkou a řešit to. Tam toho vyřešíš víc než tady na emiminu :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >