Bílá kožená sedačka - ano či ne?

22.7.15 09:15

Bílá kožená sedačka - ano či ne?

Ahoj dámy, slečny… Jsem tu nová, přesto mě snad neukamenujete za moji otázku… Bydlíme s přítelem v jeho bytě, bude celý procházet rekonstrukcí. Už teď se ale hádáme kvůli jedné blbosti. A to (světe div se), kvůli sedačce. Já bych radši obyčejnou, látkovou, tmavou, ne moc drahou, kterou za pár let vyhodíme a koupíme novou. On chce (a za tím si stojí) bílou koženou sedačku. Jenže z toho mám strach - máme bílou postel a udržování je děsné. Podle mě není kožená, ale koženková. Jde tam vidět každý flek, vosk ze svíčky jsem nedostala ničím a opěrky jsou totálně špinavé od vlasů, což si myslím, že pravá kůže neudělá…

Teď k mému dotazu - nechci se s ním hádat, musíme zvolit kompromis. Jak se bílá kožená sedačka udržuje? Máte s tím zkušenosti? Když se na to něco vyleje, poblinká dítě, namaluje se něco fixou, jde s tím pracovat? Je to velká investice a mám strach, že se za rok-dva prošoupe a stejně budu mít na ní potah. A další - v autě mám taky kožené sedačky a v létě se mi na ně děsně lepí zadek a celkově se cítím jak v pařeništi… Nějaké tipy, postřehy??? Díky a hezký (a trochu studenější) den… Čičminda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
22.7.15 09:21

Určitě se neprošoupe, mamka má koženou leta a drží, ale fleky na ní za ty roky nějaké jsou (ale je černá). Bílou bych si nekoupila hlavně proto, že je to podle mě strašný kýč, ještě jsem neviděla žádnou, která by v bytě vypadala normálně.
Kamarádce jí dítě polilo červeným vínem a pořád je tam znatelný flek (ale nevím, jestli to dostatečně čistila).
My jsme koženou sedačku vyměnili za látkové, vadilo mi, jak se na kůži lepim a přehozy nesnášim. Jsme spokojení.

Ale můžu tě uklidnit, že se hádáme do krve, protože přítel by chtěl korálky do futer, to teda jedině přes mojí mrtvolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
22.7.15 09:25

Mám bílou koženou teď 2,5 roku a pořád super :-) Udržuji pouze tak, že ji občas přejedu vlhkým hadrem :-)
Máme atypickou sedačku, korpus je bílý kožený a na ní máme velké válecí polštáře. Vypadá to super, jelikož máme i bílé kožené jídelní židle. A celkově světlý nábytek, jelikož zdi máme bordó :-)
A zrovna včera jsem tu měla firmu na čištění koberce + jsem si nechala přejet i ty polštáře na sedačce a pán mě chválil, že ji mám perfektně udržovanou a tak čistou sedačku prý čistí málo kdy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
47210
22.7.15 09:26

Máme kozenku a neprosoupala se, máme bílé boky to občas otru švédskou hadrou namocenou buď jen ve vodě nebo vodu s jadrovym mýdlem. Nic chemického.
A potah, polštáře mame sedou látku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47210
22.7.15 09:30

@Krasavicaa my k ní máme stejny šedý potah židle, teď měli ve skontu akci a do šedá vinyl podlahu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
22.7.15 09:31

Kamaradka, tri deti a bila kozena sedacka. Uz teda davno neni bila. Kdyz to vidim u nas, kdy na tu nasi dcera furt neco brynda a rozmatlava, tak fakt ne.
@radkka koralky ve futrech jsou prima ne? :mrgreen: :mrgreen: taky bych se branila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10655
22.7.15 09:33

Tak mu řekni ať se o údržbu stará sám…já bych se na tohle vykvákla…bez nadsázky-ani bych se jí nedotkla - jen zadkem při sezení :andel:
Tohle si dokážu představit jen v bezdětné a bezzvířecí domáctnosti u někoho, kdo má uklízečku a nebo sám miluje úklid a uklízí hodně často…ty stíhy z toho, když na tom někdo bude něco konzumovat, aby to nepokapal anebo nezašpinil atd. by mi za to nestály…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
22.7.15 09:34
@Berousik píše:
Kamaradka, tri deti a bila kozena sedacka. Uz teda davno neni bila. Kdyz to vidim u nas, kdy na tu nasi dcera furt neco brynda a rozmatlava, tak fakt ne.
@radkka koralky ve futrech jsou prima ne? :mrgreen: :mrgreen: taky bych se branila :lol:

Jsou no, máme sice krásný nový dveře, ale korálky by byly lepší :pocitac: :pocitac: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
22.7.15 09:36

Měli jsme z eko kůže, což tedy není echt kůže, jsou to lepený kousky kůže - nikdy víc! Už po dvou letech se začaly ty kousky vyšoupávat a drolit. A posezení na tom byl pro mě hnus - v zimě studený, v létě se člověk holou kůží přilepil. Měli jsme nějakou off-white, ne sněhobílou. Barva vypadala dobře, rozhodně pro mě hezčí než sněhově bílá, ta se mně nelíbí, tedy jinak - nám by se nehodila. Co do čištění naopak super - utřela jsem navlhčeným hadříkem, nebo prodávají speciální vlhčené ubrousky na kůži, ty jsou taky dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
22.7.15 09:40
@radkka píše:
Jsou no, máme sice krásný nový dveře, ale korálky by byly lepší :pocitac: :pocitac: :mrgreen:

Co je větší kýč? Korálky, nebo bílá sedačka? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
20807
22.7.15 09:41
@Krasavicaa píše:

Obojí stejný, proto doma nemám ani jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
22.7.15 09:44

Mně kožená (ale opravdu kožená) sedačka vyhovuje, ale do bílé bych asi nešla, na to jsem moc velký prase. Máme tmavě hnědou. Teď v těch vedrech máme pod zadkem deku, protože jinak by se člověk fakt lepil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
22.7.15 09:46
@radkka píše:
Obojí stejný, proto doma nemám ani jedno.

To je věc názoru :-)

• Nahlásit
  • Citovat
20807
22.7.15 09:47
@Krasavicaa píše:
To je věc názoru :-)

Dyť ho nikomu nevnucuji, pro mě je holt bílá kožená sedačka stejný kýč jako bílé kožené kozačky. Svůj názor snad vyjádřit můžu, ač je to Babišův server, kupodivu tu pořád vládne svoboda slova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
22.7.15 09:49
@Krasavicaa píše:

Mne se kozeny sedacky taky nelibi, ale musim uznat, ze jsou fakt pohodlny :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama