Bílá tečka na bradavce - ucpaný mlékovod nelze propíchnout

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
553
1.11.21 20:55

Bílá tečka na bradavce - ucpaný mlékovod nelze propíchnout

Prosím o radu, udělala se mi tečka na bradavce, dle všeho je to ucpaný mlékovod, snažila jsem se ho dle rad na internetu propíchnout sterilní jehlou, ale bohužel mi z povrhu té bílé ťupky jen teče krev a to bílé je tam neustále, když dám jehlu hlouběji, tak stejně bez efektu. Propichovala jsem po teplé sprše.

Nemáte někdo tip, co s tím? Moc díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12001
1.11.21 21:00

Já to dělala dřevěným špičatým párátkem, kvrdlala jsem tím dokola a většinou se to uvolnilo. Jehla může být moc tenká, ale netuším, už jsou to roky a odborník určitě nejsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31530
1.11.21 21:04

Mně pomohl Priznic. Prso se pořádně zapařilo a tečka povolila. Horká sprcha nestačila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
1.11.21 21:06

Mně vždy pomohlo nechat synovi prso dokud chtěl, byl savec a nakonec to vždy povolilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
1.11.21 22:24

Děkuji všem za reakce! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
2.11.21 07:43

Odstrikavat prso ručně z různých směrů. Rychle poznáš, ze kterého smeru to nejde=odtud chce mlecko téct ucpanym mlekovodem. A kolem toho místa, z té strany, bys to měla zkoušet víc, než se špunt uvolní. Já bych tam ale ničím nepichala, vždyť si tam ještě zaneses infekci 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
2.11.21 08:49

Měla jsem stejný problém jako popisuješ, ale v mém případě ta bílá tečka byla vytvořena kvasinkami, nešla za nic na světě propíchnout, akorát jsem si zbytečně působila bolest a tekla krev.
I když se mi to tou jehlou podařilo občas trochu prošťouchnout a mléko teklo, ten problém nevymizel. (A ano, bála jsem se jako čert, že si tam zanesu ještě ke všemu infekci.)
Pomohlo až přeléčení na kvasinkovou infekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
2.11.21 09:39

@Semtex Já jsem propíchávala sterilní jehlou a hned jsem vydezinfikovala… Tak snad ne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
2.11.21 09:40

@Saluna Ajéj,tak to se taky trošku obávám, měla jsi ještě nějaké jiné příznaky té kvasinky?

Takže jsi nasadila dietu a ještě něco prosím? Opravdu žádný cukr? :/ Já jsem šílenej cukroholik, je fakt, že teď jsem toho sladkého jedla opravdu hodně na nervy ( syn byl na operaci ), děkuji za odpověď! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
2.11.21 11:11

@Bajina.P pamatuju se, že mě to dost bolelo, když malý sál. Přišla jsem na ni hlavně skrz malého, protože měl na jazyku takové bílé flíčky.
Léčila jsem nás oba. Malému u doktorky předepsali nějakou vodičku na potření, tak jsem si ji na ty bradavky občas dávala taky a prokládala to clotrimazolem mastí, tu jsem vždy před kojením umyla.
Jo a ještě jsem si tam dávala po těch pokusech o propíchnutí i bepanten na rány, aby se to přece jen nezanítilo. To jsem taky vždycky před kojením pořádně smyla.
A máš v prsu zavtrdlinu?

Jo a co se týče sladkého…tak to mám bohužel taky těžkou závislost. :nevim: Na chvíli jsem asi vyřadila sladkosti, sladké jogurty a tak, ale že bych třeba vysadila i ovoce a pečivo to ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat