Reklama

Bílé fleky na kůži po opalování

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 13:55
Bílé fleky na kůži po opalování

Ahojky všem,
měla bych dotaz. Jsme s manželem u moře a já samozřejmě chtěla nachytat trochu bronzové barvy abych pořád nebyla tak sejratá :D Jsem světlejší typ, ale nikdy jsem neměla problém s opalováním. Nebyla jsem úplně černá, ale dohněda nebyl problém. Nicméně letos se mi po opalování začaly po těle dělat tyto bílé skvrny (viz foto). Nejvíc jsou vidět na břiše, pak na zadní straně stehen jich je pár a trochu na rukou, ale ty nejsou téměř vidět. Nemá někdo podobnou zkušenost nebo netuší někdo, co by to mohlo být. V životě se mi nic podobného nedělalo. S manželem se snažíme o dítě takže neberu antikoncepci ani jiné hormonální léky, které by mohly způsobit nějaké změny akorát před měsícem a půl jsem brala chvíli utrogestan, ale to už by snad vliv mít nemělo. Děkuji moc všem za rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

janat
Extra třída :D 10827 příspěvků 10.07.18 14:13

Asi vitiligo (místa se ztrátou pigmentu). Tj. nedělají se bílé fleky ale okolní místa se opálí a toto zůstane bez opálení (protože není pigment)

Ivulka88
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 10.07.18 14:35

To budou nejspíš pigmentové skvrny s tím se ale nesmí na sluníčko, protože se to rozlejzá ty bílé fleky.. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 14:57

Vitiligo to není, to měla kamarádka a to, co mám já tak nevypadá, jsou to prostě fakt jakoby takové bílé flíčky, kouak, že na tý fotce to vypadá, že je to obří bílý flek v oblasti pupíku a kolem pár bílých flíčků tak to může vypadat vypadat jako vitiligo, ale to dělá jen blbé světlo…pokud to jsou ty pigmentové skvrny, nevíte co to způsobuje? Nebo co na to má vliv? Nikdy jsem takové problémy neměla.....

Lex1
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 10.07.18 15:11

Vitiligo mám celý život, to to není. Jsou to ale klasické pigmentové skvrny, bych řekla. To může být věkem. :think: :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 15:22

@Lex1 Věkem snad ne, je mi 24 :D nicméně co s tím? Asi nejlepší bude zajít ke kožnímu, že?

Lex1
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 10.07.18 15:28

Aha, určitě zajdi na kožní. Je to nějaká porucha pigmentace, ale nic co by Tě mělo znepokojovat. Ne každý zvládá slunce bez problemu ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 15:35

@Lex1
Právě, že já jsem se vždy opálila dobře, proto mě to zaskočilo nicméně někam se objednám. Díky za rady :)

janat
Extra třída :D 10827 příspěvků 10.07.18 15:49
@Lex1 píše:
Vitiligo mám celý život, to to není. Jsou to ale klasické pigmentové skvrny, bych řekla. To může být věkem. :think: :nevim:

Já asi 25 let :)
Teď už to mám všude „slité“ že nejsou vidět fleky, ale zpočátku to vypadlo různě, od malých teček po fleky 5×5cm. Konkrétně ten flek na pupíkem z fota vypadal hodně podobně, ale je možný, že to mate z té fotky.

janat
Extra třída :D 10827 příspěvků 10.07.18 15:58
@Anonymní píše:
@Lex1
Právě, že já jsem se vždy opálila dobře, proto mě to zaskočilo nicméně někam se objednám. Díky za rady :)

Já jsem se taky vždycky opalovala dobře.
Pak jednou asi ve dvaceti jsem si všimla na konci června, když začalo svítit víc slunce, že, nejdříve jen na rukách a okolo očí, mám bílá, neopálená místa, takový flíčky. Na rukách to byly nejdřív jen pár flíčků (malých teček) ale postupně se začaly zvětšovat a množit, objevovalo se to na dalších místech, až se celé slilo

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 15:58

když jsem řešila bílé skvrny u dítěte, tak od pediatra padl tip na plíseň… a bylo to vitiligo. Nemělo ale plno malých bílých ale 4 větší flíčky.

Lex1
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 10.07.18 17:38

@janat právě, většinou to začíná kolem očí a všech kloubů, tahle na břiše :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 17:42

Děkuji všem za rady, objednám se na kožní a uvidíme :)

janat
Extra třída :D 10827 příspěvků 10.07.18 18:38
@Lex1 píše:
@janat právě, většinou to začíná kolem očí a všech kloubů, tahle na břiše :nevim:

Já to měla na břiše a zádech poměrně brzo, ne teda jako první, ale nemyslím si, že to má nějakou predilekční lokalizaci.

Martina1991
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 10.07.18 19:44

Takhle vypadá i plíseň a ta se dělá z oslabené imunity.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama