Bílý povlak na dlaždicích v kolně - plíseň?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 18.08.18 15:57
Bily povlak na dlazdicich v kolne...plisen?

Ahoj, potrebovala bych poradit. Mame u chalupy takovou krasnou starou kamennou prizdivku. Byval to chlev pro kravu, ale uz leta je z toho spis naradovna. Sestava se ze dvou drevenych vratek, okna, vybilene zdi a na zemi jsou na ine polozene palene cihly- dlazdice. Kdo zna, Klotz. Uprostred je odtokova ryska, takze se chlev hezky cisti i kdyz jsou dlazdice na hline. V lete je tam utul e a prijemne a chtela jsem z toho udelat takovou vinoteku ci altanek..sklipek ci tak. Ted v tech parnech je tam krasne. Cely prostor byl od nejakych devadesatych let vycisten, ale byla tam hromada veci, proste to bylo plne. Vse co si muzete predstavit. Kolo, sud, sekacka, halda sena, mysi, kolecko, truhliky… uklida jsem krasne cely prostor a vybilila ho. Dala tam jen zidle a stul, vse vycistila, pravidelne tam vetram… K memu zdeseni se ale po te, co jsem vse vycistila, objevila plisen ve stredni casti podlahy. Vyvetrala jsem, umyla podlahu vodou se savem. I v tehle parnych horkych dnech tam ten povlak je. Chci se zeptat- pomuze od toho neco? Mam dojem ze dokud byl chlivek plny veci, ze tam tohle nebylo. Nechapu to. Co se proboha stalo? Jeste nikdy nebyl chlev tak vzdusny, umyty atd? Samozrejme steny take vlhnou a je mozny ze to misto proste stoji na extremne vlhkem podlozi. Ale nerozumim tomu.. nevite co s tim? Takova skoda. Vubec nw hapu ze se to obje ilo a rozsirilo az ted, pote co jsme to uklidili… :nevim:

Reakce:
rexina
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 18.08.18 16:03

@Niemeyer a nemůže to být od toho vybílení? Zkuste ještě vodu s octem.

Janli
Kelišová 6336 příspěvků 18.08.18 16:18

To je sanitr.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 18573 příspěvků 18.08.18 16:59

koukni sem
:mavam:

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 18.08.18 18:27

@Janli @aiwwa tyjo,dekuju! 8o to jsem vubec netusila! :D :palec: diky !

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >