Bílý švýcarský ovčák

20
5.12.19 13:12

Bílý švýcarský ovčák

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jestli tu někdo má zkušenost s výchovou bíleho švýcarského ovčáka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8170
5.12.19 13:13

@Dernikos Userfriendly pes. <3 Máme, je to náš první pes, předtím nulová zkušenost a neříkám, že jsme neudělali žádný chyby, ale spoustu jich odpustil. Nikdy bych nevolila jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
5.12.19 13:16

Mě by hlavně zajímalo jestli je opravdu tak náročný na pohyb. Samozřejmost jsou procházky a běhání, ale četl jsem že ho není lehke utahat, tak aby se mi doma nenudil. Případně jestli je opravdu ta citlivý na stravu. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7514
5.12.19 13:23
@Dernikos píše:
Mě by hlavně zajímalo jestli je opravdu tak náročný na pohyb. Samozřejmost jsou procházky a běhání, ale četl jsem že ho není lehke utahat, tak aby se mi doma nenudil. Případně jestli je opravdu ta citlivý na stravu. Díky

Potřebuje zaměstnat spíš psychicky než fyzicky. Fyzicky taky, ale není to nic hrozného.
Je potřeba si uvědomit, že vznikl z německého ovčáka, což je pracovní pes, takže nějakou náplň práce prostě potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8170
5.12.19 13:24

@Dernikos Co jsem zazila, tak ano, zazivani je trochu citlivejsi, ale neni zas takovy problem najit krmivo, ktere mu vyhovuje. ;) Toho bych se nebala. Pohyb - jsou to totalni milovnici aportu, takze se velmi snadno fyzicky vybehaji s mickem. A zaroven radi spolupracuji s clovekem, takze hlavu zase jednoduse zabavis a unavis cvicenim. Ale kdyz jsem treba byla nemocna, tak vydrzel tyden na superkratkem venceni a byt za to nezdemoloval, kdyz je potreba se zklidnit a lezet, zklidni se a lezi. A pak se jde ven a je nadsenej do pohybu. Za me fakt pes, co se maximalne prizpusobi, hodne odpusti a chce byt s clovekem a spolupracovat s nim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19184
5.12.19 13:24

@Dernikos Máme, je to náš první pes, první rok jsme chodili na cvičák a v pohodě. Kde může, pouštíme na volno a není problém. Na stravu nevím, krmime od začátku masem. A s tím pohybem, to není až tak pravda.. Jasně, je to velkej pes, obehnout s ním třikrát kolem paneláku fakt nestačí, ale nekolikakilometrove tury ním denně nemusite ;)

Příspěvek upraven 05.12.19 v 13:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
5.12.19 13:27

Díky za příspěvky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8170
5.12.19 13:47

Za sebe, co jsme zkusili za psi aktivity, to miloval. Agility, obrany, zachranarinu, ovce - u vseho meganadsenej, motivovanej, sikovnej. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
5.12.19 16:02

Veľmi múdry pes, rýchlo sa učí, je úžasne verný a dobrý strážca, miluje ľudí, deti - potrebuje spoločníka ideálne celý deň, náš má veľký výbeh (10ky árov záhrada) a je to absolútny atlét, nabehá denne desiatky kilometrov (odhadom), ale pokiaľ musí byť sám väčšiu časť dňa, nájde si niečo čo rozhryzie, zrejme z nudy. Takže kompromis neexistuje, buď je v byte/v dome a má menej pohybu ako potrebuje, zato je podstatnú časť dňa s človekom, alebo je vonku s dostatkom pohybu, ale počas horších období je viac sám, čo mu tiež veľmi neprospieva. Je to pracovný pes, ideálny pre ľudí, ktorí pracujú vonku a môžu ho mať celý deň pri sebe. Vekom sa ale prispôsobuje danej situácii, takže si zvykne na časové intervaly kedy je sám, ale je potrebné mu kompenzovať ako spoločnosť tak pohyb. Je úžasný, skvelý, náš prvý (akože iba náš :)) a sme s ním šťastní, hoci nemáme dostatok času pre perfektný výcvik a spoločnosť. Ako píšu iný veľa odpustí :)
Slabosť na stravu sme nezistili, kupujeme relatívne kvalitné granule rady Nature s veľkým obsahom mäsa (tie z bežných obchodov nám neprídu dostatočné), niekdy varíme pre zmenu (mäso, zelenina, cestoviny/ryža + pivovarské kvasnice), alebo máme surové mäso/kosti/chrupavky - snažíme sa cez víkend aspoň jeden deň namiesto granúl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
5.12.19 22:19

Tak my meli zaroven bilou svycarku a cernou ovcandu. Svycarsky ovcak je neskutecne hodny a ucenlivy pes, ktery miluje aportovani.Meli jsme je na hodne male zahrade a byly spokojene za ranni a opoledni aportovani. Mam-li srovnat svycarskeho ovcaka s nemeckym, tak nemecky, kdyz pracujete na zahrade, treba rezete drevo, lehne si a spokojene kouka. Svycarsky neposedi a neposedi, porad vam tlape za zadkem a neda si vysvetlit, ze ted se mu venovat nemuzete. Svycarka nam vydrzela 11 let, museli jsme ji nechat utratit kvuli obrovskym nadorum mlecnych zlaz-dva roky predtim jsme ji vytahli hrobarovi z lopaty, kdyz ji praskl u sleziny nador velikosti grepu, o kterem nikdo nevedel, upadala nam uz do bezvedomi, bolesti musela mit neskutecne, kdyz jsme ji vezli 60km na kliniku, ale tak moc se snazila z bezvedomi vstavat a mazlit se. Zivot si zazracne vybojovala, milovali jsme ji.Ale v brichu se ji asi po vyliti nadoru tvorily dalsi a dalsi, takze za dva roky jsme to museli ukoncit.Za me je to vybornej pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama