Bílý vřídek pod jazykem

221
14.2.15 12:28

bílý vřídek pod jazykem

Zdravím,
včera jsem si všimla, že se mojí tříleté dceři udělala pod jazykem /na uzdičce/ taková tvrdá úplně bílá hrudka nebo vřídek. Nevím, jak to nazvat. Velikosti asi jako zrnko obilí. Nejspíš jí to nebolí. Nestěžuje si. Zároveň má teď suchý dráždivý kašel. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Máte s tím někdo zkušenosti? Může to souviset s tím kašlem? Plánuji, že v pondělí zavolám pediatře. Nebude stačit třeba jen to potírat genciánkou?
Díky za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12487
14.2.15 12:30

A není to aft?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
14.2.15 12:34

@majki.r Nevím. Já když mám v puse afty, tak to jsou jakoby vodové bílé, ale průhledné kuličky. Toto je sytě bílé a nevypadá to, že by to bylo vodou naplněné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48977
14.2.15 12:34

Tipla bych afty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12487
14.2.15 12:35
@monikek píše:
@majki.r Nevím. Já když mám v puse afty, tak to jsou jakoby vodové bílé, ale průhledné kuličky. Toto je sytě bílé a nevypadá to, že by to bylo vodou naplněné.

U mě se afty dělají, když jsem oslabená třeba nemocí. Ten vzhled aftu je závislý na tom, kde se udělá, když se mi udělá pod zubama na dásni, tak je čistě bílý, ne průhledný. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
14.2.15 12:44

Pokud by to byl aft, na to by mohla ta genciánka pomoct, ne? Já používám přípravek od Herbadentu, ale to je alkoholové. To pro tříleté dítě asi nebude vhodné.
Nebo máte někdo tip na něco jiného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12487
14.2.15 12:45
@monikek píše:
Pokud by to byl aft, na to by mohla ta genciánka pomoct, ne? Já používám přípravek od Herbadentu, ale to je alkoholové. To pro tříleté dítě asi nebude vhodné.
Nebo máte někdo tip na něco jiného?

jestli je to jeden aftík, tak bych to ani nějak extra neřešila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
14.2.15 12:49

@majki.r já jen, že pro mě osobně je to velmi nepříjemné. Dělají se mi na dolním rtu dost často a jak mluvím nebo koušu, tak bych zbláznila, jak mi to vadí. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
14.2.15 12:50

Ahoj. Já čtyřleté dávala na afty cucat Tantum verde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.2.15 12:59

@monikek

jak říkají zkušené dámy :) může to být aft, dej genciánku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
21.6.16 15:39

Chtěla jsem se zeptat, teď jsem objevila u syna 4 roky bílé puchýřky na jazyku na spodní straně, jsou takové rozlité a bolestivé, syn nechce nic jíst. Co by to mohlo být? Nemáte někdo zkušenost? Nejsou to přímo afty, jsou větší a rozlité. Dneska už doktorka není. Jsem těhotná ve 12 tt. tak se taky bojím, aby to nebylo infekční a neublížilo miminku. Prosím o radu. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2057
21.6.16 15:41
@Isia píše:
Chtěla jsem se zeptat, teď jsem objevila u syna 4 roky bílé puchýřky na jazyku na spodní straně, jsou takové rozlité a bolestivé, syn nechce nic jíst. Co by to mohlo být? Nemáte někdo zkušenost? Nejsou to přímo afty, jsou větší a rozlité. Dneska už doktorka není. Jsem těhotná ve 12 tt. tak se taky bojím, aby to nebylo infekční a neublížilo miminku. Prosím o radu. Děkuji

Proč ne aft??Dle popisu by mě nic jiného ani nenapadlo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
21.6.16 15:55

Vždycky jsem si myslela, že afty jsou male a bílé uprostřed. On to má celé bílé, velké, rozlité. Tak nevím, a pokud by to byly afty, tak co na to pomáhá? Jinak nic mu není, žádná teplota, jiná vyrážka, nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2057
21.6.16 18:12
@Isia píše:
Vždycky jsem si myslela, že afty jsou male a bílé uprostřed. On to má celé bílé, velké, rozlité. Tak nevím, a pokud by to byly afty, tak co na to pomáhá? Jinak nic mu není, žádná teplota, jiná vyrážka, nic.

Malá měla jednou plnou pusu aftů, to byla malinká, takže neřekla, proč nechce jíst a objevila jsem přesně, co popisuješ. Bílé fleky slité v podstatě v jeden flek, měla to všude, doktorka nám na to nechala udělat nějakou vodičku, která to hned „umrtvila“, takže to tak nebolelo.ale v lékárně jde na to koupit Aloclaire. kazdopadne- nejsem lékář, tudíž je to můj laický názor a zkušenost. Pokud se ti to nezdá, určitě skoč ukázat raději dokotorce.za to nic nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21679
21.6.16 23:59

To jsou afty. Já na to občas trpím. Velký fleky a bolí to jak čert. Jíst se nedá, mluvit se nedá. Jdi s tím co nejdřív k lékaři. Domácí léčba sice existuje, ale bude lepší, když ti na to lékař napíše něco silnějšího a účinnějšího a vyloučí další onemocnění. Já to třeba mám po pomerančích, někdo po domácích rajčatech. Je zbytečný nechat mrňouse trpět. Takhle velký afty navíc mají tendence se ještě více rozlézat. Jen si na to vzpomenu, je mi ho líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat