Bimanuální vyšetření nebo vaginální utz?

32
22.3.17 08:10

bimanuální vyšetření nebo vaginální utz?

Ahoj, potřebovala bych si něco ujasnit. Já naštěstí s ničím nikdy neměla žádný velký problém. Zvolila jsem si, když jsem začala pohlavně žít, jednu paní doktorku na takové moderní gyn. klinice, chodím poctivě 1× ročně. Zde se provádí vnitřní vyšetření vaginálním utz, které do mě paní doktorka zavede, téměř o tom ani nevím, bimanuální vyšetření jsem tam nikdy nezažila. Ovšem teď jsem byla na návštěvě u rodičů na pár dní a něco nebylo v pořádku, tak jsem zašla jako akutně k jedné paní doktorce, co jsem si našla. Taková starší. Normálně mě vyšetřila, ale samozřejmě žádné přístroje neměla. Přiznám se, že jsem se cítila fakt hrozně, když jsem čekala až do mě cizí ženská zasune dva prsty, ale to se samotné dalo přežít, jen na to prostě nejsem zvyklá. Možná taky dělala něco špatně, možná málo gelu, protože jsem dost intenzivně její prsty v sobě cítila. A to se na mě ještě v tom choulostivém momentu obořila, že jsem moc úzká už tak, ať se uvolním. To jsem ale už byla uvolněná :roll: Ale zbytečně si stěžuju, byla to nouzovka, tak jsem to přežila a jinak celkem věděla co a jak ;) Já jsem se spíš chtěla zeptat, kolik holek to má stejně, že nemá bimanuální palpaci, ale vaginální utz místo toho? Zajímalo by mě jak je to běžné a jestli je to třeba spolehlivější? A taky, pokud vas vyšetřují bimanuálně, cítíte to taky dost intenzivně nebo moc ne? Podle mě použila i málo lubrikace a slyšela jsem i horory, že někteří (snad myšleno spíše na ty staré ročníky) rvali prsty do vagíny jen namočené do vlažné vody nebo na sucho, to si nedovedu představit. Zažila jste to některá v dnešní době? Záleží mi na kvalitě prevence a zdraví, ale taky jsem na tohle citlivá :oops: děkuji za odpovědi :kytka: vrtá mi to teď hlavou, ten rozdíl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

423
22.3.17 08:20

Moje gynekoložka vyšetřuje obojím způsobem. A nevadí mi ani jedno, nepříjemné mi to není. Ani nevím, jestli při bimanuálním vyšetření používá lubrikant.

Chodím na moderní pracoviště a paní doktorka je poměrně mladá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 08:22

Moje dr děla obojí, protože uz dle mého nevysetri vse. Nijak mi to nevadí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21439
22.3.17 08:28

Doktorka dělá obojí a vyšetřuje i pomocí zrcadla. Gel u toho nepotřebuje. To by ses asi zbláznila. Počkej si na porod a bolest budeš vnímat úplně jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
22.3.17 08:30

Oboji a jeste kouka na cipek mikroskopem. a mam pocit, ze ty prsty do me dava taky namoceny ve vode. to rucni vysetreni nesnasim. je mi to neprijemny. jsem mala, hubena na koze maj ty trmeny na nohy dost daleko od sebe :mrgreen: sotva na ne dosahnu. jsem v kreci a taky mi pokazdy rika at se uvolnim :roll: me to nejde proste. se wogo uvolni s nohama 2 metry od sebe a rukou v… je mi to neprijemny no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
22.3.17 08:38

@Bůča Přesně, mě ani nejde o bolest jak bylo psáno výše, ale o velmi nepříjemný pocit. Působila to na mě, já nevím… „sexuálně“ prostě mě vyplňovali dva prsty až se prodrali k čípku. Nějak si nedovedu představit, že by mi to dělal chlap. Jsem právě taky sice trošku vyšší, ale drobňučká. A drobňučká všude… Jinak mi dělá vše, jak má být, zrcadla atd. Jen ruce pak nahradí promazaným utz, ktery mi problem nedělá, je celkem úzký, ale hlavně je to takové nehybné, neživé těleso. Ale obojí mi nedělá, mam se na to zeptat, že jsem slyšela že jinde se kontroluje oběma způsoby?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
22.3.17 09:00
@any256 píše:
@Bůča Přesně, mě ani nejde o bolest jak bylo psáno výše, ale o velmi nepříjemný pocit. Působila to na mě, já nevím… „sexuálně“ prostě mě vyplňovali dva prsty až se prodrali k čípku. Nějak si nedovedu představit, že by mi to dělal chlap. Jsem právě taky sice trošku vyšší, ale drobňučká. A drobňučká všude… Jinak mi dělá vše, jak má být, zrcadla atd. Jen ruce pak nahradí promazaným utz, ktery mi problem nedělá, je celkem úzký, ale hlavně je to takové nehybné, neživé těleso. Ale obojí mi nedělá, mam se na to zeptat, že jsem slyšela že jinde se kontroluje oběma způsoby?

jj jasneze se zeptej. myslim, ze pokud je ultrazvuk v pohode, tak se promatem asi vysetrit nemusi. :think: nekde maj tiptop uzvuky, kde videj i endometriozu. jsou to doktori, vi co delaji. ty jo strka ti prsty az k cipku? ja myslela, ze je to jen na kousek :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
22.3.17 09:07

@Bůča Zažila jsem to jen jednou na akutce. Zasunula dva prsty až k čípku, lehce je přizvedala nahoru a ruku mačkala bříško, pak povyjela, otočila je dvakrát do stran a prohmatávala vaječníky, ale vždy hluboko. Hledala jsem si nějaké informace a je to učebnicový postup. Teda nevím jak dnes a jestli je víc způsobů, ale toto jsem našla. Bylo to velmi invazivní a nepříjemné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 09:11

@any256 to mi dělali v nemocnici ;) jako příjemné to nebylo, ale žádná tragédie. Jinak k vyšetření rukou moje dr zadnou lubrikaci nepoužívá. Není to třeba - alespoň u mne. Možná jsi proste jen byla v nervu a stáhla se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
22.3.17 09:20

@Tichošlápek Jako já nikdy žádné problémy neměla, nemocnici jsem nikdy navštívit nemusela, ani tohle nebyl žádný závažný problém. Navíc jsem odjakživa citlivá a opatrná na intimitu, nahotu. Máme to v rodině, je to nějaká rodová vlastnost. Mám 5 sestřenic a 1 sestru a všechny měli za život od puberty jednoho, max. dva partnery, když to nevyšlo. Ta nejstarší si teď zvolila gynekoložku, která byla zároveň porodník a odrodila ji, aby byla klidnější. Některým holkám to může přijít až úsměvné, že mi to třeba bylo nepříjemné a ještě od ženy, nikoli od chlapa. Ale máme to tak v hlavě nastavené. Neříkám že bych se v nemocnici nepřekonala v čemkoli před jakýmkoli doktorem, kdyby šlo o zdraví. Ale nejspíš by mi z toho bylo psychicky nějakou dobu špatně. Když ale chodím ke své gyn. dr., už ji nějak znám, povykládáme co její malý syn a jsem úplně v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 09:28

@any256 ja zase radši doktory. Prijde mi to přirozenější než když mne vyšetřuje žena 8) každy ma neco. Ale přeji ti klidný budoucí porod, protože mne se u obou neco zvrtlo, sál byl plný doktoru a dalších existenci a rozhodne se nejednalo o nic intimního :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
22.3.17 09:30
@any256 píše:
@Bůča Zažila jsem to jen jednou na akutce. Zasunula dva prsty až k čípku, lehce je přizvedala nahoru a ruku mačkala bříško, pak povyjela, otočila je dvakrát do stran a prohmatávala vaječníky, ale vždy hluboko. Hledala jsem si nějaké informace a je to učebnicový postup. Teda nevím jak dnes a jestli je víc způsobů, ale toto jsem našla. Bylo to velmi invazivní a nepříjemné.

a jak to teda dela na bezny prohlidce mudr? brrr uplne me ojel mraz. fuj :mrgreen: fuuuuuj :poblion: me jak jde o spodek, taky neni zrovna nejlip :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
22.3.17 09:32

@Tichošlápek oni ten prohmat co popisuje @any256 delaj jen v nemocnicich? ja myslela, ze ho delaj vsichni. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 09:39

@Bůča mne dr sice prohmatava, ale az na vaječníky se nehrne - to pak prave projede ultrazvukem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
22.3.17 09:43

@Tichošlápek Tak až jednou bude, tak snad proběhne v pořádku. Aby bylo jasno, tak nemám s tím takový problém u vážných věcí, třeba porodní komplikace, to je něco brutálně specifického, dovedu si představit, že v momentě kdy jde o život, je nějaký problém atd. tak je to úplně jiná situace. Nebo nedej bože, když se stane nějaká nehoda, na kole, v autě a pak z holky tam dole teče proud krve… :poblion: Ale když to nebude nic extrémního, tak se raději vždycky domluvím na vlastních preferencích. Jinak s tou přirozeností je to zajímavé, mě totiž zase přišlo naprosto přirozené, že si vybírám primárně ženu a že cizí chlap se na mě nebude koukat, když mám přítele, ani jsem nad tím extra nepřemýšlela. Každý to má nastaveno jinak, hodně roli hraje asi i ta genetika, jsme všechny stejné u nás :D. :nevim: Každopádně je na dnešní době krásné, že si to každý přizpůsobí sobě, jak je jemu příjemné :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama